Skocz do zawartości

Zestaw radio + cd + kolumny


pan_michal

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

no właśnie sprzęt będę miał jutro dlatego kompletuje żeby dziaj (Giełda RTV) lub jutro rano w sklepach kupić DACA i przewód 2xRCA
znalazłem jescze takie:
http://allegro.pl/kabel-2xrca-2xrca-1-5m-2...5144340470.html
http://allegro.pl/kabel-2xrca-1-5m-silver-i5058252971.html
http://sklep.audiofan.eu/pl/p/prod/595

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając czy kupisz sprzęt ( wzmacniacz, Cd ) takiej czy innej firmy, ja nie widzę potrzeby kupowania kabla RCA długości 1,5m-1,8m jak pokazują Twoje linki.
Jak klocki stoją jeden na drugim, już 40-50cm kabel rca jest wystarczający, jakby miały leżeć obok siebie, z boku, wystarczajaca bedzie 80cm długość. Tego typu kable lepiej jak nie są przesadnie za długie, a ich plątanina z innymi, też nic dobrego.
Przewodów rca cabeltech nie znam, natomiast głośnikowe które widziałem w paru sklepach były CCA, czyli aluminium powlekane z wierzchu miedzią.
Jak nie czujesz potrzeby, wydawania powyżej 25zł na rca, a ma być solidnie, to kup prolinka np. exclusive( są nawet 0,5m), lub Vitalco / Veoz ( wizualne podobieństwo tych dwu marek wskazuje że to to samo icon_wink.gif ). Zaś Profigold z linka ma atrakcyjną zniżkę. Jak planujesz też "grać prosto" z komputera to kup też ekranowany solidny kabelek, ale z końcówkami minijack/2rca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem jednak kabel
http://allegro.pl/przewod-2xrca-profigold-...5138568205.html

czy w tej cenie to dobry zakup? (zapłaciłem za niego trochę taniej bo 69zł w SATURNIE - niewiarygodne że taniej jak na ten sklep)
czy w tej cenie znajde coś lepszego i epiej kabel oddać i zakupić inny ?


mam jeszcze pytanie w sprawie DAC Fiio D3 bo są w sprzedaży 2 różnie wyglądające....
http://www.morele.net/fiio-fiio-d03-taisha...nverter-411793/
oraz
http://audiomagic.pl/wzmacniacze-sluchawko...CFXGWtAodfQgArw

i nie wiem który mam zakupić icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także potwierdzam, że zestaw jest mega icon_smile.gif kolumny ustawione, ale na tą chwilkę mam kabel miedziany 2x1,5 także możliwe że niebawem go zamienię na coś konkretnego. A wrażenia? wydaje mi się, że poznałem co to jest wypełnienie dzwiękiem, czysty bas. Nie wiem czy potrafię wyczuć scenę, ale mam dużo czasu na odkrywanie icon_smile.gif Ciekawe jest to, że słuchając cichutko muzyki wyraźnie czuję bas tak jakby "w powietrzu", dociera do mnie wyraźnie razem z wysokimi dźwiękami. Ciekawe jest to, że jak naprawdę przekręcę głośność na prawicę to ten bas mi głowy nie urywa, jest dalej czysty, przyjemny, nie jest "bólem" icon_wink.gif Co do basów to muszę także przyznać, że domyślny poziom basu jest minimalnie za mały i jestem zmuszony ciut podkręcić.

A teraz ciekawostka: zamówienie składałem 19.01. natomiast data produkcji głośników to 24.01 także jeszcze nie ostygły icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze ze jestes zadowolony icon_smile.gif co do kabli glosnikowych to fakt szalu nie ma, ale przyjdzie czas na wymiane kabli. Napisz tylko kiedy bedziesz chcial to zrobic i jaka kwote chcesz przeznajczyc i cos poradzimy... Wtedy dopiero zobaczysz jak wszystko zmieni sie na plus. Nie tylko bass a widze ze na nim Ci zalezy.
Kolumny jak zostaly wyprodukowane 21.01 to raczej nie sa jeszcze wygrzane a nie ze kie ostygly icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RÓWNIEŻ POLECAM PYLON PEARL 25 - kolumny które naprawdę oszałamiają jakością w porównaniu do innyc zestawów - a cenowo konkuruje bardzo !
moje pylony połączone Przewód głośnikowy 2x4mm2 SL-10 ALPHARD DA VINCI (gorąco polecam) dobra cena a jakość super
do Denon DCD-520AE + PMA-520AE (wzmacniacz daje kopa kolumnom) a CD - miałem sprzedać bo nie mam płyt ale po odsłuchaniu kilku zostanie on u mnie na dłużej !

