Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz 5000zł, 19m2, metal, rock, elektronika, pop


vexd

Recommended Posts

Witam ponownie. Przemyslałem potrzeby, poczytałem forum i wracam z własnym wątkiem.

Najpierw podstawowe infromacje:

Do wydania mam 5 tys., preferuję nowy sprzęt.
Powierzchnia pokoju to ok 19m (pomyliłem sie wcześniej), dokładnie 4x4,7, kolumny głośnikowe mają być usytuowane w rogach dłuższej ściany, (raczej blisko niej) na przeciwko kanapy centralnie umieszczonej pod przeciwległą ścianą (i wycelowane w tą kanapę icon_smile.gif.

Muzyka: Metal (od niesłuchalnych dla wiekszości Death Metalowych wyziewów bo radiowe przeboje), Rock (w tym nowe wynalazki jak i klasyka, np Pink Floyd, Doors, Cream, Riverside itp), Elektronika (Goa, Drum'n'Bass, Ambient, Dub Step), Jazz, Folk, U2, Depeche Mode, Bjork, Melua i inne wokalistki... mogę tak wymieniać. Czyli dość uniwersalnie, jednak jak widać z pewnym ukierunkowaniem.

Podstawą jest dla mnie zakup zestawu wzmacniacz + radio lub bardziej odtwarzacz sieciowy (Świat idzie do przodu, względnie aplituner stereo i oczywiście kolumny głośnikowe. Resztę mogę dokupić z czasem, chociaż zależy mi na słuchaniu płyt (bardziej), plików (mniej), a nie tylko radia.
Jeżeli w grę wejdzie odtwarzacz sieciowy to przemyślę kwestię zwiększenia budżetu, ponieważ będę potrzebował też jakiś odtwarzacz.
Dobrze byłoby, żebym do wzmacniacz mógło podłączyć telewizor przez złącze cyfrowe, jednak w ostateczności mogę to rozwiązanie
zastąpić zewnętrzym DAC-iem.

Ponieważ kolumny wydają się być kwestią najważniejszą, dopasowaną do muzyki i pomieszczenia, a dopiero do nich wzmacniacz,
proszę o pomoc w pierwszej kolejności wybrania kolumn, w dalszej wzmacniacza. Chodzi mi generalnie o zawężenie poszukiwań,
tak aby idąc na odsłuch nie podłączać na łapu capu albo wszystkiego z wszystkim.

Z propozycji z innego wątku mam:
  • Dali Zensor 5
  • Monitor Audio BX5
  • Mission -MX4
  • Elac 67.2
  • Q-acoustics QA 2050i

Wzmacniacze
  • Denon PMA-720AE
  • Rotel-RA10
  • Cambridge Audio Azur 351A
  • Pionieer A50
  • Yamaha A-S500
  • Yamaha A-S501 (tu jest DAC ale nie wiem jak z jakością całości)
  • Yamaha R-S500
  • Yamaha R-N500 - ale czytałem złe opinie o basie


Odtwaracz sieciowy
tu mi dużo nie wpadło
Pioneer N50 (ma wejście i wyjście cyfrowe), Denon DNP-730AE, może Dune HD BASE 3D

Radio - tu nie mam pojęcia ale to chyba najmniejszy problem.

