Skocz do zawartości

Prośba o orientacyjną ocenę kolumn


blasko

Recommended Posts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest powiedzieć co to jest o klasę. W dziedzinie audio niema jakichś wystandaryzowanych klas. Klasy są w szkole. Tu jest to dość płynne. Zwykle po kolumnach droższych można oczekiwać ze będą grać lepiej. Nie jest to jednak zasada zawsze obowiązująca. Mniejsze kolumny w tej samej cenie również zwykle graja lepiej. Za to niekoniecznie głośniej. Również zwykle kiedy mamy za tą samą cenę więcej kiepskich głośników w większej obudowie gorszej jakości nie otrzymamy lepszego dźwięku. A co do gustu to może się zdarzyć że ktoś będzie wolał właśnie wielkie tanie kolumny od tych znacznie wyższej klasy. Bo mu te lepiej dudnią icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może uściślę, nie chodzi mi o to by zmienić dla samej zmiany. O jakim pułapie cenowym muszę myśleć by zmienić Kody na sprzęt o klasę wyższy?


Ale tak to trochę wygląda. Bo nic nie piszesz o tym jakich zmian oczekujesz. Jak sam zaznacasz myślisz o jakimś pułapie cenowym, aby był sprzęt klasę wyższy. Wiedz że nawet w tym samym pułapie cenowym są baardzo różne brzmienia i różne wykonanie ( techniczne i wizualne ). Firmy skupiają się na różnych aspektach, np. technice, wyglądzie, brzmieniu itd. bo różni są odbiorcy.
Według mnie najwyższą cenę wyjściową miały kiedyś ( w dniu premiery) jbl es, co oczywiście o niczym nie świadczy.
Za około 1500-1700zł można zdecydowanie jeszcze inaczej, pokazałeś dwu dużych rozpoznawalnych producentów w tanich odsłonach i kolejnych dwu budżetowych marketowych, świat jest większy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc boli że sprzęt używany jest tani, tak to jest icon_wink.gif . Szkoda że to takie powierzchowne... Po kilku latach inny sprzęt będzie też wart tylko część pierwotnej ceny, ale nadal będzie grał tak samo dobrze, a że już tani...tak to jest. Musisz inwestować w sprzęt i marki może bardziej niszowe, prestiżowe, bardziej trzymające cenę, zresztą sprzęt kupuje się do przyjemności, a nie jako lokata kapitału.
Czy te Kody nie są złe, no cóż szału nie robią, za 1500-1700zł można lepiej, inaczej, ale trzeba też szukać lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A tu widzę, że one wcale nie są takie złe:-)


Ale też nieszczególnie dobre. Można dużo lepiej.
Cytat

17 m2, mam Kody 702 i chcę się zorientować jakie kolumny byłyby o klasę wyższe.


Jakieś dobre, używane. Za 1500 zł a za 2000 zł w szczególności moim zdaniem będziesz miał lepsze o klasę, choćby była bardzo
umowna i płynna. Po prostu będą to znacząco lepiej grające kolumny.
Ale pamiętaj, że nawet najlepsze kolumny same nie zagrają. Gra cały system. A największy wpływ na jakość dźwięku zaraz po
kolumnach i akustyce pomieszczenia ma wzmacniacz. Jeśli posiadasz tani amplituner do KD, to w stereo z dobrymi kolumnami
nie zagra dobrze.
Gdybyś chciał o coś więcej pytać, to musisz napisać poprawnie pierwszy post korzystając z tego:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wybrać coś i kupić z możliwością zwrotu. Tylko u siebie w domu jesteś w stanie potwierdzić czy cos ci odpowiada czy też nie. Bywa też że kupione kolumny graja na tyle inaczej że na początku może się wydawać że lepsze kolumny są gorsze icon_smile.gif. Zupełnie nowe kolumny też muszą trochę pograć żeby osiągnęły stan zbliżony do tego w jaki będą grać ostatecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdaję sobie sprawę, iż gra cały system, a nie jedno ogniwo. Ale nie ma znaczenia jakie kable, wzmacniacz itd. mam dzisiaj, ponieważ je również będę stopniowo wymieniał. Zmiany, trochę przypadkiem, niedawno zacząłem od wymiany nieco plastikowego gramofonu Dual 210 na ITT 8012, do tego właśnie dokupiłem preamp DJ Pre II. Amplituner mam Yamaha 461, ale jeśli będzie taka konieczność za te pół roku również mogę go wymienić. Kolumny kupowałem kilka lat temu, nie pamiętam już nawet za jakie pieniądze. Ale gdy zobaczyłem, że są na Allegro po 500 zł to uznałem, iż właśnie taką jakość reprezentują i że kolejnym punktem do zmian powinny być właśnie one. I tak jak wspomniałem, bez żalu mogę wydać na nie te 1500-2000 o ile będzie to zmiana na sprzęt o znaczącej różnicy. Odnośnie muzyki której słucham... to generalnie alternatywny rock z początku lat 80tych oparty na basie... ale również nowoczesny jazz... staram się nie zamykać na nowe brzemienia, prowadzę sklep z płytami więc mam ku temu szerokie możliwości:-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...