Skocz do zawartości

Jakie głośniki - prośba o pomoc


Obiekt

Recommended Posts

Witam! Nabyłem denona avr-x1100w ale jakie do tego dokupić głośniki?
1.Kasa: 4 - 4,5 tyś.b bez suba - na niego czas przyjdzie później
2. Głośniki nowe
3. Pomieszczenie jak w załączniku.
4. Głównie pod KD ale też do rocka.
Generalnie nie mam preferencji dot. sprzętu ani uprzedzeń
Czy tyle informacji wystarczy?
Pozdrawiam!

skan.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGNAT QUANTUM 677 set to jesli chodzi o mój gust.
Osobiście uważam że lepiej jest kopic za 3,35tyś MAGNAT QUANTUM 675 set
np. :
http://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn/magn...349.00&cr=0
I resztę przenieść na lepszy sub typu REL lub Velodyne w przyszłości.

Na Klipshe bym uważał ze względu na dość podbarwione wysokie tony.
Dali Zensor są bardzo ładne z wyglądu. Jednak na uwagę zasługują modele wyższe ( i droższe).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli szukasz kolumn do kina domowego i mocniejszych gatunków muzycznych, proponuje zwrócić uwagę na zestaw Klipsch serii Icon (KF-28/KC-25/KB-15). To mocny, potężny zestaw o wysokiej wydajności, co ma znaczenie przy Twoim amplitunerze. Taka konfiguracja zapewni Ci mocny, bardzo dynamiczny, otwarty, trochę koncertowy dźwięk.
Jeśli natomiast miałbym zaproponować rozwiazanie o łagodniejszym charakterze, cieplejszym brzmieniu, spójrz proszę na system Dali Zensor 7/1/Vokal.
W przyszłości natomiast system wspomógłbym subwooferem Rel T7 lub T9.

Jeśli masz taka możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań służę pomocą.

Cytat

Witam! Nabyłem denona avr-x1100w ale jakie do tego dokupić głośniki?
1.Kasa: 4 - 4,5 tyś.b bez suba - na niego czas przyjdzie później
2. Głośniki nowe
3. Pomieszczenie jak w załączniku.
4. Głównie pod KD ale też do rocka.
Generalnie nie mam preferencji dot. sprzętu ani uprzedzeń
Czy tyle informacji wystarczy?
Pozdrawiam!


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Q21 nawet nie wspominał o Dali Zensor 5. Do tego te kolumny są bardziej efektowne na pierwszą chwile niż dobre od strony dźwięku. Do tego są naprawdę ładne z wyglądu. Jak już wspomniałem jeśli chodzi o nowe kolumny Dali , warte uwagi są wyższe serie niż Zensor. No chyba że priorytetem jest ich wygląd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moby Dick, wiele mi wyjaśniłeś! Dzięki. Wygląd jest ważny ale nie w przypadku głośników. Ale co powiesz o Q-Acoustic 2050? Dużo dobrego o nich czytałem ale ich nie słyszałem. Może to było "lokowanie produktu"?



Do tego amplitunera nie wysilałbym się z kolumnami. Wspomniany Q-Acoustic lub jakiś odpowiednik cenowy (musisz posłuchać co lubisz) uzupełniłbym bym tak
przód QA 2020 monitory (taniej niż 2050 i mniejsze zagracenie) boki i tył QA 2010) plus QA centralny i SUB (masz ampli 7.1) zmieścisz się budżecie i w KD będzie ok.

Do muzyki wzmacniacz stereo plus dobre podłogówki na tyle ile będzie cię stać.

Pozdrawiam
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 1100 to nie jakiś totalny słabeusz, że nie warto, a 36 m kw to sporo jak na proponowane monitory 2020.
QA 2050i są duże i fajne do rocka, na tzw. front ok. Szkoda że całe zaangażowanie autora we własny temat zamknęło się w słowach, że nie ma uprzedzeń, ale też preferencji. Można dyskutować nad markami i modelmi do wiosny, prościej ustawić w porównywarce opcję kolumny 5.0 , cena 4000-4500 i tylko wybrać kolor. Jeśli Dali 7 zbyt drogie, to może 5.0 na bazie Dali lektor 6, Indiana Line Tesi 565, lub jak koniecznie musi być jakieś koncertowe uderzenie zestaw na bazie jbl studio 280.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Model 1100 to nie jakiś słabeusz, że nie warto, a 36 m kw to sporo jak na proponowane monitory 2020.
QA 2050i są duże i fajne do rocka, na tzw. front ok. Szkoda że całe zaangażowanie autora we własny temat zamknęło się w słowach, że nie ma uprzedzeń, ale też preferencji. Można dyskutować nad markami i modelmi do wiosny, prościej ustawić w porównywarce opcję kolumny 5.0 , cena 4000-4500 i tylko wybrać kolor. Jeśli Dali 7 zbyt drogie, to może 5.0 na bazie Dali lektor 6, lub zestaw na bazie jbl studio 280.



Co może być dobrego w 7 końcówkach mocy za 1800 zł ? Warto ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi tylko o zapewnienie odpowiedniego poziomu głośności proponuję zakupić młot pneumatyczny w przeciwnym wypadku proponuję:

1. Wybrać się do filharmonii
2. Pójść na audio show i posłuchać sprzętu stereo za kwotę wielokrotnie wyższą
3. Pójść do salonu audio na odsłuch muzyki w/w amplitunera z najdroższymi kolumnami jakie mają.
4. Znaleźć różnicę.