I jeszcze - jaki dzwięk lubię? Lubię baaaas, szczególnie w elektronice - niektóre nagrania schodzą bardzo nisko ( i nie chodzi mi o łup łup łup w rytmie tylko raczej brzmienie). Zastanawiam się jednak czy głęboki bas nie będzie miał wpływu na selektywne brzmienie np tyrad na dwie stopy granych bardzo szybko w metalu. Zapewne coś za coś.
Ponieważ kolumny będą stały blisko ściany zapewne istotne jest umieszczenie basreflexu w kolumnach z przodu.
Aha, no i mam kota, dobrze byłoby więc, aby były maskownice - ok, umówmy się, że to najmniej istotna kwestia icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej chyba coś już Tobie podpowiadałem. Wydaje mi się ze w tym budżecie jak liczysz na trochę lepszą jakość, a nie fart ( choć oczywiście posłuchaj sam) lepiej kupić wzmacniacz. Przykładowy as500 to nie to samo co amplituner rs500, czy rn300(amplituner sieciowy) raczej darmo nic tam dodatkowo nie wsadzili, wiec kosztem czegoś. Kwestię modeli as 501, 701 względem 500/700 zostawiam, bo jakość wzmacniacza raczej została... dopłata ok 400zł za jedno wejście cyfrowe daje nadzieje że płcisz tylko za nie, a nie kosztem jakości reszty. Zostawmy Yamahę i wejścia cyfrowe, jak chcesz nagłośnić film kupisz oddzielny dac za 130 zł i po sprawie.
Tak więc wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy- N50 ma faktycznie też optyka, natomaist dnp 720 ma dodatkowo radio także to "normalne".
Czy do tego repertuaru, dobrze znanego mi, czy dobra byłaby wspomniana Yamaha i MA bx5, cięzko powiedzieć, dla mnie raczej nie, taką nieco klimatyczną muzyke rozbierać na czynniki pierwsze, jasno podawać, sam posłuchaj bo widzę ze lubisz techniczny metal i elektronikę, więc czemu nie.
Z pioneera godnny polecenia jest wzmacniacz A30, ma pochlebniejsze opinie niż A50.
Natomiast z kolumn chyba największą frajdę, mocny bas i ogólną dynamikę dałyby QAcoustic 2050, potem dopiero MA bx5, natomaist Denon bardziej z Dali, Elac, ale trzeba mieć świadomość że ta para jest nieco mniejsza od np.2050i, więc jakość tak, ale już nie takie uderzenie. Mission mx4 to też spora potęga, jednak ciut gorsza selektywność góry, względem QAcoustic, MA bx5, czy Elaca.
Co do głebokiego basu, czy nie przeszkadza w jego szybkości, raczej nie. Ja lubię nisko schodzący bas, ale raczej szybko wybrzmiewajacy, kontrolowany, natomiast taki poduchowaty, miękki i snujący się (może subektywnie) jak czasem słyszę w kinowych jamo 606,626, jakiś starych tonsilach, raczej nie lubię, bo często ani on niski, ani szybki, tyle że niby dużo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania pod względem funkcjonalnym oraz brzmieniowym a także wielkość pomieszczenia odsłuchowego, zaproponowałbym Ci elektronikę Yamaha, opartą na amplitunerze stereofonicznym R-S700 lub wzmacniaczu A-S501 (najnowszy model z wbudowanymi przetwornikami) oraz odtwarzaczu sieciowym CD-N301. Taka konfiguracja w pełni usatysfakcjonuje Cię pod względem funkcjonalnym, gwarantując brzmienie o charakterze takim, jaki szukasz.
Kwestia natomiast kolumn - jeśli lubisz dźwięk mocny, dynamiczny, jednak z zachowaniem spójności, dobrego wypełnienia, najbardziej widziałbym w Twoim systemie kolumny Indiana Line Tesi 560. Dobrym rozwiązaniem są takźe Dali Zensor 5. Natomiast ostatnią moją propozycją będą kolumny Dynavoice. To dynamicznie, mocno grające konstrukcje, które dodatkowo charakteryzują się dobrą spójnoscią i bardzo szczegółowymi ale nie ostrymi wysokimi tonami.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomicą. Jeśli masz taką moźliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Cytat

Witam ponownie. Przemyslałem potrzeby, poczytałem forum i wracam z własnym wątkiem.
Najpierw podstawowe infromacje:
Do wydania mam 5 tys., preferuję nowy sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się ze w tym budżecie jak liczysz na trochę lepszą jakość, a nie fart ( choć oczywiście posłuchaj sam) lepiej kupić wzmacniacz.