co ważne dla osób chcących kupić nowy sprzęt (tak jak ja - bo zraziłem się kiedyś do używanych amplitunerów)
Pylon Pearl 25 po zarejestrowaniu na stronie producenta daje 3+1 rok gwarancji !
denon również daje 3 lata po rejestracji na stronie producenta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Cześć,
po tylu miesiącach wracam do tematu icon_smile.gif
Co do opinii na temat sprzętu to jest rewelacyjny, potwierdzam że wypełnienie przestrzeni na 16 m2 przez te Pylony jest bardzo przyjemne, nie wiem jakby grały kolumny z "jednym głośnikien" czyli Pylon 20, ale nie żałuję że na takie mnie namówiliście !!! Co do dzwięku to jest po prostu świetny, tzn nie za ostry, ale także nie jest za miękki. We wszystkich typach muzyki nie możemy odczuć aby jakieś tony "narzucały się" i męczyły słuchacza. Prosty przykładem niech będzie płyta Indila (ta co po francusku w radiu śpiewa) - na takim sprzęcie ta muzyka wgniata w fotel, a taki ciut lepszejszy pop. , o Led Zeppelin to nawet nie wspomnę jeżeli puścimy tą zremasterowaną edycję icon_cool.gif Szczerze mówiąc to nie mam porównania do droższych sprzętów, ale uważam że za taką cenę (2 tys zł za nówkę) dla laika to skok jakościowy jest jak krok na księżycu icon_wink.gif Co do sprawy technicznej to minusem jest to, że płyty audio CD nie mają CD text co wg mnie jest dziwne bo przy włożeniu płyty mp3 tekst jak najbardziej się ukazuje, ale cóż.. trudno.
Po obłuchaniu się ze wszystkim chciałbym podążyć dalej w temat i prosić WAS o pomoc w dwóch kwestiach:
pierwsza to kable jakie opłaca się tam wsadzić (chociaż ten temat jest mniej ważny bo ciut się trochę oczytałem i niby mógłbym coś wybrać, ale może ktoś ma mega nieznany i super świetny kabel icon_wink.gif
Druga prośba to pomoc w poleceniu tunera radiowego gdyż uważam, że taki sprzęt powinien mieć ten element w zestawie.
Pytanie co jest ważne i jaki "klocek" pasuje do Denona 520ae a z drugiej strony nie jest bublem.
Pytanie kolejne to czy taki tuner nie będzie bezużyteczny gdy już zostanie zaadoptowane cyfrowe nadawanie radia czyli sygnał analogowy nie będzie działać (ponoć nie ma dekoderów do takiego sprzętu icon_wink.gif )

Pozdrawiam serdecznie doradzających mi sprzęt!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Nic nie wskazuje na to aby radio FM miało przestać działać w najbliższych latach. Jest za dużo radioodbiorników aby miały stać się bezużyteczne. Warto kupić jakiś tuner używany. Sądzę że dobrze by było dobrać coś również Denona ze względu na obsługę z pilota wzmacniacza. Prawdę powiedziawszy nie wiem jak sprawa wygląda z taka kompatybilnością na przestrzeni lat. Jeśli Ci na tym nie zależy to można sobie darować ta kwestie. F1angel jest w tej kwestii lepszym specem. Również jeśli chodzi o kable.
Ciesze się że zakup okazał się udany i warto było dłużej poczekać.
Pozdrawiam.

ps
Mnie również nie podoba się to że wiele odtwarzaczy CD nie obsługuje CD textu mimo że wiele płyt go zawiera. Z tego co wiem to sprawa głównie praw licencyjnych które nieznacznie podniosły by cenę sprzętu. Jednak dziwi to trochę bo niektóre tanie DVD potrafią to mieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie pasujące i niemal od kompletu wydaje się to: http://allegro.pl/tuner-fm-dab-denon-tu180...5661991558.html
pytanie czy cena jest odpowiednia za to co oferuje.
Co do wyglądu i w miarę pasujące jest takie coś: http://allegro.pl/tuner-denon-tu-235-rds-s...5649626824.html
oczywiście w czarnej wersji icon_wink.gif
Czy Dab jest aż tak przydatny? czy warto za coś takiego dopłacać? Jak zauważyliście to jestem cierpliwy i spokojnie poczekam aż się trafi coś konkretnego, pytanie w którą stronę szukać icon_wink.gif

Dla przypomnienia mam PMA-520AE i Denon DCD-520AE
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy model TU 1500 będzie grał wyraźnie lepiej od np. 235 / 215 itd. być może, w warunkach pomiarowych chyba to wykazali i za coś kosztował 2 razy więcej.
Jednak przy pewnym niechlujstwie audycji, muzyce puszczanej tak, a nie inaczej nadawanych przez stacje radiowe, nieidealnym zasięgu, różnej jakości antenie ten argument znika.
Może się okazać że mając lepszy zasięg lepiej zagram z TU 235 i kawałkiem drutu , niż ktoś inny na 1500 z antena na dachu.
Swoją drogą kiedyś pisały osoby o słabej jakości nadawanych audycji radiowych, droga internetową, że ta dopiero czasami brzmi sztucznie.
Mój tuner denon TU215 ( chyba nawet nowszy niż 235) nie gra z tymi najnowszymi pilotami ( 720, 520, 1520) niestety, chociaż mocno uciążliwe to nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości stacji radiowych to słucham z reguły Trojki i Czwórki, całej reszty nie tykam z reguły, a te dwie stacje wydają się grać najlepiej w całym eterze. Pytanie czy opłaca się kupić w miarę nowy model, wymuskany, itp za te 400 - 500 zł czy wystarczy (i będzie to optymalne) sprzęt za 100 zł aby ten dźwięk był dobrze przetwarzany?

