Skocz do zawartości

KODA 702 v2 - na co zmienić by poczuć różnicę?


blasko

Recommended Posts

Witajcie,
Dojrzewam do zmiany kolumn... i tu pojawia się nieco banalne, aczkolwiek jasne pytanie... w jaki pułap cenowy trzeba wejść by poczuć wyraźną różnicę (bądź jak to się teraz mówi "efekt wow"), zmieniając kolumny KODA 702 v2 na lepsze. Pozostałe głośniki od kompletu KODY 5.1 na razie zostawiam.
Mam amplituner YAMAHA 461. gramofon ITT 8012, przedwzmacniacz DJ PRE II (w trakcie zakupu) - muzyka to generalnie rock (z naciskiem na dobry bas).
Jestem zainteresowany zakupem kolumn używanych w bardzo dobrym stanie, bądź nowych.
Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim by Ci tu na form mógł ktoś rzeczowo odpowiedzieć, musiałbyś napisać poprawnie pierwszy post, bo mamy mało danych. http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Bo nie znamy wielkości pomieszczenia, możliwości rozstawienia kolumn, budżetu jakim dysponujesz ani jaki dźwięk (oprócz basu) preferujesz. Nie wiemy też wielu innych rzeczy.
Dodam tylko, że "efekt wow" dla każdego będzie zaczynał się gdzie indziej. Ale same kolumny tego nie dadzą. Jeśli nawet najlepsze
podłączysz do marnego wzmacniacza, czy co gorsza do amplitunera kina domowego, to zapomnij o naprawdę dobrym dźwięku.
O dobrej jakości źródle dźwięku, czy przyzwoitych kablach tylko wspomnę. Bo gra cały system a nie jego jeden element, choć na pewno
wymiana jednego na lepszy, powinna dać słyszalną różnicę.
Poza tym jeśli coś zostanie zaprzepaszczone w drodze, począwszy od źródła, to nawet najlepsze kolumny tego nie przywrócą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... w jaki pułap cenowy trzeba wejść by poczuć wyraźną różnicę (bądź jak to się teraz mówi "efekt wow"), zmieniając kolumny KODA 702 v2 na lepsze.


W każdym pułapie cenowym są kolumny grające w taki, czy inny sposób. Mające taki, lub inny charakter dźwięku. Zmieniając kolumny z tych za 2,5 tys na inne za 2,5tys też można się bardzo zdziwić, zrobić wow -każda firma stara się robić według swojej technogii, szkoły strojena, możliwości itd.
Jak napisał f1angel ważne są inne elementy. Niestety kupując nawet świetne kolumny, a zwłaszcza do słabego amplitunera, nie ma on siły dobrze ruszyć membranami, zwłaszcza dużych kolumn. Jest kwestia dopsowania całości i pokoju gdzie się słucha.
Tak samo jest ze wzmacniaczami, nawet te z podobnego przedziału cenowego grają inaczej od siebie.
Wystarczy posłuchać, czy poczytac testy kolumn z danej grupy cenowej, w dziale testy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, iż na jakość dźwięku ma wpływ wiele czynników. Na tym etapie chodziło mi o coś zupełnie innego. Czytałem forum i testy, niestety nie bardzo jestem w stanie umiejscowić moje kolumny w stosunku do innych... tak do końca nie wiem co sobą reprezentują. Kupiłem je 5 lat temu nie wdając się zbytnio w szczegóły. Jest to sprzęt który "łapie" się w jakąś klasę, chciałbym orientacyjnie "złapać" co byłoby o klasę wyżej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...