Tak też zrobię - podaruję aplitunerom i skupię się na wzmacniaczach.
Kwestię wejścia optycznego jeszcze rozważam, bo albo odtwarzacz sieciowy może je mieć albo tak jak piszesz - wystarczy zwykły DAC np. Fiio.
Do tego wbudowany DAC mocno ogranicza wybór.
Na placu boju zostały więc:
  • Denon PMA-720AE
  • Rotel-RA10
  • Pionieer A50 lub A30
  • Yamaha A-S500

Cały czas staram się jednak wyjść od strony kolumn głośnikowych i próbuję to jakoś uporządkować. Które kolumny z którymi wymienionymi wzmacniaczami będą najlepiej współgrać brzmieniowo? Nie wiem czy mogę tak uprościć ale każda z firm ma jakieś swoje standardy - Yamaha ma mocną górę, Denon bardziej dół, Pioneer i Rotel nie wiem dokładnie. Przed odsłuchem chcę mieć pewną jasność co z czym w pierwszej koleności łączyć, dół w kolumnach może dobrze wpłynać na górę we wzmacniaczu, a jak to się ma do dołu w kolumnach i dołu we wzmacniaczu?
Jak widać nie spieszę się i chcę przygotować się "teoretycznie" zanim pójdę do salonu icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Każdy z tych wzmacniaczy ma wystarczającą moc na taki pokój w parze z podłogowymi, średniej wielkości kolmnami podłogowymi. Nie ma co kruszyć kopi który słabszy, jest nim Rotel, ale słabszy nie znaczy że słaby, czy za słaby.
- Najwiecej animuszu będzie miła Yamaha, potem Denon, Pioneer. Co nie znaczy że animusz jest podtwą , rotel gra może mniej koncertowo, ale bardziej spójnie, choć to może subjektywna opinia.
- Jak lubisz bardzo potężnie i soczyście zobacz Yamahę z QAcoustic, jak bardziej plastycznie to z Denonem 720. Jak w odrobinę mniejszej skali to z MA bx5, a potem z dali zensor 5. Jak w dużej skali, a bardziej delikatnie w górze pasma i mniej koncertowo względem 2050i, to z mission mx4. Elac 67.2 grają bardziej twardo, z kontrolą, i dokładną górą z niektórymi wzmacniaczami jak yamaha wręcz analitczną. W sumie juz to pisałem. Jakie najlepiej, to nie mnie oceniać, to subjektywne potrzeby i słuchana muzyka.
Teorię już masz, trzeba zweryfikować z rzeczywistością, ale nie popadać przy pierwszym zestwie w zachwyt i finalizować zakup, tylko słuchac dalej. Tak jak przy jakimś zestwie słabo grającym skreślać z góry i wzmacniacz i kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że największym problemem okazała się dostępność kolumn lub możliwość sparowania na odsłuchu ze wzmacniaczami konkretnych firm,
przy czym Saturny i inne AGD Markty odpuściłem sobie jako miejsca odsłuchowe.

Cz.1


Kilka wrażeń z odsłuchu Mission VX-4 (MX już nie ma w okolicy) spisanych przez amatora icon_smile.gif :

Yamaha A-S500: czysto, analitycznie, jasno. Dla mnie za jasno. Angel Massive Attack kontrolowany pod względem basu ale w bardziej piosenkowym repertuarze raził mnie jego brak na korzyść średnicy i wysokich, co mnie bolało przy słuchaniu, np głosu wokalisty Riverside czy gitar w metalu. Przy cichym słuchaniu bas gdzieś znikał. Ta para raczej nie dla mnie.

Rotel RA-10: tu kontrastowo bas bardzo przyjemny, całość bardzo muzykalna. Tu w zasadzie wszystko mi się podobało.

NAD C326BEE: czytałem wiele pochlebnych opinii, że do metalu idealne itp. Tu metal to tylko część repertuaru, a wiadomo, że wzmacniacz to nie wszystko. Ja powiedziałbym, że muzykalnie podobnie do Rotela i odrobinę w kierunku średnicy w Yamaha, przy czym nie drażniło mnie to tak bardzo. W odsłuchu odniosłem wrażenie dużej mocy w takim zestawie, większej niż Rotel. Ściszenie nie obcinało basu.