Pozdrawiam
Paweł

Cytat

Wbrew pozorom da się w tej cenie zrobić dość przyzwoity wzmacniacz wielokanałowy. Zasilacz tez nie musi być mocniejszy niż do stereo. W końcu chodzi o osiągnięcie odpowiedniego poziomu głośności. To jak to gra jest w dużej mierze kwestią umiejętności konstruktora.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jednak mówimy o sprzęcie za taka kasę icon_smile.gif
Ceny tranzystorów mocy nie są znowu aż tak bardzo wysokie.
Reszta drobnicy kosztuje zwykle grosze icon_smile.gif

Czasem odnoszę wrażenie że niektóre wzmacniacze hi-end dużej mocy nie są dużo lepsze od tych budżetowych do głośnego grania icon_smile.gif

Osobiście jestem zwolennikiem używania mniejszych kolumn w kinie domowym + sub.
Ale tu ma być na początek bez suba. Do tego pomieszczenie spore i wygląda na to że ma być dość głośno czasami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kolega słuchał w klasie hi-end ale zacznijmy od tego że duża cześć płyt jest poniżej jakiejkolwiek klasy więc w co byśmy toto nie włożyli i tak będzie źle.
Proponuję skupić się na odsłuchu przy dobrym źródle i wyłapać nie tylko basy i soprany bo każdy lubi inne:
1. Czy tworzy szeroka scena w pionie poziomie i głębi ?
2. Czy jeśli gra wiele instrumentów to nadal je słyszymy i lokalizujemy czy robi się papka
3. Czy potrafimy określić w którym punkcie jest ten instrument prawo lewo tył przód
4. Jakie jest brzmienie pojedynczych instrumentów i wokalu
Tu jeszcze można punktować dalej ale przy tej cenie na kanał nie ma sensu.

Ponieważ rozmawiamy o KD to porozmawiajmy o mitach.
Kto ogląda film na full mocy tak naprawdę ? Co wolimy ciszej a ładniej czy głośniej, a dźwięk zniekształcony?
Jeśli chodzi o KD to SUB ma walnąć po płucach tam gdzie potrzeba reszta niech gra tak żeby sąsiedzi nie przylecieli poprawnie bez zniekształceń.

Muzyka to jednak coś więcej.
Zestawy stereo za ok 2000 grają bo grają, a to tylko 2 kanały, ale zostały skonstruowane do muzyki i to brzmi lepeij w przeciwieństwie do KD to jest sprzęt do oglądania filmów.

Lepiej jest mieć sprzęt stereo w tej samej kategorii cenowej i wykorzystać go do KD niż odwrotnie, niestety użytkownicy za sprawą mody i marketingu robią coś odwrotnego, a to kaleczy organ słuchowy.

Cytat

Tu jednak mówimy o sprzęcie za taka kasę icon_smile.gif
Ceny tranzystorów mocy nie są znowu aż tak bardzo wysokie.
Reszta drobnicy kosztuje zwykle grosze icon_smile.gif

Czasem odnoszę wrażenie że niektóre wzmacniacze hi-end dużej mocy nie są dużo lepsze od tych budżetowych do głośnego grania icon_smile.gif

Osobiście jestem zwolennikiem używania mniejszych kolumn w kinie domowym + sub.
Ale tu ma być na początek bez suba. Do tego pomieszczenie spore i wygląda na to że ma być dość głośno czasami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszytko uważam że do amplitunera KD za 2 tyś jest sens podłączać kolumny kosztujące więcej niż 5tyś za 5 szt i różnica będzie icon_smile.gif
Czasem wzmacniacz za kilkaset złotych może zagrać lepiej niż ten za kilka tyś, jeśli mu się na to pozwoli. Moc nie zawsze jest tu najważniejsza icon_smile.gif.
Zadaniem głośników jest wiernie odtwarzać dźwięk. Lepsze głośniki również lepiej odtworzą dźwięk młota pneumatycznego (jeśli będzie dobrze nagrany)

Mniejszy sens ma podłączanie do droższej elektroniki bardzo kiepskich głośników. Czasem jednak priorytetem są funkcje droższego amplitunera a nie dobry dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się w pełni z kolegą zgadzam że lepiej do KD za 2 tys kupić kolumny za więcej 5 tys niż odwrotnie(co większość robi).

Pozostaje pytanie za 5 tys wydać na kolumny z sub-em czy bez sub-a ?



Cytat

Mimo wszytko uważam że do amplitunera KD za 2 tyś jest sens podłączać kolumny kosztujące więcej niż 5tyś za 5 szt i różnica będzie icon_smile.gif
Czasem wzmacniacz za kilkaset złotych może zagrać lepiej niż ten za kilka tyś, jeśli mu się na to pozwoli. Moc nie zawsze jest tu najważniejsza icon_smile.gif.
Zadaniem głośników jest wiernie odtwarzać dźwięk. Lepsze głośniki również lepiej odtworzą dźwięk młota pneumatycznego (jeśli będzie dobrze nagrany)

Mniejszy sens ma podłączanie do droższej elektroniki bardzo kiepskich głośników. Czasem jednak priorytetem są funkcje droższego amplitunera a nie dobry dźwięk.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o muzykę (nie KD) widocznie jestem bardziej wybredny, ale znam takich co nawet z małego radyjka są zadowoleni icon_biggrin.gif

Nie polecę w tej kategorii cenowej żadnej kolumny, za 2 razy tyle trudno jest o coś co dobrze gra.


Cytat

Przeczytaj post 674 w tym temacie:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry127440
I przekonasz się ze można być zadowolonym z takich kolumn.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...