Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu


Robin.1988

Recommended Posts

Witam na forum,

Jestem tutaj nowym użytkownikiem i postaram się napisać ten post zgodnie z poradami.

Jestem z Krakowa, na sprzęt stereo zamierzam przeznaczyć 3 000 maks 3 600 PLN
w tej kwocie chcę kupić wzmacniacz tuner i kolumny lub amplituner i kolumny wraz z okablowaniem.
Ma to być zakup na dłuższy czas.

Pokój o wymiarach 6,8 x 6,3 [metr]~42,5m^2

Sprzęt wolałbym nowy, może być używany ale nie umiem sam sprawdzić czy aby na pewno jest wszystko ok,
więc tylko od zaufanych/sprawdzonych osób.

Zależy mi na wzmacniaczu lub amplitunerze z wejściem main in, gdyż w przyszłości ma służyć jako końcówka mocy,
dla frontów w kinie domowym.

I tu jest pytanie czy do kina i do stereo mogą być te same kolumny czy lepiej stereo inne a kino domowe inne?

Głownie słucham ostrzejszej muzyki zespoły takie jak: Metallica S&M, Goodsmack
Ale też czasem Pink Floyd The Wall, Chylińska, Scorpions.

Lubię gdy jest więcej basów ale nie za dużo, tak aby nie przytłumiały całej reszty.[]

Podłączony będzie TV, Tuner Radio, Odtwarzacz CD / Blu ray

Poczytałem trochę testów na forum i wstępnie chciałbym zapytać co myślicie o Jamo S 608 lub Monitor Audio BX5, RX8, Rubicon NH20.
Problemem jest duża powierzchnia do nagłośnienia.

Sprawa jest dużo prostsza gdy ktoś kupuje same kolumny do wzmacniacza lub odwrotnie, ja nie wiem w jakich proporcjach powinienem podzielić budżet kolumny/wzmacniacz przy tak dużym pomieszczeniu.

Gdyby to był pokój około 20 metrów, nie pisałbym na tym forum bo jest wiele ciekawych tematów i propozycji, w innych tematach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym profesjonalistą i lepiej poczekaj na wypowiedzi użytkowników z większym doświadczeniem. Słuchałem BX5, są to małe kolumny. Wg mnie dużo za małe do 42metrów. Myślę, że do takiego metrażu trzeba by zwiększyć budżet albo szukać używanego sprzętu.

Do kina domowego kolumny możesz mieć te same, proponowałbym za to kupić wzmacniacz stereo i osobny amplituner do kina.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel jest ok, ale to najtańszy z wzmacniaczy tej firmy.Czy nie za słaby na 40m i duże kolumny ? Natomiast Pioneer A50 to model wyższej klasy, choć duźo bardziej pochlebnych opinii ma bardziej klasyczny model A30( który nie jest najtańszy w ofercie firmy)
Podobny rozdźwięk masz w kolumnach od tanich lekko efekciarskich kinowych jamo 608, po niezłe MA bx5(choć raczej małe na 40m), po naprawdę ciekawe i dobrej klasy RX8.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, nie wiem od czego zacząć w jaki sposób podzielić budżet mogę na początek kupić wzmacniacz i kolumny za ten budżet a resztę powili z czasem dokupywać, zależy mi na czymś z czego będę zadowolony.

do tej pory słuchałem Kef XQ5 w zestawie z XQ2 i XQ3, oraz sub PSW 4000 na Denonie AVC A11SR to kiedyś grało właśnie na tych 42 metrach ale zostało przeniesione na nowy dom, a ja robię tam remont i się wprowadzam za jakiś czas.

całkiem przyjemny zestaw nawet bardzo, ale przy odsłuchu 2.0 brakowało mi basu.

Niestety wyprowadzam się z rodzinnego domu i muszę kupić coś do nowego, wiem że używane XQ5 są droższe niż mój cały budżet na wzmak i kolumny ale od czegoś trzeba zacząć a i remont domu niedługo, wiec czasowo się nie spieszę.

Na początku myślałem o Yamaha R-S700, ma wejście main in.

W pionnierze sie takiego nie dopatrzyłem...

Jestem otwarty na propozycje używanych sprzętów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby amplituner kinowy zagrał dobrze, np. w dolnym paśmie z dużymi podłogówkami musi być mocny i niestety drogi. Zdecydowanie lepiej w tym samym budżecie zagra wzmacniacz stereo. Z Yamahą i Monitor audio trzeba ostrożnie, seria BX ma ostrą, metaliczną górę, droższe RX są już bardziej stonowane. Przeglądając ofertę to chyba dobry czas na kupno MA serii RX 6, czy 8 bo jest relatywnie niedroga ( duże kolumny w fornirze) w związku z wejściem nowszego silvera . Pomysł z RX8 z pewnością ciekawy, jak lubisz więcej basu można pomyśleć nad kolumnami Paradigm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to że zworą jest połączone wejście na końcówkę mocy z wyjściem przedwzmacniacza. Jednak o ile wiem to w r-s700 CD ma osobny tor audio. Czyli że wykorzystując końcówkę mocy r-s700 do kanałów przednich amplitunera ( w przyszłości) CD możemy podpiąć drogą analogową do jej wejścia. Nie jestem pewien czy tak będzie w tym przypadku, ale czasem uruchomienie funkcji typu direct pozwala ominąć połączenie zworami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...