Podsumowanie Cz. 1
Gdybym miał wybierać w tej chwili z tymi kolumnami to poważnie zastanowiłbym się nad Rotelem i NADem.
Dziękuję za uwagę, kolejna odsłona po kolejnych odsłuchach icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz. 2
Kolejna odsłona icon_smile.gif

Widziałem gdzieś propozycję Denon 520 + Pylon Audio Pearl - postanowiłem spróbować ale w innej konfiguracji.
Ponieważ dostepne były też Dali 5 oraz słuchany już NAD C326BEE postanowiłem porównać. I tak:

Denon 720 + Pylon Audio Topaz 20: jest bas, słysze jego linię za gitarami, słyszę go w Angel Massive Attack, wejście w ok. 2:30 uderza z mocą. Trochę góra szeleści ale jest dobrze. Słychać szczegóły ale jest i miękko. Zacieram ręcę.

NAD C326BEE + Pylon Audio Topaz 20: od pierwszego kawałka słyszę, że drażnią mnie średnie tony. Zmieniam kolejne płyty i szybko kończę odsłuch tego zestawu - dzwięk w czasie odłuchu męczy i irytuje.

Denon 720 + Dali Zensor 5: tak chwalone głośniki w tym zestawie - okazują się kompletnie nijakie. Grają i ok, nic się nie wyróżnia na korzyść, wszystko słabe i wyrównanie. Bas nie istnieje, przy Massive się zachłysnął. Zdecydowanie nie.

NAD C326BEE + Dali Zensor 5: jeszcze gorzej niż Denonem, wszystko świszczy, dziękuję.

I na dokładkę:
Denon 720 + Jamo Concert C97: Selektywnie i z mocnym basem, bez denerwujących średnich tonów. Dla mojego ucha jednak góra trochę zbyt nachalna. Bas niszczy fundamenty icon_smile.gif odmawiam ze względu na sąsiadow.

Podsumowanie Cz. 2
Najlepiej zagrał Denon z Pylon Audio Topaz 20. Ale nie na 100%, coś z tą górą... ZW metalu czegoś mi zabrakło, Protector wydawał mi się przy wcześniejszych słuchaniu nieco bardziej masywniejszy, tłustrzy, to samo przy Massive Attack, przy wokalu, popie ok. Zastanawiam się jak zmieni się brzmienie po dłuższym używaniu.
Jamo za potężne i nie podoba mi się góra.
Dali 5 to porażka.

Z całości wynika problem. Widzę potencjał Rotela i Denona ale brakuje mi pomysłu z jakimi łączyć je kolumnami. Trochę ogranicza mnie budżet - 4 tys. na całość z małym wahaniem wzwyż na rzecz jakości kolumn.

W tej chwili z całości zaczynam przychylać się do pierwszego najlepszego wrażenia, czyli Rotel+Mission.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj , tzn. posłuchaj wspomniane już Elac 67.2, Monitor audio bx5, QAcoustic 2050i zdecydowanie lepsza góra i rozmach, nawet z KEF c5 ( choć mocno efekciarskie , ale tanie). U2 raczej średni zespół do do odsłuchów, ze względu na kiepską jakość wydawnictw i dziwną barwę całosci utworów. Coś z pałną paletą dźwięków np. Dire Straits " On every street ", czy Obywatel GC "Selekcja", w sumie popularne a przy okazji kawałek dobrej muzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VX 4 mają mniejsze mebrany niż niby analogczne z nazwy MX4 . Z opisu na stronie wynika że V4 ma tylko dwa głośniki : głośnik wysokotonowy i niskośredniotonowy, reszta to 3 pasywne mebrany, podczas gdy MX4 ma 3 standardowe głośniki.
Rzuca się też w oczy nieco mniejsza efektywność-głośność VX4, nieco niższe zejście w basie i sporo mnijesza waga koluny. Czy plusem bardziej precyzyjny dźwięk, chętnie posłucham w salonie.

Mission miał juz takie konstrukcje z biernymi membranami np. e34 , http://audio.com.pl/testy/mission-e34:1 , wtedy były duuużo droższe, ale wykonanie też lepsze, bardziej awangardowe.

