Skocz do zawartości

Wzmacniacz i cd do kolumn Castle Avon


Balonik

Recommended Posts

Dzien dobry,jestem pierwszy raz na forum i prosze o wyrozumialosc.Posiadam amplituner stereo pianocraft mcr-332,w ktorym wymienilem monitorki na kolumny podlogowe Castle Avon.Wymienilem takze kable glosnikowe na Chord CarnivalSilver Screen.Nie ukrywam ze od ponad roku szczegolnie sledze prawie wszystkie podpowiedzi [moimzdaniem bardzo fachowe,wyczerpujace i szczere] pana F1angel.moja prosba dotyczy wymiany w najblizszych miesiacach pianocrafta na wzmacniacz i cd.Sprzet uzywany bo napewno bedzie lepszy niz nowy w cenie ktora moge przeznaczyc [1500zl-1800zl].Pokoj to 18m [kwadrat].Muzyka ktora slucham to pop,blues,klasyczna,troszke jaaz.Bardzo lubie miekki ocieplony ''bas''dosyc nisko schodzacy. Jesli chodzi o wzmacniacze mysle o Musical Fidelity e100 lub e10, lub Audiolab 8000s lub a cd nie mam pojecia.Nie ukrywam tez ze kiedys chcialbym tez kupic suba rel t5 ale to duzy koszt.prosze o fachowa pomoc w zakupie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A co ampli Yamahy daje jakoś radę z podłogowymi Castle? Pewnie właśnie z kontrolą niskich tonów przy mocniejszym graniu są największe kłopoty?
Jeśli chodzi o wzmacniacze wymienione przez Ciebie, to MF E-100 (E-10 słabszy) zagra ze sporą dozą ocieplenia, ale także dynamicznie z niezłymi niskimi tonami. I być może będą one jak dla Ciebie wystarczające, bez suba (o czym dalej).
Audiolab 8000s (lepiej patrzeć za wersja angielską, nie made in China) zagra bardzo energetycznie, z dobrym drivem, ale ciepełka tu
za wiele nie będzie. Choć może spodobałoby Ci się takie granie.
Jeden z naszych kolegów na forum miał kiedyś Castle Avon i MF E-100. Początkowo twierdził, że woli miękki, ocieplony dźwięk a później sprzedał Castle i kupił bodajże Acoustic Energy czy Eposy, które do miękkich i ocieplonych nie należą.
Polecam szukać wzmacniaczy niedaleko miejsca Twojego zamieszkania i walczyć o możliwość posłuchania.
Poszukamy jeszcze innych wzmacniaczy. Może coś fajnego i jeszcze lepszego w tym budżecie się trafi?

