Skocz do zawartości

Zestaw radio + cd + kolumny


pan_michal

Recommended Posts

Mam kawałki zripowane na 320kb\s, które grały zarówno w radiu, radiuw aucie i creative 5.1 (ale graly tylko na dwóch glośnikach). Jakość jest do zaakceptowania całkiem spoko. Najważniesze, że mogę mieć porównanie więc uderzam dzis na wstępny odsłuch
Dzieki za szybkie info bo zaraz sie zrywam z pracy wiec jest akurat icon_smile.gif

P.s.
Wobec tego postaram sie wynaleźć cd 100% z auta. Dziś chciałbym się przyjrzec barwie dzwieku na glosnikach i stworzyc sobie sensowny punkt wyjscia icon_smile.gif


Więc byłem w Media Expert, słuchałem chwilkę grania gitar z Black Keys na wzmacniaczu Pioneer VSX-323-K i kolumnach Amtech platinium (jak z tego ogłoszenia: http://olx.pl/oferta/zeataw-glosnikow-kina...9-ID8lO3H.html)
Porównując to do mojej miniwieży i głośników na kompie creative to brzmi świetnie, chociaż muzyka była nagrana na cd z mp3 320kb/s to brzmiała dużo dużo "czyściej i bardziej soczyście", bez dudnienia ale także wyższe dzwięki nie gryzły w uszy. Na dniach postaram się coś jeszcze sprawdzić i dam znać jak wrażenia. Rozpocznę to moim nowym postem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przydałoby się wybrać do lepszego salonu niż Media Expert (choć włączone niskie ceny icon_wink.gif ), czyli do typowego salonu ze sprzętem audio i posłuchać lepszych zestawów. Tak jak pisałem.
Nie pamiętam skąd jesteś, najlepiej wejdź w panel kontrolny i uzupełnij to w swoich danych.
W Twojej okolicy na pewno są jakieś dobre salony z takim sprzętem. A warunki do odsłuchu o wiele lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc jestem po jednym odsłuchu w profesjonalnym pokoju, wpadłem bez umawiania na wizytę czego "teoretycznie" nie robią, ale ponieważ miły pan miał chwilkę to miałem okazję posłuchać trochę muzyki icon_smile.gif Zestaw jakiego słuchałem to PianoCraft MCR-840 - wzmacniacz R-840 i DVD DVD-840 (wiem wiem, miniwieża ale tylko to było rozstawione z głośnikami). Głośniki grały NS 333, stały na stojakach ok 60cm ponad ziemią. Do głośników biegły kable ok centymetrowej średnicy (niestety zapomniałem spojrzeć na ich nazwę).

Muzyka jaka grała to była moja nuta czyli rock (w tym przypadku AC/DC) + inne energiczne kawałki.

Co do brzmienia - jako dla laika było rewelacyjne - po prostu świetne. Głośniki były rozstawione po bokach, ok 25 -35 cm od tylnej ściany, pod delikatnym kątem w stosunku do siebie. Wydobywający się bas z głośników był jakby obok głośników - scentralizowany, zupełnie jakby ze ściany (pokrytej ekranem?) wydobywał się dzwięk. Dzwięki wyższe i wysokie biegły ze strony głośników, tak jakby delikatnie na zewnątrz było źródło wysokich dźwięków. Wszystkie tony jakie były wysyłane z głośników nie nachodziły na siebie, były bardzo czyste i przyjemne dla uszu, zwiększenie głośności nic nie zmieniło - wszystko dalej było wyraźne, czyste, nie dudniło w uszach ani nie było drażniących tonów. Solówki gitarowe były jakby osobno (wiem, powtarzam się) w stosunku do perkusji.
Inne spokojne piosenki mające więcej "instrumentów" (niż wokal, kilka gitar i głównie perkusja + coś tam jeszcze) także grały niesamowicie wyraźnie i czysto icon_biggrin.gif

Tak jak pisałem niestety tylko ten sprzęt mogłem odsłuchać, ale porozmawiałem sobie z człowiekiem z salonu sporo czasu icon_smile.gif
Wracając do Twojego pytania na temat brzmienia (post nr 14) f1angel to wybieram jaśniejsze ostrzejsze, chłodniejsze jeżeli chodzi o wysokie tony, basy za to ciut miękkie, bez przesadnego dudnienia - do tej pory mogę to porównać do dzisiejszych doznań z tej malutkiej miniwieży.
Reasumując jak wróciłem do auta aby udać się do domu na obiad to po 20 s słuchania płyty w aucie dałem sobie spokój bo tak słabo grało icon_wink.gif
+/- 1600 zł
Głośniki wolałbym "standy".
Dobre mieliście te podpowiedzi aby coś posłuchać, chociażby ten jeden raz. Szkoda że nie był to zestaw za 4 tys zł icon_cool.gif