Wcale się nie zdziwię jak te ktoś kupi w ciemno VX bez słuchania, ba bez czytania, bo dużo głośników=głośna impreza. Potem skrytykuje markę i model, że fuuj, a w sumie inny był ich cel niż robienie umcumc icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli mogę coś poradzić jako świeżak to skrobnę od siebie pare słów, jako że sam dokonywałem dosłownie 2 dni temu podobnego wyboru.
Po pierwsze jako wyznacznik w 95% bierz pod uwagę odsłuch a wypowiedzi z forum traktuj jako sugestie a nie realny wyznacznik.
Sam kompletowałem zestaw do 5000zł. Brałem pod uwagę Pylony Pearl 25. Pojechałem ich posłuchać i graly dobrze jednak poprosiłem o podłączenie Pylonów dwa razy droższych, czyli Sapphire 25 no i różnica masakryczna. Idąc dalej tym tropem poprosiłem inne kolumny ale w podobnej cenie co Sapphire. Dostałem Cantony i znowu masakra bo zmiażdzyły Sapphiry szczegółowością, przyjemnym basem, wysuniętym saksofonem (głównie porównywałem z kawałkiem Dire Straits - Your Latest Trick). No to olałem już Pylony, o ile te Perale 25 są całkiem okej w tej cenie to jeśli chodzi o półkę wyżej to już tak fajnie nie radzą sobie z konkurencją. Na Cantonach się nie skończyło i chciałem coś innego. Podłączyliśmy Dali Zensor 7. Myślałem o 5 z racji ceny ale to maleństwa a pokój mam większy niż Twój, myślę, że nawet do Twojego będą tak na styk ale wydaje mi się, że 7 byłyby idealne. No i miałem dopiero problem bo grały równie fajnie jak Cantony, te drugie miały mocniejszy bas. Ostatecznie wybrałem Zensory 7 za ich wykonanie, jak brakuje bardzo basu to możesz podkręcić na ampli/wzmaku i mamy to samo jednak dla mnie zby duży bas jest in minus dlatego Cantony odpadły pomijając wygląd i wykonanie. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że Zensory 7 to 1900zł za kolumnę ale skoro ja, człowiek "z ulicy" dostałem od ręki na nie 20% rabat (1500zł) to myślę, że wiele sklepów udzieli podobnego a wtedy to już tylko 3000zł za porządne kolumny i zostaje Ci 2000zł na sprzęt. Ja za to kupiłem Yamaha R-N500 (jeszcze sporo zostało z 2000zł i kupiłem fajne kable po 35zł/m i jeszcze zostało za co kupię router lub moduł wifi yamahy). Pomimo, że na forum RN500 została mi odradzana to ja jadnak wolałem dołożyć do kolumn i odjąć ze sprzętu bo 1) słuchałem też kolumn z podpiętym samym wzmacniaczem A-S501 a nie amplitunerem i różnicy nie słyszałem, słyszałem MINIMALNĄ na korzyść dopiero w przypadku A-S701, 2) kolumny robią 3/4 roboty a ta moja Yamaszka spokojnie daje z nimi radę pod względem mocy chociaż jeśli słuchasz muzyki naprawdę głośno w granicach końcówki skali to zastanawiałbym się nad serią 700. Jednak to co napisałem MUSISZ po prostu zweryfikować na własnym uchu, koniecznie idź i posłuchaj. Ja słuchałem 2-3h i dało mi to więcej niż cały weekend spędzony na czytaniu (sponsorowanych) recenzji w internecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pewnej ceny każde dodatkowe 200-500zł na nowe kolumny to spora różnica brzmienia i klasy.
Oczywiście są lepsze i gorsze marki, ale generalnie "każda złotówka" jest odczuwalna, poprawiają się praktycznie każde aspekty brzmienia.
Powyżej pewnej kwoty, juz tak pięknie nie jest, przyrost i stosunek cena/jakość nie jest tak oczywisty .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zawsze za drobną kwotę coś będzie lepsze.



tutaj bym uważał, co prawda mało w życiu słyszałem ale w poniedziałek porównywałem też wyżej wymienione kolumny razem z boston acoustics 360 i grały najgorzej ze wszystkich, na poziomie mojej wieży za 600zł a kwotowo prezentowały się jak pozostałe, czyli 2x droższe niż Pearl 25, które zdecydowanie bym wolał od BA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz. 3
Ostatnie odsłuchy:
Denon 720 + Monitor Audio BX5: sądziłem, że są większe icon_smile.gif czysty dźwięk ale w tym zestawieniu brak basu, którego ja szukałem i mocy w miejscach, gdzie się jej spodziewałem. Wysokie i średnie tony dla mnie drażniące. Zdecydowanie nie.