Z subwooferem to bywa różnie. Naprawdę uważasz, że będzie Ci potrzebny? W 18 m2 raczej nie sądzę. Castle powinny dobrze pod tym względem wypaść. No, chyba, że masz iście kinowy gust. A muzyki organowej chyba na codzień nie słuchasz?
Oczywiście można by kupić dobry sub i pobawić się ustawieniami. Tak, by niskie tony odzywały się tylko wówczas gdy są naprawdę potrzebne i tylko tak nisko, gdzie nie schodzi niskotonowy Castli. Ale moim zdaniem skórka nie warta wyprawki. Jest obawa, że może Ci się to wszystko nie zgrać tak jak trzeba. ja wolałbym, gdyby Avony okazały się zbyt delikatne, albo niedostatecznie nisko schodzące w tym temacie, uskładać pieniądze, sprzedać te kolumny i kupić inne, z mocniejszymi, niżej schodzącymi niskimi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W każdym razie eksperymenty z dodatkowym subwooferem można sobie zostawić na przyszłość.
Osobiście uważam że zawsze warto podjąć takie próby. Trzeba się jednak z tym uzbroić w cierpliwość a efekty nie zawsze muszą być satysfakcjonujące.
W praktyce tylko w taki w miarę prosty sposób można odtworzyć pełne brzmienie wielkich organ, nawet w maleńkim pomieszczeniu.
I jest to tak samo możliwe jak w słuchawkach. Kolumny stereo musiały by zostać specjalnie zaprojektowane do danego pomieszczenia lub przynajmniej poddane dość precyzyjnej obróbce dźwięku w technice cyfrowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balonik,z tymi niskimi tonami to jest tak,że większość ludzi zaczyna przygodę z audio od ich szukania i mało kto jest na początku usatysfakcjonowany.
Moim zdaniem wynika to nie tylko z tego, jak gra sprzęt, ale też z tego, jak definiujemy bas przesiadając się z gorzej grających klamotów. Ja na przykład chowałem się jak wielu na Tonsil Alton 110 (nie ma co się wstydzić,f1angel też takie miał icon_wink.gif ). Po przesiadce na małe monitory czułem się jak na detoksie.
Jednakże teraz inaczej myślę o niskich częstotliwościach.
Mam też jak Ty kolumny Castle - model Severn 2 (nie wiem czym się różnią od Avonów,bo z wyglądu na fotkach z netu to to samo) stąd moja prośba jako "Castlowca" - nie kupuj suba. To świętokradztwo! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif To tak jak byś kupił któryś z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy i potem dokupił do niego korektor,bo we wzmaku nie ma takowego (uprzedzam!,mam MF e 10 to wiem icon_biggrin.gif )
W każdym bądź razie żeby mieć jakiś punkt odniesienia musisz kupić wzmacniacz. Z tym ampli to taka jakby prowizora,no nie? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Miles wokale,fortepian,gitara czy saksofon wydobywajace sie z Avonow nawet na tym malym pianocrafcie to cos pieknego .Niedlugo stuknie mi 40 lat a od slubu czyli ponad 16 lat sluchalem wiezy Techniks ,wkoncu chcialem cos zmienic kupilem malego pianocrafta 2x20 wat po wygrzaniu gral lepiej niz ta wieza ale brakowalo dolu i gora byla troche za ostra ,wymienilem monitorki na wyzej wymienione podlogowki potem kable na chordy.Dlaczego pisze o subie bo przed zakupem Castli do tego pianocrafta dokupilem taniutki ,slabiutki sub 45wat yst-sw012 i z Castlami brzmi dostojniej lepiej na dole chociaz wiem ze tak jak piszesz to profanacja.Zdecydowalem ze kwiecien lub maj kupie jakis uzywany wzmacniacz i cd ,sledzac forum raczej sklaniam sie ku Musical Fidelity a cd niestety nie wiem moze jakies propozycje z waszej strony.Na koniec chcialem zapytac o glosnosc tego pianocrafta [niechcialbym uszkodzic Avonow [galka glosnosci od 0 do 60] zadko ale zdaza sie ze biore na 40-42 nie slysze przesteru piano jest zimny nawet po godzinnym sluchaniu.Pianocraft jest 6 ohm a Avony 8ohm czy jest bezpiecznie.Przepraszam za pisownie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 40 kę trzeba też sobie w końcu coś podarwować icon_wink.gif co by nie zwariować icon_biggrin.gif
Co do spraw technicznych, to Castle uchodzi za łatwe w napędzeniu i faktycznie często 8 ohmowe, co jest dobra wiadomością dla niezbyt mocnych wzmacniaczy , czy mini wież ( dlatego też jest zimna). Taka proporcja o jakiej piszesz jest zdecydowanie lepsza i bezpieczna. Słaby , mało wydajny wzmacniacz, nawet z widełkami akceptacji kolumn 4-8ohm, może mieć problemy z nisko ohmowymi kolumnami, zwłaszcza dużymi, efektem tego jest grzanie wzmacniacza, płytki, płaski bas.
