Skocz do zawartości

Zestaw radio + cd + kolumny


pan_michal

Recommended Posts

czy coś z tego proponujecie:

http://allegro.pl/stereo-taga-tia-300-pylo...5062489931.html - nie wiem co to za wzmacniacz
http://allegro.pl/stero-pioneer-a-10-pylon...5082186227.html - czy lepiej denona?
http://allegro.pl/stereo-denon-pma-520ae-p...5082186307.html - czy lepiej 720
http://allegro.pl/stereo-denon-pma-720ae-p...5058692558.html
http://allegro.pl/stero-taga-tia-300-pylon...5062654890.html

czy macie jakieś alternatywy?

kolumny mogą być używane - wzmacniacz wolałbym nowy
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pawcio0404, powinieneś napisać w swojej sygnaturze: RTV EURO AGD z ...(nie wiem w jakim mieście zamawiałeś ten sprzęt) są niesolidni, nie wywiązują się z umów, nie kupujcie u nich!!! To by było ostrzeżenie dla innych a dla niesolidnych sprzedawców.
Być może powód do zastanowienia się, czy warto zwodzić klienta.

A tak w ogóle skąd jesteś, nie napisałeś tego w swoich danych pod "awatarem"? Jeśli z Warszawy czy okolic, to pojedź na odsłuchy.
Swoją drogą ciekawe jak wypadnie chińska Taga z Pylonami Topaz 20 kontra Denon PMA 520 AE z Pylonami Pearl 25.
Teoretycznie powinien zwyciężyć zestaw z lepszymi kolumnami, ale byle jaki wzmacniacz (40 W Tagi przy 8 omach zwiększające się tylko do 50 W przy 4 omach nie wróży dobrze) też dobrze nie napędzi lepszych kolumn.

Tak swoją drogą to ja na Twoim miejscu nie pierniczyłbym się z tymi zestawami tylko kupiłbym jednak całość z drugiej ręki. Za takie pieniądze będziesz miał już porządny zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawcio0404 podpiszę się pod powyższym postem f1angela. Denon 520 mimo że to podstawowy model jest dość wydajny pradowo, a wzmacniacz taga to dźwiękowa zagadka i dodatkowo mało wydajna . Nie napalałbym się na najtańszego pioneera A10, jeśli już to A-20, czy A-30. Niestety w takich ofertach "2in1" jak z linków często jest jakieś ale tzn. jak jest dobra atrakcyjna cena to słaby jest jakiś element, jak przyzwoite dwa elementy to cena jest już normalna i można samemu kupić jeszcze lepiej, nawet oddzielnie. Pamietaj że kupując w salonie, czy nawet markecie upust rzędu kilka % to też norma, a bywa że dużo wiecej.

Napisałeś że kolumny- mogą być używane, wzmacniacz ( lub amplituner stereo ) nowy, a co z CD ? Pokój 22 m , dźwięk lekko w stronę basu ?
Denon gra "dość uniwerslanie" z lekkim naciskiem na taki rockowy sznyt, natomiast pionner te tańsz bardziej technicznie - stawia na rytm, Yamaha pokroju 300,500 stawia na analityczność, rytm, detaliczną górę, lubiczasem cyknąć górą, trzeba pamiętać o tym by z czymś nie przedobrzyć, chyba że lubisz jak jest czegoś więcej .
Obawiam się że np jakas najtańsza yamaha np 201 czy pioneer A10 z jasno grającymi niedużymi kolumnmi, będzie grał sycząco w górze z płytkim basikem, oczywiście nie pzresądzam, ale...
Jak masz możliwośc podjedź do jakiegoś elektromarketu czy salonu, posłuchaj z jakimiś różnymi kolumnami, jak dostaniesz niską cenę to kup. Łatwiej potem dobrać kolumny o wzmacniacza, a nawet łatwiej go ( niż na odwrót) zapakować w torbę i podjechać gdzieś odsłuchac używane kolumny .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z Krakowa. nie wiecie może gdzie można podjechać odsłuchać fajnie sprzętu?

zjechałem gościa z rtv euro agd że jaja sobie robią. bo zestaw mają na zamówienie... i nie mają dostępnego sprzętu... aaa za to poszczególne elementy tego zestawu sprzedawane osobno mają jak najbardziej dostępne od ręki.. ale cena łączna to przeszło 2900zł...