Denon 720 + Paradigm MONITOR (chyba) 7 - tu dla kontrastu - bas był tak głęboki, że aż nienaturalny. Do tego zniekształcał się przy naprawdę niskich rejestrach. Reszta rejestrów ok ale brak mocy w miejscach, gdzie się jej spodziewałem. Jednak mówię "Nie".

Denon 720 + Melodika BL40 - niski ale kontrolowa bas, wyższe rejestry nienarzucające się - dla mnie podobne do Pylon Topaz 20 ale lepsze w górnych rejestrach. I uderzenie tam, gdzie powinno być. Tu mówię "Tak".

To by było na tyle - pozostaje wybrać coś z tego co mi się spodobało.

I jeszcze taka refleksja, zgodzę się użytkownikiem udarr - i jeśli czytasz to, nowy użytkowniku forum, lub trafiłeś tu przez wyszukiwarkę icon_smile.gif - słuchanie to podstawa. Informacje z internetu może pozwolą ograniczyć zakres lub w jakiś sposób ukierunkować poszukiwania, ale nie należy kupować niczego bez posłuchania. Żadna opinia na temat sprzętu nie zastąpi umówienie się w salonie lub u sprzedawcy używanego sprzętu i własnousznego przekonania się, czy to co gra - gra dla nas. Jakiekolwiek opisy góry, średnic czy dołów nie zastąpią ich usłyszenia, ponieważ może się okazać, że albo zupełnie co innego rozumiemy pod tymi pojęciami albo na co innego jesteśmy wrażliwi.
To, czy się spodoba, jest bardzo subiektywnym odczuciem i może się okazać, ze zachwalane przez jednych urządzenie absolutnie nie sprawdzi się w naszych warunkach lub dla naszego ucha - nie ważne ile kosztuje ani kto jest producentem. Oczywiście dobrych rad nigdy za wiele, kwestie akustyki pomieszczeń, konstrukcji urządzeń itp - to bardzo ważne sprawy a często można je przeoczyć będąc laikiem. Powtórzę jednak - słuchanie sprzętu przed zakupem to absolutna konieczność. Chyba, ze komuś ma coś wyglądać albo kosztować - ale nie grać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vexd brawo, za drugą i trzecią częśc wpisu. W kontekście też tego że jesteś dość świeży, a jednak chcesz swoje pieniądze mądrze wydać, a nie na zasadzie jakoś to będzie i za 5 tys pewnie wszystko gra tak samo- nie, nie gra tak samo, nawet w niższych kwotach. Dodając do tego różne zestwienia wzmacniacz/kolumny robią się setki kombinacji. Trzeba słuchać i myśleć, przed kupnem.
Oby wiecej osób czytało takie "spostrzeżenia" i opinie innych, testy, a nie ciągle pytało o to, co napisane jest temat wcześniej.
To prawda, dla każdego dobre, czy może lepiej pasujące, znaczy coś innego. Oczywiście są punkty o pewnych cechach charakterystycznych i trzeba o nich pamiętać, też np. zgadzam się że MA bx5 ma raczej ostrą górę, a bas faktycznie są lepsze/inne w tej cenie- co sam doświadczyłeś na mniej renomowanej firmie- ale może o lepszej konstrukcji(?), jednak przecież jest wiele osób którym bx będzie bardzo odpowiadać.
Może faktycznie jak udarr, spróbuj posłuchać jeszcze kolumn niemieckich, zazwyczaj po inżyniersku i z niemiecką dokładnością zaprojektowanych, są dobrze przeliczone, wykonane, co skutkuje dobrą kontrolą nad dźwiękiem, co sprwdza się w elektronice i wszelakich technicznie granych Death Metalowych truposzach. Zresztą bas jak dla mnie wszędzie powinnien być kontrolowany, niski, głęboki, ale szybki, a nie taki snujący czy ciągnący, o dudnieniu nawet nie wspomnę .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dopiero słuchając stwierdziłem, że sam duży bas to nie wszystko, że musi być kontrola. Ale tylko czytając internet nie wiedziałbym co to znaczy.
Co do konkretnych kolumn - te same mogą się podobać lub nie, zależy od zestawienia i preferencji. A tego nie da się ustalić tylko czytając.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam!

