Skocz do zawartości

Cd nad 512 problem z transportem lub laserem


Filip_filip

Recommended Posts

Witam wszystkich:)
Odziedziczyłem po szwagrze Cd player NAD 512. Sprzęt grał w sklepie, 365 dni w roku (oprócz niedziel i świąt kościelnych i państwowych), po 13 godzin dziennie. Tak, wiem, sprzęt tej klasy nie jest do tego przeznaczony, ale szwagier tanio go kupił i stwierdził, że jak się popsuje idzie na śmietnik a on kupuje następny. W sumie wcześniej Yamachę zajeździł, więc wiedział na co się decyduje.
No i sprzęt umarł, po włączeniu płyty wyświetla się komunikat disc i mogiła, nic się nie da zrobić. Po zdjęciu obudowy stwierdzilem, że sprzęt nawet bez pyłka w środku, nic nie popalone czy poprzegrzewane, żarówki się świecą, elektrolity zimne i nie spuchnięte, więc w sumie można próbować go zreanimować, jeżeli problemem jest laser.

W tym NADzie jest laser SONY KSS 213 i kosztuje ok 25 zł. Poszukałem, poczytałem na temat oryginałów i chińskich zamienników i teraz mam takie pytanie. Czy po wsunięciu szufladki z płytą i podniesieniu lasera powinna zacząć się obracać płyta? Czy uszkodzenie lasera powoduje, że płyta się nie obraca? Tak na logikę, napierw powinna wystartować płyta, i jak laser nie odczyta płyty powinien pojawić się błąd. A tu wciąga szufladkę, podnosi laser, słychać dwa "cyknięcia" i pojawia się komunikat disc.

Szukać innego napędu? Czy nowego lasera?


W sumie mógłbym oddać do naprawy, ale jak sam zrobię to jeszcze się opłaca, a jak mam zapłacić za wymianę to chyba wolę położyć na strychu, niech nabierze mocy kolekcjonerskiej icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...