więc wydaje mi sie że to tu jest ten haczyk dlaczego zwodzą klienta... zobaczymy co odpiszą na mojego maila

jeśli możecie zaproponujcie używany zestaw stereo - co warto wyszukiwać na alledrogo itp icon_smile.gif
nie potrzebuje CD bo muzyka będzie szła z usb do wzmacniacza z tv


dzięki za odpowiedź !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tę promocję wpadłem z dwa miesiące temu i od razu dziwnie mi to pachniało, bo euroagd nigdy nie oferowało zestawów stereo, najwyżej popularne kina domowe z pażdzieżowymi kolumnami z chin. A tu nagle tanie bo tanie , ale zestwy stereo, z gratisowymi niezłymi kolumnami made in poland... i się pzreliczyli, albo źle skalkulowali ofertę i teraz rżną głupa. Firma z klasą umiała by wyjść z klasą i dołożyć nawet do interesu, ale wywiązać się z oferty, ale jak widać dobrzy są tylko w piecach i lodówkach i tyle w temacie icon_lol.gif


Cytat

nie potrzebuje CD bo muzyka będzie szła z usb do wzmacniacza z tv



Straszne rozwiazanie to już lepiej kupić dvd za 90zł z odczytem plików, lub podłaczyć pc jako odtwarzacz, nawet mp3 czy smartfon ( i ja to piszę icon_redface.gif fujj icon_mad.gif ) niż używać w tym celu tv ( bo musisz kupić dodatkowo optyczny kabel, DAC i kabel rca razem jakieś 180zł minimum ) dużo tracisz na rozdzielczości, dżwięk będzie mulisty. Zresztą słuchając muzyki siedzieć przy właczonym tv-trochę bezsens, no ale sam zobaczysz.
Jak pisałem w Krakowie są salony ze sprzętem, trzeba iść , zabrać swoją składankę i niech włączą coś na co możesz sobie potem pozwolić typu np. niedrogi pionek A20/A30, denon 520, yamaha as300, wybrać co Ci bardziej podchodzi ( zapamiętać z jakimi kolumnami) a potem poszukać czegoś podobnnie grającego z używek kolumn.
Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, musisz wiedzieć z "czym to się je " co Ci pasuje, bo tak to gdybanie. A odsłuchy, za duże słowo, posluchanie to normalna rzecz nawet w elektromarkecie, może fotela nie dostaniesz, ale wstępnie możesz porównać i dostrzeżesz różnicę- od czegoś trzeba zacząć.
Dużo przyszłych właścicieli nawet taniego sprzętu, napina się ze w markecie to nie są warunki, tak zgadza się, ale w sumie w markecie mogę wskazać te same różnice , plusy i minusy pomiędzy kolumną typu Klipsch, a Jamo i Magnat, jakie wskazałbym w nieco lepszych warunkach, i powtórzę, od czegoś trzeba zacząć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - jedna wielka dupa z tym EURO RTV AGD. Jak można tak zwodzić? Taka wielka firma a takie nieprofesjonalne podejście. O dziwo jakbym chciał u nich kupić sprzęt to mają cd, wzmacniacz i PP25 w ofercie tylko jak się wszystko doda to wychodzi niemal 3 tysiące .... Właściwie to napisałem podobnie jak pawcio, ciekawe co odpiszą. I znów szukanie sprzętu i czytanie i czytanie bo frajerzy ze sklepu zwodzą od ponad miesiąca. Ależ się wkurzyłem!