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szkoda, że to nie był zestaw za 4 -5 kzł. Miałbyś wówczas lepsze rozeznanie jak taki gra. Skoro całkiem niedrogie mini Yamahy tak Ci się spodobało. Ale nic straconego, w wolnej chwili polecam się umówić na odsłuch w jakimś salonie i poprosić o podłączenie takiego właśnie systemu.
Z wyżej wymienionych przeze mnie kolumn, jaśniej zagrają Acoustic Energy, Epos, no może jeszcze Phonar i Monitor Audio.
MA, to szczególnie starsze serie grają dość jasno.
Tak, bez zastanawiania się nad ceną do głowy przyszły mi jeszcze kolumny Usher, B&W, Infinity.
Arcus, Quadral, Focal (JM Lab), tu może być nawet dość ostro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem więc po odsłuchach ciut droższego sprzętu. Słuchałem dwóch sprzętów w kilku konfiguracjach:
Maranz mcr610 z głośniki Boston Acustic - grało całkiem przyjemnie, dźwięk był wyraźny i czysty.
yaamaha rc500 + cds 300 + głośniki Boston Acustic - w porównaniu do powyższego to sprzęt grał za ostro, wysokie tony gryzły w uszy i ogólnie jakoś ciut zbyt agresywnie, tony niskie były w porządku
yamaha rc500 + cds 300 + głośniki Wharfedale 10,7 - grało świetnie - bas nie był za słaby ani przytłaczający, wszystko bardzo przyjemne dla ucha.
yamaha rc500 + cds 300 + głośniki Root Audio (za 2400zł para) - grało średnio w porównaniu do powyższych, zabrakło "wyrazistości" i ciut mocy z tych głośników
yamaha rc500 + cds 300 + głośniki Jamo Studio - w sumie grało mi najprzyjemniej z trzech powyższych sprzętów, bardzo podobnie do Wharfedale 10,7. Dźwięk był nie za ostry, nie za "matowy", grało całkiem przyjemnie.
Maranz mcr610 + Wharfedale 10,7 - rewelacja, wszystko tak przyjazne, że aż dreszcze przechodzą po plecach icon_smile.gif

Ogólnie po tym godzinnym odsłuchu to uważam, że dla mnie Yamaha jest ciut za ostra natomiast powyższy Maranz jest idealny, tzn tony zarówno niskie jak i wysokie się nie wybijają, wszystko jest idealnie zgrane, ostre (ale nie do przesady). Każdy głośnik grał inaczej, nawet nie potrafiłem powyżej tego dokładnie opisać icon_wink.gif Nie miałem aż takiego miejsca do odsłuchu jak w poprzednim salonie, kiedy to słuchałem wspominanej wcześniej PianoCraft dlatego uważam, że efekt sceny nie był aż tak niesamowity, nie jestem pewien czy był icon_wink.gif
Każdą konfigurację słuchałem na tych samych utworach. Uważam, że do mojego pokoju głośniki kolumnowe byłyby lepsze, nie jestem pewien czy mniejsze będą w stanie odpowiednio przekazać wibracje basowe.
Cieszę się, że miałem szansę odsłuchać sprzęt, proszę o wsparcie jaki Maranz jest odpowiedni do budżetu 1600 zł icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
mam pytanie: do jakiej kwoty należałoby licytować ten zestaw? http://allegro.pl/marantz-wzmacniacz-pm440...4983631035.html Obecnie nie wiem co jest dobre na sieci, nie ma za wiele opcji, a tutaj mamy cały zestaw używany, pasujący do siebie, itp.
Do tego nie wiem jakie głośniki: http://allegro.pl/magnat-supreme-800-kolum...4915508240.html, http://allegro.pl/wharfdale-diamond-210-wy...4976979638.html lub http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-taga-t...4929248474.html.
Na necie za wiele opcji nie ma chociaż sam nie wiem :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ilu warto to trudno powiedzieć, jeśli wiedziałbys jak gra z jakimiś kolumnami, zawsze warto zapłacić, skoro byłoby pięknie. Zestwa bardzo ładny, choć trzeba mieć świadomość że wzmacniacz to nie demon mocy i normalnie kosztuje koło 300 zł. Cena calego zestwu może stanąć racjonalnie na cenie 700zł jak i 1000zł.
Trochę dziwi mnie wybór tych kolumn i to nie marek, bo masz prawo się nie znać, ale ich rozmiarów, to już powinienes wiedzieć, a nie ma w ich wyborze żadnej konsekwencji .
Z jednej strony wybierasz takie duże jak Taga ( Dwie niskotonowe 16cm głośniki + średniotonowa 14 i wysokotonowy ) a potem najmniejsze możliwe Warfadale z 10cm głośnikiem niskośredniotonowym, potem gdzies pośrodku lokujące się Magnaty supreme 800.
Obawiam się że ten marantz z Tagą 606 może mieć problem, Wafle 210 sporo za małe na Twój pokój( Jak decydujesz się na monitory, to jakieś z 16 cm głośnikiem ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten zestaw Marantz był wizualnie najlepszy, nie było na tą chwilę zbyt dużego wyboru co do aukcji (w wczytywać się nie mam co bo nic a nic się nie znam) - nie będę w niej startował, poczekam aż coś poradzicie - zgodnie z radą f1angel aby się nie śpieszyć icon_wink.gif. Jacek - co o marek to nie znam się, a małe kolumny wybrałem ponieważ na odsłuchach miałem okazję wybrać tą firmę, byłem ciekawy co o tym sądzicie. Dodatkowo w pierwszym salonie nie słuchałem zbyt dużych głośników i grały rewelacyjnie (opis kilka postów wcześniej icon_wink.gif)