Chciał bym odświeżyć temat i dowiedzieć się co kolega ostatecznie wybrał?

Aktualnie jestem na etapie doboru sprzętu. Jednak nie mam możliwości odsłuchów. Dla tego szukam info w internetach :)

Muzyka większości rock, hard rock, metal ale też często hip hop i np enigma. Pomieszczenie dość akustycznie przygotowanego ok 20m2

CD Onkyo C-7030 (posiadam)

Amplituner Onkyo A-9050 jeszcze nie posiadam ale jestem już raczej zdecydowany.

Co do kolumn ok 2-3tys. zł  z tego co wyszukałem to jakie by najlepiej współgrały, zagadały to chyba:

Dynavoice , Indiana Line Tesi 560, Dali Zensor 5,Pylon Audio Sapphire 25 lub Opal 23,
Heco music style 900, Magnat Quantum 677, STX FS-250. STX 250, STX FX-300

Będę wdzięczy za pomoc informację

 

Edytowano przez nama
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, nama napisał:

Witam!

Chciał bym odświeżyć temat i dowiedzieć się co kolega ostatecznie wybrał?

Aktualnie jestem na etapie doboru sprzętu. Jednak nie mam możliwości odsłuchów. Dla tego szukam info w internetach :)

Muzyka większości rock, hard rock, metal ale też często hip hop i np enigma. Pomieszczenie dość akustycznie przygotowanego ok 20m2

CD Onkyo C-7030 (posiadam)

Amplituner Onkyo A-9050 jeszcze nie posiadam ale jestem już raczej zdecydowany.

Co do kolumn ok 2-3tys. zł  z tego co wyszukałem to jakie by najlepiej współgrały, zagadały to chyba:

Dynavoice , Indiana Line Tesi 560, Dali Zensor 5,Pylon Audio Sapphire 25 lub Opal 23,
Heco music style 900, Magnat Quantum 677, STX FS-250. STX 250, STX FX-300

Będę wdzięczy za pomoc informację

 

No to pozamiatane. Jak będziesz wierzył opiniom w internecie to źle kupisz. Tak działa audio. Dlaczego nie masz możliwości odsłuchu? 

Przecież nie wiesz czego szukasz to jesteśmy łatwym kaskiem dla Lwów:). Może wypożyczyć ci zestaw na testy? Żebyś był świadomy co robisz?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

No to pozamiatane. Jak będziesz wierzył opiniom w internecie to źle kupisz. Tak działa audio. Dlaczego nie masz możliwości odsłuchu? 

Przecież nie wiesz czego szukasz to jesteśmy łatwym kaskiem dla Lwów:). Może wypożyczyć ci zestaw na testy? Żebyś był świadomy co robisz?

Piotrek

Co racja to racja! :) Muszę pomyśleć nad jakimś dalszym wyjazdem lub faktycznie wypożyczeniem. Ale nie wiem jak to wygląda. Aktualnie używam aktywnych monitorów bliskiego pola m-audio bx5 deluxe. Grają przyzwoicie jednak to trochę za mało. A znowu przy dużych podłogówkach nie wiem czego oczekiwać :/ Dzięki za wskazówkę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zróbmy tak. Opisz co ci się w nich podoba a co nie. Później wypozycz jeden polecany egzemplarz. Generalnie mało istotne jaki bo i tak go będziesz mógł oddać. Wówczas posłuchać i będziesz miał kolejne doświadczenie co jak i gdzie. I już będziesz bliżej domu. Wówczas i ja i koledzy z forum jesteśmy w stanie lepiej doradzić. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...