I najnowsza informacja: co powiecie na coś takiego?
http://olx.pl/oferta/mega-magnat-quantum-d...396ff2;promoted
jest to bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moimi zdaniem oferent dał przeciętną cenę, a przede wszystkim włożył do worka "wszystko z domu byle dużo i dvd, bluray, wielkie magnaty i wzmacniacz" a cena, średnia.
Druga bardzo ważna sprawa te magnaty quantum 657 są raczej za duże do 16m. mają lekko ofensywny gruby bas, co wraz z deneonem stworzy raczej ścianę basu w 16m.
Ale jak chcesz tak duże kolumny, to niech wykasuje z listy to dvd i zejdzie z ceny na powiedzmy 2700.
Popatrz inaczej jakbyś poszedł do sklepu i chciał kupic Magnat quqntum , pasujące oczko mniejsze : magnat quantum 655, lub 675 http://nautilus2.pl/index.php?route=produc...;product_id=402 i do tego razem w tym czy każdym innym sklepie zasugerował że chciałbyś też wzmacniacz typu Denon 720, Pioneer A30, yamaha as300, czy yamaha rs500 to jestem pewien że też odejmą Ci kolejne 15% i zapłacisz między 2400-2500zł a za resztę kupisz sobie nowe dvd, czy bluraya, czy używane cd za nieduże pieniądze, i "5" metrów miedzianego kabla i masz i swoje i nowe i bardziej pasujące icon_wink.gif.
http://www.q21.pl/denon-pma-520ae-dcd-520ae-jbl-es-80.html, albo smaczniej z kolumnami Indiana line nota 550 , http://www.rtvmax.pl/Sklep/R-S500,2,0,322,3247.htm i http://www.rtvmax.pl/Sklep/CD-S300,2,0,549,2922.htm , http://www.rtvmax.pl/Sklep/MR4,2,0,176,3845.htm czy quantumy 675, czy poszukac używanych za 50%ceny .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam co analizować icon_smile.gif jacek te linki co podałeś to jakby wszystko dodać nowe to z 4 tysie byłoby, mam nadzieje ze w używanych coś znajde. Cena za kolumny w linku to ok 800zl za sztuke wiec jakby dodac chociazby nowego denona 720 to byloby tez niemal 3 tys zl zatem tak jak piszesz wiec cena z olx jest za duza. Zastanawiam sie jakbym za wszystko zaplacil 2500 zl, wtedy cenowo byloby lepiej icon_smile.gif do rozważenia pozostaje siła tego basu... Dzieki za szybkie info w tym temacie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Straszne rozwiazanie to już lepiej kupić dvd za 90zł z odczytem plików, lub podłaczyć pc jako odtwarzacz, nawet mp3 czy smartfon ( i ja to piszę icon_redface.gif fujj icon_mad.gif ) niż używać w tym celu tv ( bo musisz kupić dodatkowo optyczny kabel, DAC i kabel rca razem jakieś 180zł minimum ) dużo tracisz na rozdzielczości, dżwięk będzie mulisty. Zresztą słuchając muzyki siedzieć przy właczonym tv-trochę bezsens, no ale sam zobaczysz.



no to nie wiem co zrobić.. bo teraz siędzę prawie cały czas na smart tv na youtube i puszczam muzykę. w ogóle nie uzywam płyt CD nawet chyba nie posiadam jednej sztuki icon_smile.gif
mam muzykę nawet w formatach flac na pen-ie
tylko jak już złożę sprzęt to jak póścić z pena na głośniki muzykę żeby nie było dużej straty?

kabel optyczny mam chciałem dokupić DAC i w taki sposób to póścić.. ale jak mówisz że będą duże straty icon_sad.gif to nie wiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to napisałeś jakbym był przeciwnikiem DAC'ka, a chodzi o tv. Sporo osób używa z powodzeniem DACa na torze właśnie laptop-> wzmacniacz, bo jest lepszy niż zintegrowana karta w PC.
Chodzi mi o źródło jakim jest tv i nie chodzi mi muzykę z YT, bo to też porażka soniczna, ale używanie tv jako "urządzenia" do odtwarzania muzyki z wejściem USB.
W związku z tym że chyba każdy ma laptop, lub odtwarzacz filmów ( br, dvd) tam też jest wejscie usb dla plików, a urządzenia ma i wyjścia rca ( prosto do wzmaka) i to jest lepsze ( trochę) rozwiązanie.
Jak już bedziesz miał sprzęt to sprawdzisz sobie sam, o czym piszę. Jak będzie Tobie takie zestwienie odpowiadać to ok. a jak nie zrobisz krok do przodu i będziesz szukał innego "odtwarzacza" . Nie namawiam zatem na kupno drogiego odtwarzacza cd skoro nie posiadasz płyt cd, ale może z czasem przyjdzie czas na odtwarzacz sieciowy z dobrym wejściem usb dla wszelkich plików i radiem www .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

teraz siędzę prawie cały czas na smart tv na youtube i puszczam muzykę. w ogóle nie uzywam płyt CD nawet chyba nie posiadam jednej sztuki icon_smile.gif
mam muzykę nawet w formatach flac na pen-ie