A może jest coś do polecenia np od yamahy? takie sprzęty wydają się na tyle małe (cienkie) że różnice w przyciskach lub ogólnym wyglądzie przy całym czarnym zestawie nie rzucałyby się w oczy, zakładając że dla Denona jest i tak mało modeli które byłyby obsługiwane przez pilot do wzmacniacza 520ae...

Na co poza tym zwracać uwagę? bo to że można zaprogramować 100 stacji to nie jest do końca przydatny bajer, może jakieś dodatkowe wtyki?
Jeżeli chodzi o DAB to opłaca się to brać? Ten sprzęt co kompletuje to będzie raczej stał u mnie najbliższe 10 lat (conajmniej) więc staram się brać rozważnie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a te dwie stacje wydają się grać najlepiej w całym eterze.
Pytanie czy opłaca się kupić w miarę nowy model, wymuskany, itp za te 400 - 500 zł czy wystarczy (i będzie to optymalne) sprzęt za 100 zł aby ten dźwięk był dobrze przetwarzany?


Co do gustu to się nie wypowiadam, każdy słucha co lubi, ja też lubię PR3, ale nie tylko.
Natomiast co do jakości w eterze to można to różnie rozumieć, bo np. przeciętny jakościowo sygnał np. zwykłego rmf'u jest prawie wszędzie( duża sieć nadajników?- nie wiem, nie znam się).
Jak tak czasami podróżuję po kraju, to aby wspomniana "3" zagrała ok. , bo w sumie nadaje w dobrej jakości, to musi być dobra antena i w miarę blisko nadajnika ( bo chyba nie jest ich zbyt dużo?)
Jak dla mnie świetną jakość muzyki ma/miało RMF Classic ( muza poważna, filmowa) , to zwyczajnie słychać jak przeskoczysz z tej ogólnej rmfki na classica i też dobrze nadawał Chilli Zet ( niestety w Łodzi wyłączyli), czy moje lokalne radio Łódź.
Tak więc co innego wyjściowa jakość nadawanej ze studia muzyki danej stacji, co innego ogólna dostępność-zasięg, a co innego kwestia jakości indywidualnego odbioru icon_biggrin.gif
Zwykle oddzielne tunery graja lepiej i są czulsze od tych z amplitunerów, więc czy warto kupować tuner za 500zł, czy droższy klasą od wzmacniacza, odpowiedz sobie sam...
Dla mnie 500zł za używany to przesada, za swój TU 215 piękny, wymuskany jak z pudełka dałem stówę z ogonkiem, choć też bywają po 300zł , gra czyściutko, łapie na 3 metrach drucika rzuconego za komodę. Jak gra czysto stacja to czyściej już nie może icon_wink.gif , bo nie może .
Model 1500 może miałby lepsza dynamikę czy coś, ale to w końcu radio i jakości SACD nie zrobi i ja tego ne oczekuję nawet. Kiedy porównywałem w komisie jakiś model TU 1500 i model TU 4xx, oraz technicsa, yamahę to dwa pierwsze grały na pierwszy rzut ucha tak samo, dwa kolejne jakby szczuplej, ale wszystkie równie dobrze łapały stacje.
Inna sprawa że częściej słucham radia w kuchni, aucie, niż w salonie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chyba ponegocjował cenę tego tu1500 z olx. 1500. Jest znacznie nowocześniejszy i nie był tani jako nowy. Oile pamiętam to kosztował ~1tyś zł. Też ma pilota. Wielu producentów nie dostarczało pilotów do swoich tunerów tak jak i do magnetofonów. Ich sterowanie zwykle odbywało się przewodowo poprzez wzmacniacz. Bardzo stare tunery mogą wymagać na starcie wizyty w serwisie.
Wydaje mi się ze tu1500 to był ostatni tuner Denona pozostający w sprzedaży jeszcze do niedawna. Teraz już niema żadnego w ofercie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nieoczekiwany problem z ... kobietką w domu icon_smile.gif Mówi, że jak kupować to aby wizualnie pasował..
Czy na takie coś opłaca się czekać? http://allegro.pl/tuner-fm-dab-denon-tu180...5661991558.html - tak jak napisał Rafał
Korci mnie aby poczekać spokojnie na niego jakby kosztował ok 400 zł, kolor czarny, w mojej okolicy icon_wink.gif
Co z tym Dab panowie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Dab to jest ok z tego co teraz poczytałem icon_smile.gif nadajnik w okolicach Lublina daje Polskie Radio od jedynki po czwórkę także jest świetnie icon_smile.gif Nadawanie jest od marca 2015 roku więc od bardzo niedawna i jest git zatem ten instrument byłby przydatny szczególnie, że wg opisu zwiększa się jakość dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...