Z gałką maks w prawo, w słabej mini wieży, jednak bym uważał bo pod koniec skali taka miniwieża raczej sieje znikształceniami, a szkoda spalić wysokotonowiec.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń mam tutaj inne zdanie od kolegów dotyczące subów.
Mi osobiście udało się (w moim pomieszczeniu) zgrać suba (rel t5) z Castlami knight 5 pięknie i bezszwowo.
Połączenie pięknej średnicy i przestrzeni castli z potęgą i kontrolą basu suba daje brzmienie pełne, niezwykle plastyczne i wciągające.
Z modeli kolumn które słyszałem poziom castle+rel był nie do osiągnięcia. Zawsze coś było nie tak. Możliwe jak bym wskoczył na poziom cenowy znacznie pow. 15tys. za podłogówki to coś bym znalazł dającego tyle emocji muzyce. Narazie od roku trzymam "swojego króliczka" za uszy. Oby mi tylko nie czmychnął hehe icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam serdecznie odświezam temat ponieważ zakupiłem wzmacniacz do kolumn Castle Avon.Został tylko wybór cd do całosci no i chyba kabla który połączy cd z wzmacniaczem [tu jestem zielony].Wzmacniacz dopiero do mnie jedzie, jest to Thule IA 100 nie wiem czy to będzie optymalne połączenie ale myśle że nie jest żle.Kwota jaką moge przeznaczyć to 600 zł.Przepraszam że wzmaka kupilem bez doradzania na forum.Nie ukrywam że jestem cichym fanem f1angel i staram się iść jego forumowym tropem.Prosze forumowiczów o doradzenie w wyborze fajnego cd [80% moich płytek to flac przekonwertowane na cd bezstratnie] nie wiem, czy to fachowo napisałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, iść moim forumowym śladem, to może oznaczać, że skończysz na wygrzewaniu kabli icon_lol.gif
Tak, trochę bardziej poważnie, to ja proponowałem komuś Thule IA 100 do Avonów?
Może.
Ale przecież jeśli czytasz różne wątki na forum wiesz, że dużo tu zależy od reszty. Czyli od gustu, rodzaju słuchanej muzyki, pomieszczenia/akustyki, źródła, kabli itp.
A Ty co chciałbyś osiągnąć tym CDkiem? Pozostanie mniej więcej w tym klimacie, który dadzą kolumny i wzmacniacz czy może interesuje Cię lekkie ochłodzenie dźwięku, czy utwardzenie brzmienia albo doświetlenie góry?
Pewnie sam tego jeszcze nie wiesz?
To może jak już będziesz miał wzmacniacz podłącz go do kolumn i zastosuj jako źródło tuner, odtwarzacz DVD albo ostatecznie komputer.
Posłuchaj chociaż tydzień. Zastanów się co byś chciał zmienić w dźwięku albo zostawić może taki jaki jest i dać tylko lepszą rozdzielczość, ogólną jakość.
Czy nie uważasz, że byłoby to najrozsądniejsze rozwiązanie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając arti to 600 zł na cd i interconect razem może 100 zł wiecej.f1angel raczej wiem czego chciałbym więcej ozcekiwać ,wczesniej pisałem że brakuje mi troche niskich no i napewno przestrzeni ponieważ tak jak pisaliście ta mini wieża nie pokazuje nawet połowy możliwości[albo więcej] tych kolumn.Ten klimat kolumn zdecydowanie mi odpowiada.Wiem że nie mam takiego doświadczenia [osłuchania wszelakich zestawów] i nigdy nie będe miał.Słuchalem u szwagra żony jakichś altusów które zajmują mu pól pokoju [ogromne]na ampli diory dobre 0,5 metra wysokości i bżmi to nijak[ szwagier chwali] ale gdy przyjechał do mnie po kilku minutowym odsłuchu szczęka mu opadła a przecież wiem że może być dużo lepiej.Słuchałem też Boston acoustics z jakimś Marantzem i też grało to dla mnie bez wyrazu .Wiem że wyrwałem się z tym wzmacniaczem bo powinienem wcześniej się ztobą zkontaktować.Chciałbym jednak kupić cd i interconect ponieważ skoro wydałem już tyle pieniędzy [ dla mnie duzo] niech ma ten zestaw ręce i nogi.Na koniec, zdecydowanie odpowiada mi dżwięk Castli muzyka którą wałkuje to Cate Melua,Diana Krall,Dżem ,Dido,Jazz wokalny i ogólnie sporo popu oraz muzyki instrumentalnej.Na koniec napisze z jakiego regionu pochodze chociaż to już ma mniejsze znaczenie bozostało do kupienia samo cd[no i noga w gipsie]więc nigdzie nie pojade mała miejscowość koło Miechowa [małopolska]może naprzyszłość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mieszkasz, to uzupełnij w swoim profilu wchodząc w panel kontrolny. Będzie nie na raz, ale zawsze się wyświetli. Jakby co.

