Skocz do zawartości

Yamaha rx-v675 dobór kolumn


chmurekxxl

Recommended Posts

A26 już u mnie w domu icon_smile.gif
Wrsżenia super!!!
W zestawie Hi-Fi pod Musical Fidelity A2 graja przepieknie icon_smile.gif Nie brak im dynamiki a zarazem graja bardzo łagonie, nie są nachalne, sopran jest przyjemny ciepły miły dla ucha... środek wyraźisty, klarowny, basu w sam raz no może ciud ciut za mało ale jak na taką konstrukcję jest OK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Trochę off topic ale mam pytanko
Posiadam w domu satelity Canton MX (tyle pisze z tyłu na obudowie głośnika) Tyle wiem szukałem po necie ale specyfikacji mx nie mogę znaleźć. Są mx 2 mx3 ale mx nie... W opisach przewija się że mają od 4 do 8 Ohm 40/70W i teraz pytanie czy dla efektów mogę podpiąć jako satelity do Yamahy 675 jako przoduy grają Boston A26
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można użyć tych głośniczków jako tylne lub boczne. Jednak konieczna będzie kalibracja systemu.
Idealnie by było gdyby w pozostałych kanałach pracowały również A26 lub przynajmniej A25.




Tak też i będzie icon_smile.gif to tymczasowe rozwiązanie. Nie znasz ich nominalnej impedancji ?
Zastanawiam się też czy jako tymczasowe rozwiązanie można dać na przód jeden lub dwa rónolegle ale tutaj obawiam się o impedancje która przy rónoległym spadnie o połowę a jej nie znam... (mam 5 tych głośniczków)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ich impedancja wg producenta to 4-8 Ohm , oznacza że należy je traktować jako 4 Omowe. Takich kolumn nie wolno łączyć równolegle. Co najwyżej szeregowo ( do jednej końcówki mocy ).Yamaha RX-V675 ma 7 końcówek mocy. Podłączenie tych małych kolumn jako tylne i boczne nie powinno zaszkodzić temu wzmacniaczowi. Użycie jako centralny może nie będzie najlepszym rozwiązaniem, ale można spróbować . Również po kalibracji.
Piszę o kalibracji, bo ten amplituner posiada mikrofon do tego celu. W tym procesie do głośników frontowych są dopasowywane brzmieniowo pozostałe kanały. Z moich doświadczeń wynika że proces ten całkiem dobrze może dopasować brzmienie głośników.
Podłączenie tak różnych głośników bez ich dopasowania może skończyć się mało spójnym brzmieniem systemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na 4 Ohmy . W amplitunerach Yamahy często do kolumn 4 Ohmy ustawia się na 6 Ohm ( jeśli brak jest trybu 4 ohmy ). I jest to normalne i zgodne z instrukcja obsługi. Taki tryb jest prawidłowy dla kolumn 4 omowych. W praktyce kolumn 8 omowych prawie niema na rynku. Jeśli zakładam że będą podłączone również Cantony. Gdyby były podłączone same Bostony nie jestem pewien. Ale wygląda na to że sa żadkim przypakiem kolumn 8-mio omowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie na 8 Ohm pozwala wycisnąć ze wzmacniacza większą moc na wyższym obciążeniu. Te głośniki raczej nie wymagają pełnej mocy wzmacniacza. Przy ustawieniu na mniejsze impedancje zabezpieczamy wzmacniacz przed przeciążeniem.
Większość wzmacniaczy stereo nie posiada takich przełączników i są one tak jakby skonfigurowane na niską impedancję obciążenia. Powoduje to że przy wyższych wartościach impedancji kolumn wzmacniacz dysponuje mniejszą mocą. Dlatego ustawienie konfiguracji na niższa impedancję nie szkodzi wzmacniaczowi. Co więcej często Yamaha deklaruje że tylko w kanałach przednich ich amplitunerów można podłączać kolumny 4 Ohmowe a w pozostałych 6 Ohm lub więcej. Wszystkie końcówki są jednak identyczne. Chodzi o to że kolumny typowo 4 Ohmowe mogą mieć impedancję znacznie niższa , nawet poniżej 3 Ohmy. Wtedy lepiej za bardzo nie przeciążać zasilacza zbyt dużym obciążeniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...