Skocz do zawartości

Kolumny do Denon X1100W @ 25m2


sleet

Recommended Posts

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
max 2000 zł (byłoby super gdyby w cenie zmieściły się satelity)

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
nowy

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
kolumny stojące, plus ewentualnie głośniki surround/satelity (2 sztuki)

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Amplituner
- Denon x1100w
- front: SB-SH670 (chciałbym aby dźwięk był zauważalnie lepszy)
- centralny: TAGA 306 (ze względu na ograniczenie wielkości musiałem znaleźć coś poniżej 15cm wysokości) - na teraz nie chce go wymieniać
- satelity: Technics SB-PS95

Chciałbym wymienić w pierwszej kolejności front. A później satelity chyba że całość wyjdzie taniej.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
25m2

6) Jakiej muzyki słuchamy
hh, house ale również klasyka

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Jednorazowy - chcę kupić najlepiej jak się da za jak najmniej icon_wink.gif

icon_cool.gif Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Jest podłączony pod TV, NAS'a, PC. Film i muzyka odpowiednio 70% i 30%. Dobry bas i czysty ciepły dźwięk (wolę uniknąć suba, ale jak się nie da to dokupię w przyszłości).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że kolumny z tunelem BR powinny być zwykle podobnie oddalone od tylnej ściany co te z tunelem z przodu. Nie ma tu reguły. No chyba że ściana z tyłu jest bardzo blisko, a tunele są bardzo wysoko. Przyklejanie do ściany kolumn jest zwykle niewskazane bez względu na to gdzie jest BR. Często producent kolumn udziela informacji jak należy je optymalnie umieścić.
Osobiście preferuję kolumny grające przodem z tunelem BR ( jeśli taki mają ) z tyłu lub u dołu. Bardziej bym się martwił obecnością ścian po bokach kolumn.
Kolumny które grają w innych kierunkach niż do przodu również bywają niezłe icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zastanawiałbym się czy jest sens wydawać trochę więcej za 677. Mnie osobiście wydaję się że niema sensu płacić za ten droższy model. Przy mniejszych wymaganiach jeśli chodzi o natężenie dźwięku można poprzestać na 673.
O ile te Maganaty uważam za sensowne , to wybór kolumn jest ogromny. Podałem je jako przykład.
Wśród kolumn używanych z pewnością można znaleźć lepsze. Pod warunkiem że będą w dobrym stanie i w pełni sprawne.
Dla niektórych sprzedających używane kolumny bywa że zniszczone membrany i porozrywane ich zawieszenia to tylko drobny feler który można tanim kosztem naprawić. ( Jednak tak nie jest )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego, że wybór jest ogromny, pytam specjalistów icon_smile.gif Trochę pogrzebałem w googlach i jest bardzo mało opinii o tych magnatach. Za to jest masa opinii o tańszych kolumnach. Pytanie co jest jeszcze godnego uwagi w przedziale 1000 do 2000 zł? I czy faktycznie będzie odczuwalna różnica w stosunku do tych technicsów...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

675 to nowszy model nadal będących w sprzedaży Magnat Quantum 655. O tych jest więcej , bo są dłużej na rynku.
Dobór kolumn to zwykle kwestia gustu.
Z tego co przychodzi mi do głowy to np. Pylon Audio Pearl 25 , Monitor Audio BX2 , Dali zensor 3 , Tannoy MERCURY V4 , Monitor Audio MR4 , Tonsil Maestro S, Tonsil Siesta Front, Tonsil Fiesta Front
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Byłem słuchałem i chyba wybrałem ale przed zakupem chciałbym się dowiedzieć jakie macie zdanie na temat HECO Victa Prime 702?
Słuchałem Magnat 2002, Boston A250, Quantum 677, Taga 606, Wafli 10.6 no i właśnie HECO.
Wybór zawęziłem do Quantum 677 i Heco Prime 702 i jednak skłaniam się ku Heco ze względu na delikatniejsze brzmienie (Quantum 677 mają bardziej metaliczne, ostrzejsze - wg mnie) oraz ze względu na fakt, że są trochę tańsze. Co myślicie? Dobry wybór? Przyznam że nigdy wcześniej z tą firmą się nie spotkałem a opinii również w necie mało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco model prime ( wcześniej nazywane victa np. victa 701 http://allegro.pl/heco-victa-701-espresso-...4923349947.html ) to trochę niższa klasa niż Magnat quantum 677. Co oczywiście nie oznacza, że brzmienie ciut tańszych nie może się podobać, wszak to inna marka, a różnica ceny nie jest ogromna. Heco są znane bardziej z drogich modeli jak Celan i Statement, natomiast Magnat ma szerszą ofertę i jest bardziej widoczny na rynku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...