Ja wiem, że podoba Ci się dźwięk Castli. Nawet jeśli nie słyszałeś ich z naprawdę dobrym wzmacniaczem.
Ale z Thule będzie to zupełnie inna bajka. I nie chcę Cię niepokoić, to może być nie do końca taka bajka jakiej się spodziewasz.
Choćby dlatego, że z takiej klasy wzmacniaczem usłyszysz rzeczy jakich dotychczas nie słyszałeś. A nie wszystko może Ci się spodobać.
Dlatego, że usłyszysz więcej, bardziej rozdzielczy dźwięk.

Więc moja sugestia abyś jednak posłuchał z jakimś innym źródłem wzmacniacza i kolumn (razem już) a później zastanowił się nad tym dźwiękiem i jaki byś widział do tego odtwarzacz CD, nic nie traci na aktualności. Bo grają nie same kolumny czy nie sam wzmacniacz, ale tworzą jakąś całość, której charakter nie zawsze jednak można przewidzieć. A odtwarzaczem masz szansę coś tam ew. skorygować.
I naprawdę tak zrób jak napisałem.
Bo dopiero wówczas jest szansa, że ten zestaw będzie miał ręce i nogi. A tak od czapy, to równie dobrze możesz wejść na Allegro, wpisać cenę w wyszukiwarkę i kupić odtwarzacz, który najbardziej będzie Ci się podobał z wyglądu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie ,po około 10 dniach odsłuchu połączenia Castli Avon z Thule IA 100 [dvd Samsung].Tak jak pisał wszcześniej f1angel usłyszałem więcej szczegółów insrtumentów które wcześniej były gdzieś schowane [lepsza rożdzielczość].Co do wokali Katie Melua,Diana Krall,Maya super sprawa wychodzą delikatnie przed kolumny,nie ostro[tak jak momentami w pianocrafcie] lecz czyściutko, zwiewnie po prostu to na co liczyłem.Utwory Madonny[nie tylko]środek sceny wychodzi do słuchacza zarysowana przestrzeń,muzyka poważna też miodzio.Instrumenty [gitara,fortepian,talerze czy kontrabas]to oco mi chodziło brzmią bardziej naturalnie.Co chciałbym ,,dopieścić''odtwarzaczem CD jeśli to możliwe na pewno aksamitność środka nie wiem jakich słów użyć[może troszke ciepełka].Na koniec ważne pytanie lubie też czasami posłuchać głośniej muzyki popowo-densowej i tu właśnie brakuje mi niskich tonów nie mówie tu o jakimś wielkim buuum tylko o przyjemnym ciśnieniu wypełniającym cały pokój [byłby włanczany tylko do takiej muzyki] ale wzmacniacz nie ma wejścia na subwoofer czy sub musi być podpięty wysokopoziomowo [kablami do wyjść głośnikowych wzmacniacza] i taki trzeba kupić np.Rel czy też można go podpiąć w inny sposób.Bardzo prosze o pomoc .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz subwoofer mam takie propozycje.
Nic nie kosztująca, to pojeżdżenie kolumnami tył - przód i węziej - szerzej. Albo przestawienie kolumn koło szerszej ściany pokoju jeśli stoją obecnie przy węższej. Przesunięcie swojego miejsca odsłuchowego tył - przód też może dać pożądane rezultaty.

Poza tym jeszcze nie masz dobrego odtwarzacza CD. A odpowiednie okablowanie też mogłoby trochę poprawić definicję tego zakresu.

Jeszcze inna sprawa, to przyzwyczajenie się do pewnego typu prezentacji. Szczególnie jeśli wcześniejszy zestaw grał w sposób nadmiernie eksponujący niskie tony. Wówczas po zmianie zestawu na lepszy nawet jeśli słyszysz niskie tony o prawidłowej wielkości
mogą Ci się one wydawać zbyt szczupłe, bez odpowiedniej masy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Jarek pisał o mnie w bodajże drugim poście, i czytając dalej temat widzę, że kupiłeś Thule IA100 - kurczę też miałem ten wzmacniacz przed MF E100 i nawet fajnie się zgrywał z Avonami ale miał jakąś wadę ( strzelał przy włączaniu i wyłączaniu i czasem gubił moc jakby grał ciszej a po chwili na normalnym poziomie) gość przyjął reklamacje i oddał kasę, z MF E100 grały bardzo ciepło dostojny dźwięk ale brakowało mi trochę pazurka w odsłuchu więc zmieniłem na Acoustic Energy EVO3 i tu bardziej mi przypasował całokształt ale jak po kilku miesiącach kupiłem DALI 450 to połączenie jest jeszcze bardzie j zadowalające dźwięk bardzo mocny, czuć przestrzeń, energiczny z mocnym dołem i super średnicą oraz nie męczącą górą. Dali na pewno u mnie zostają ale kupuje za 2-3 miesiące coś nowego ale jeszcze nie wiem co chcę testować i poeksperymentować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dziękuje za odpowiedzi,kolumnami jeżdziłem po podłodze dosyć sporo, wcześniej[panele]jeszcze to zrobie na pewno ,jedna kolumna jest w rogu pokoju i tu jest więcej niskich następna niestety z tyłu okno i grzejnik[ centralne] nie mam innej możliwości kolumny oddalone są od siebie 2metry plus-minus 20 cm w zależności od właśnie kombinacji delikatnie skierowane do środka słucham 3 metry od kolumn prawie na środku między kolumnami.Pod kolumnami mam gume mam też filc ale jeszcze nie sprawdzałem[nie było kolcy z kolumnami] .Zapomniałem ,między kolumnami telewizor .Dostałem też z Castlami kable głośnikowe Angielskie zapomniałem o tym napisać ,do pianocrafta nie chciały wejść co najmniej 4 mm nie wiem czy dobrze napisze wstęgowe [CABLE TALK 3.1 ENGLAND] .Madas mam nadzieje że to nie ten sam wzmacniacz kupiony okolice Torunia ,wiem że można kupywać ,sprzedawać ,wymieniać się kolumnami ,wzmacniaczami itd.[na pewno super przygoda] ja raczej zostane przy tym co mam no może plus Rel t5 i to jest chyba to.Gdybym zaczął słuchać innych lepszych zestawów mogło by to zadziałać jak narkotyk [no i kasa] i tak się wciągłem,Avony mi odpowiadają i niech tak zostanie .Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Madas pisał o swoich poszukiwaniach a nie o tym, abyś zmienił wzmacniacz, bo wspomniał przecież, że dobrze grał z Castle'ami. Tylko problemy techniczne go zniechęciły.
Cytat