W takim razie nie widzę najmniejszego sensu inwestycji w odtwarzacz cd. Kup Dac'a, bo takie urządzenie znajdzie praktyczne zastosowanie w Twoim przypadku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie wklejać linku, któy zostanie wyszukany przez automatycznego "szpiega" ze sklepu RTV, o którym była mowa kilka postów wcześniej to proszę sobie wpisać Denon w wyszukiwarce sieci i zobaczyć po ile jest zestaw z głośnikami Pylon Pearl 25 icon_smile.gif Cena od styczniowej się "delikatnie" zmieniła....
Ja z kolei napisałem oficjalną reklamację + pomęczyłem nieszczęsnego konsultanta (męczę go cały czas) i dostałem informację, że ten czas który poświęciłem na oczekiwanie jest wart tej ceny, z jaką moja rezerwacja dalej "wisi".
Dla niezorientowanych - ten Denon z głośnikami nie był dostępny od pewnego czasu, od dziś pojawiła się oferta w cenie 2700zł.
Mam nadzieję, że jednak mi dostarczą ten towar bo twardo się wypierają informacji że "nie ma i nie będzie" oraz fakty takie jak dodanie znów do oferty produktu coś mogą znaczyć.
Jak ktoś zechce pocieszyć pozytywnym słowem to nie krępujcie się icon_wink.gif

Dodatkowo mam pytanie: jakbyście mogli wybrać zamiast modelu 520 model pma720ae to wolelibyście zabrać wyższy model dla CD czy zmacniacza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HaHaa wiedziałem że ktoś pomylił sie z kalkulacją ceny tego zestawu 2 miesiace temu, ciekawe kto beknie za taki błąd, szkoda że ze szkodą dla klienta i wizerunku firmy !
DCD720 ma lepszy tor zasilania i audio, wewnętrzny dac konwersję sygnału na lepszą ( można poczytać na stronach firmowych itd) od 520. Nawet jak tego przeciętna osoba nie słyszy to 720 ma dodatkowo wejście usb, z pełną obsługą katalogów co jest czasami wygodne. Razem z dużym wyświetlaczem podglądem pełnych nazw katalogów ( płyt) i tytułów jest to fajne, słuchasz piosenki i mozesz szukać w trakcie następnej.
Wzmacniacz 520 jest jak dla mnie bardziej miękki i mniej przejrzysty w dźwieku od 720. Troszkę skorygowana w stronę mały efekt wow , ale gorsza głębia, kontrola. 520 swoją mocą(są słąbsze wzmacniacze) wysteruje średnio duże kolumny, także tu strachu nie ma, słyszałem z jbl es90 i Wharfedale Diamond i było ok. Zależy co Ci bardziej potrzebne, jak jedziesz bardziej na plikach mp3 to chyba lepiej odtwarzacz dcd720 i wzmak pma520. Dobrze poszukać używek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak ktoś zechce pocieszyć pozytywnym słowem to nie krępujcie się icon_wink.gif


Racja jest po Twojej stronie. Jeżeli na stronie internetowej nie było informacji, że podane ceny nie są ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego, to złożenie przez Ciebie zamówienia oznaczało przyjęcie oferty sklepu co jest równoznaczne z zawartą skutecznie umową kupna. Teraz sytuacja jest taka, że sklep próbuje się z tej umowy wycofać, do czego nie ma prawa.

Co robić? Na Twoim miejscu poszedłbym do najbliższego Twojemu miejscu zamieszkania miejskiego rzecznika konsumentów po darmową poradę prawną jak skutecznie zmusić sklep do wywiązania się z umowy. Działaj i nie dawaj cwaniakom za wygraną! icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Żeby nie wklejać linku, któy zostanie wyszukany przez automatycznego "szpiega"




o co dokładnie chodzi z tym "automatycznym szpiegiem" ?


Wyszukiwarki takie jak np. Google przeszukują automatycznie wszelkie możliwe strony i fora. Jeśli piszesz coś na temat jakiegoś produktu lub sklepu , staje się to publicznie dostępne dla wszystkich który korzystają z takich wyszukiwarek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kolega nie chciał wstwiać linka, czy wymieniać z nazwy "pechowego sklepu" i zasugerował że google sam wyszuka niczym szpieg i celnie "ten sklep" po wpisaniu w okienko : denon pma 520, denon dcd 520 pylon pearl 25. Faktycznie tak jest, znajduje.
Natomiast jak masz możliwość wydrukowania tego zamówienia po pierwotnej jeszcze kwocie ( 1990zł ?), czy otwiera Ci się strona z taką jeszcze ceną, to drukuj i przekaż do rzecznika praw konsumentów.