Życzę udanej niedzieli!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena niesamowita, ciekawe jak z dostepnością, bo ja w tym sklepie nic lepszego niż najtańsze kina domowe nie widziałem, a i kolumny dziwnych marek, a tu proszę ... zestwy stereo. Oby tylko pracwnicy dali radę to podłączyć, bo dziwne sceny w tym sklepie widziałem icon_wink.gif Wygląda jakby Pylon rozdawał w gratisie modele pylon pearl 20 i 25 do tanich zestwów yamahy i denona za 1/3 ceny. Promocja marki, ciekawa.

pan_michal monitory tak, ale do 16-17m kw. raczej nie tak bardzo małe, jak pisałem coś 16cm głośnikiem, bo 10cm to zdecydowanie za malusio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym zestawie co pawcio załączył? głośników nie spotkałem takich na forum, głownie to tannoy i mission, itp icon_wink.gif
Sprzęt jest nowy, pytanie jak to gra.. poczekamy jeszcze na wypowiedzi pozostałych znawców i na to czekam z niecierpliwością icon_wink.gif
jacek napisz co o tym sądzisz bo w ostatnim poście (nie wiem czy prawidłowo), ale wyczuwam ironię icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny ma forumowicz bandzior85 z rotelem i to w dużym metrażu.
Natomiast Denon ma sporo siły nawet na dużo większe kolumny, słyszałem jak napędzał duże jbl es i niemieckie Cantony . Przy okazji nieco je ocieplając, bo bas ma ciepły, sprężysty. To najtańszy wzmacniacz firmy, ale nie słaby, czy płasko stukający.
Pylon robi kolumny od pewnego czasu, jest ładna strona w necie.
Ironia żadna, zwyczajnie widać jakie wysokie producenci i dystrybutorzy mają marże skoro moga iść na takie posunięcie, aby dokładać kolumny za 30%( nawet mniej) ceny regularnej. Pylony jako krajowe produkty, nie mają tylu pośredników jak marki zagraniczne, może dlatego taka obniżka wprost od producenta ? Oczywicie to nie krytyka pylona, bo inne marki, sporo droższe (lub sklepy ), też mają z czego obcinać, nie zawsze tyle i trzeba trafić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jest to dobry zestaw w bardzo dobrej cenie w stosunku do jakości. Patrząc także na to, że wizualnie jest pasujący oraz ma pilot to są to dwa malutkie pozytywne plusy icon_cool.gif

Czy uważasz, że ten sprzęt byłby podobny do moich teoretycznych wymagań, które opisałem w poście nr 22? Nie mam w ogóle osłuchania więc liczę się nawet z najmniejszymi radami, ciekawe co inni audiofilscy królowie mogą też powiedzieć na ten temat icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sm przymierzam sie do zakupu tego zestawu (tzn pylon 25) koszt 1999zł (ale póki co jestem za granicą i by stały w kartonie icon_razz.gif )
więc można powiedzieć CD dostajesz gratis icon_smile.gif po wzm -800 pylony 1500 a CD 700

odsłuchałem ch w KRK i grają naprawe dobrze (pylon 25) pewnie 20 bedą równie dobre

za te pieniądze nie kupić nic lepszego - a cena skłania bardzo bo kupno zestawu osobno zamyka się w okolicach 3000zł

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1599zł z 20, czy 1999zł z 25 ( z yamaha sieciową ciut drożej )to można kupić lepszą markową miniwieżę ( okraszoną mozę i usb, czy sieciowym wejściem) ale te te zestawy czy z yamahą, czy denonem " ogólną jakością przekazu muzycznego i skalą " zabijają mini wieżę przy pierwszych taktach muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, nie powinno się robić postu pod postem, ale na niemalże zakończenie tematu nie będzie dramatu icon_cool.gif
Angel, Jacek? a może coś takiego? Drodzy audiofile, czy laik zauważy różnicę pomiędzy Pylon Audio Pearl 20 a Pylon Audio Pearl 25??? Różnica 400 zł.
Przejrzałem kilka wątków na forum, ogólnie wersja 25 jest lepsza, ale czy z tym wzmacniaczem poznam tą różnicę??

Bardzo proszę o odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git, kupuję ten sprzęt icon_smile.gif
Bandzior85 jeszcze pochlebnie się wypowiadał się o głośnikach więc jest mega, dziś składam zamówienie icon_cool.gif
Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc, nigdy bym nie wpadł aby kupić taki sprzęt, na czym się skupić, itp
Za kilka dni napiszę jakie mam wrażenia, jak sprzęt gra oraz poproszę Was o pomoc z tunerem, ale to jeszcze masa czasu.

Jeszcze raz wielkie dzięki !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...