Skocz do zawartości

AKIRA STARY SPRZĘT PROBLEM Z PODŁĄCZENIEM


pirat_sc

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Jestem świeżakiem i totalnie nie znam się na kinach domowych/podłączeniach idt. dlatego prosze o lekką wyrozumiałość ;D
Pewnego dnia robiąc porządki w magazynku znalazłem stare kino domowe które było nieużywane przez lata,stało i tylko sie kurzyło..więc postanowiłem zabrać wszystkie kolumny do domu z nadzieją że je jakoś podłącze i tu powstaje problem. Jak to zrobić? Czy istnieje możliwość podłączenia spzretu w jakis magiczny sposob do komputera tzn laptopa?

Zebrane dane na temat kina:

Firma: Akira
2x Duże głosniki model :GW-26B/FS
2x Mniejsze model:GW-26B/SS
Taki podłużny średniej wielkości model: GW-26B/CS

Znalazłem do tego też kable jakieś zwykłe najprostsze kabelki-z izolacji wystaje zwykły drut nie ma tam żadnych końcówek itd ;D
Mam też amplituner tak to się chyba zwie też Akiry ale chyba coś nie działa ;d

Pytanie moje jest takie czy ktoś wie co to za sprzęt? Czy da się go jakoś podłączyc pod kompa? Czy musze kupić jakis nowy wzmacniacz czy amplituner?

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź
Pozdrawiam Łukasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt tej marki można było jakiś czas temu spotkać w Biedronce. Również artykuły typu np. maszynki do strzyżenia. Były to rzeczy tanie ale dość przyzwoitej jakości wykonania. Co do jakości dźwięku nie mogę się wypowiadać bo ich nie znam icon_smile.gif . Nie spodziewał bym się jednak nazbyt wiele. Do ich podłączenia przydał by się jakiś niedrogi amplituner AV ( działający). Można spróbować reanimować niesprawną Akire . Innej magicznej metody podłączenia laptopa za bardzo nie widzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 8.01.2015 o 12:28, pirat_sc napisał:

Witam wszystkich.
Jestem świeżakiem i totalnie nie znam się na kinach domowych/podłączeniach idt. dlatego prosze o lekką wyrozumiałość ;D
Pewnego dnia robiąc porządki w magazynku znalazłem stare kino domowe które było nieużywane przez lata,stało i tylko sie kurzyło..więc postanowiłem zabrać wszystkie kolumny do domu z nadzieją że je jakoś podłącze i tu powstaje problem. Jak to zrobić? Czy istnieje możliwość podłączenia spzretu w jakis magiczny sposob do komputera tzn laptopa?

Zebrane dane na temat kina:

Firma: Akira
2x Duże głosniki model :GW-26B/FS
2x Mniejsze model:GW-26B/SS
Taki podłużny średniej wielkości model: GW-26B/CS

Znalazłem do tego też kable jakieś zwykłe najprostsze kabelki-z izolacji wystaje zwykły drut nie ma tam żadnych końcówek itd ;D
Mam też amplituner tak to się chyba zwie też Akiry ale chyba coś nie działa ;d

Pytanie moje jest takie czy ktoś wie co to za sprzęt? Czy da się go jakoś podłączyc pod kompa? Czy musze kupić jakis nowy wzmacniacz czy amplituner?

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź
Pozdrawiam Łukasz.

Witam. Posiada Pan moze kolumny Akira GW-26B Fs. Frontowe te duze, posiadam takie skrzynki ale nie mam w nich zwrotnicy. Chce taka zwrotnice odwzorowac, jak moze Pan zrobic zdjecie lub schemat. Jak jest podlaczony dany element pod glosnik w kolumnie. Przepraszam za problem i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...