Co do oferowanych Pioneerów w tym sklepie.
Nie wnikając w brzmienie odtwarzacza CD Pionnera ( choć wszyscy zgodzą się że wzmacniacz pioneera gra inaczej niż denon) to odtwarzacz CD pioneera np. pd-10,20 jest nieco nieco mniej wygodnym rozwiazaniem pod względem ergonomicznym dla miłośnika plików mp3. Nie ma tam odczytu tytułów plików i piosenek( nie pamiętam czy jest obsługa katalogów, chyba jak włożysz pendriva lecą alfabetycznie) nieco lepiej jest w podobnej cenowo Yamaha cd300, zaś w Marntz cd 6004 i Denon dcd720 masz pełną obsługę z tekstem w dwu liniach.( chyba, bo ręki nie dam, nawet tańszy denek 520 , marantz 5005 jak nie ma usb to z płyty też odczytuje tekst katalogów z plikami, sprawdź na stronie producenta)
Plusem Pionka jest odczyt płyt SACD, tylko czy dla miłośników nowych brzmień i plików to jakiś plus ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również otrzymałem odpowiedź że ten zestawy którę sie ponownie pojawiły są również na zamówienie i będę dostępne po 30 marca.
również moje i kolegi zamówienie będzie zrealizowane i za kwotę tą którą zakupiliśmy (czyli 1999zł)

poprosił mnie konsultant żebym poszukał alternatywnego zestawu dostepnego w magazynie to mi wycenią więc im podałem :
pylon pearl 25
Pioneer PD-10-K
Pioneer A-30-S

i zobaczymy bo cena powinna być koło 2tysi jak wtedy zestaw z denonem icon_razz.gif jak nie to czekam do końca marca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć icon_smile.gif
Ten Pionner też ciekawy, zastanawiające co odpiszą.
W sprawie naszych zamówień wydaje się, że sytuacja się powoli stabilizuje i myślę bardzo mocno pozytywnie że te zamówienia się zrealizują icon_smile.gif
Ja z kolei się zastanawiam czy sieć poszłaby na coś takiego aby właśnie zaoferowali CD bądź wzmacniasz tylko w wersji 720 (w sensie albo lepszy dzwięk albo bardziej przyjazne opcje multimedialne - do wyboru). Nie wiem jak do tego podejdą, ale sam otrzymałem informację że cena oferowanego zestawu powinna rekompensować moje oczekiwanie na realizację. Może być problem z zamianą, z drugiej strony Pawcio dostał odpowiedź która informowała o możliwości wymiany za produkty w podobnej cenie. Jest dalej się nad czym zastanawiać, Jacek tutaj dość klarownie przedstawił zalety każdego modelu także zobaczymy co z tego wyjdzie.


Co do tego "szpiega" to w pewnych firmach są pewne programy, które marketingowcom oraz innej masie ludzi wyrzucają automatycznie wyniki jeżeli pojawią się konkretne hasła, linki, nazwy, itp. także myślę, że rtv też ma takie narzędzie i wolałbym aby nasza sprawa oraz zdania na ten temat nie wyskoczyły z łatwością icon_wink.gif

Dzięki chłopaki za wsparcie icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan_michał poczekajmy na rozwój sytuacji. jak tylko mi odpiszą coś w związku z moją propozycją zamiany dam ci info.
ale raczej z tego co czuje to walną cenę mega i powiedzą że sie nie da obniżyć i zostanie nam czekanie na zestaw który zamówilismy w styczniu icon_biggrin.gif
wyczekałem 3 miesiące wyczekam i 20dni icon_smile.gif dla 750zł do przodu warto icon_smile.gif

jesteśmy w kontakcie icon_smile.gif

Pawcio dostał odpowiedź która informowała o możliwości wymiany za produkty w podobnej cenie - dostałem tylko informację że mogę nie czekać na zestaw który zamówiłem tylko złożyć z tych które mają dostępne i zostanie on dla mnie wyceniony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...