Skocz do zawartości

Słuchawki a amplituner, pilne


muaddib83

Recommended Posts

Witam, kupiłem właśnie słuchawki bezprzewodowe Sennheiser RS 170 - niby idealne do kina domowego. Aktualnie w tej chwili nie mam jak podłączyć głośników (wynajmuję mieszkanie).

Posiadam amplituner Onkyo 500 coś tam (nie pamietam dokładnych danych bo obecnie ampli ma moja mama). Ogólnie ampli dekoduje True HD, DTS HD itd.

Jestem maniakiem kina wcześniej oglądałem filmy na bluray, dźwięk miałem z Onkyo połączonym z zestawem Quadral Quintas 500 i byłem bardzo zadowolony.

Teraz nie wiem czy jest sens sprowadzać/wysyłać moje ampli jeśli nie mam głośników.

Czybędzie różnica jeżeli podłączę słuchawki do amplitunera? Obecnie mam bluray podłączony do TV a słuchawki podłączam do TV. Czy jeżeli podłączę je do bluraya lub amplitunera to poczuję dużą różnicę. Chodzi o to że ampli dekoduje dźwięk HD.

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie trochę fakt że słuchawki z transmisją bezprzewodową cyfrową nie posiadają wejścia cyfrowego. Gdyby takie miały, była by to najlepsza droga do ich podłączenia. Dźwięk na tych słuchawkach będzie zawsze stereo ( po za tym że można włączyć funkcje uprzestrzenniania go). Jeśli TV nie dekoduje jakichś formatów dźwięku wówczas należy ustawić wyjście BD na standard LPCM (czyli bez kompresji). Które wyjście dźwięku będzie najlepsze możesz przekonać się sam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słuchawki mają jakieś wyjścia, tzn. ma 2 przejściówki, ale się nie znam zbytnio. Chodzi o to że do ampli jak mam przejściówkę to dźwięk będzie lepszy czy nie ma to znaczenia

Tutaj są zdjęcia wszystkiego co jest w tych słuchawkach: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002TLT...ailpage_o01_s00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je podłączyć do wyjścia słuchawkowego lub pod wyjście liniowe. Przy użyciu jack lub RCA. Warto jest wypróbować różne możliwości. Po dziurce w Onkyo 500 coś tam, zbyt wiele bym nie oczekiwał. Ale może być lepiej. Warto sprawdzić również możliwość podłączenia pod wyjście do nagrywania na magnetofon. Niektóre TV posiadają zupełnie niezłe ( jak na TV ) wzmacniacze słuchawkowe. Jednak jest to bardzo rzadkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...