...kolumny oddalone są od siebie 2metry plus-minus 20 cm w zależności od właśnie kombinacji delikatnie skierowane do środka słucham 3 metry od kolumn prawie na środku między kolumnami.


Jeśli czytałeś materiały o akustyce i ustawianiu kolumn, które Ci przesłałem, to wiesz pewnie, że bardzo ważna jest symetria rozstawienia kolumn oraz jak najbardziej symetryczne ich najbliższe otoczenie. Sam słyszysz jak ta kolumna stojąca w rogu wzmacnia niskie tony. A jak się przysłuchasz, to na pewno masz przesuniętą scenę stereo i podbite inne częstotliwości pasma akustycznego.
Przy tak niewielkim rozstawie kolumn i dość dalekim miejscu odsłuchu miejsce powinno być dokładnie pośrodku bazy stereo.
Tu nie może być prawie. Stereofonia jest jak zazdrosna, niepewna swego kochanka.
Co do niskich tonów, to kolce raczej je skrócą, utwardzą, przyspieszą.
Być może masz rzeczywiście taki gust, że potrzebujesz więcej niskich tonów, albo Twój pokój znacznie je wygasza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe obawiaj się ten wzmacniacz był ze śląska i gość na tyle poważny i profesjonalny że nie posłałby bubla dalej do ludzi.
jeśli chodzi o brzmienie Thule z Avonami grało to bardzo soczyście i ciepło tak jak lubisz nie brakowało mu niskich tonów i detaliczności zresztą Castle Avon grały tak pięknie średnicą i detalicznie że szok, akurat tak się złożyło że wzmak miał wadę i była okazja kupić MF E100 w stanie jak nowy więc wstyd byłoby nie zabrać icon_biggrin.gif

poza tym co pisał f1angel odnośnie akustyki to jak 10 przykazań trzeba je przestrzegać żeby godnie żyć - słuchać ale też wpływ na brzmienie niskie wysokie itp ma materiał odsłuchowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wzmacniaczem to byłem troche przewrazliwiony to napewno inny ,no i dziękuje za pomoc.To połączenie jest dokładnie takie jak opisałeś.f1angel całe popołudnie wraz z kolegą szukaliśmy optymalnego ustawienia i jest napewno lepiej.Kolumny są 2,5 metra od siebie,odsunięte jeszcze 30 cm od scian i miejsce odsłuchowe teraz środek i przesunięty wypoczynek w strone kolumn i jest teraz 2m40cm do odsłuchu. Teraz zostało CD i interconekt prosze o jakieś propozycje.Sluchałem płyt David Gazarov i Marcin Wyrostek ijest super .Jeszcze na koniec dwa razy delikatnie kopła mnie gałka głośności poruszalem kablami włączyłem wzmacniacz i jest narazie dobrze [jaki mógłby być powód].
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "kopaniem" różnie może być. Albo jest jakieś przebicie do obudowy, co byłoby niebezpieczne dla Ciebie.
Albo to była elektryczność statyczna. Czy to podwójne wyładowanie miało miejsce jedno po drugim czy drugie po dłuższym odstępie czasu?
A jaką masz instalację w domu, z żyłą uziemiającą? To też jest ważne.
Możesz sprawdzić także polaryzację wtyczki wchodzącej do wzmacniacza. Kontrolką upewnij się gdzie jest napięcie.
Powinno być w L (pierwszy rysunek) czyli tam gdzie kolor czerwony (drugi rysunek).
Może to nie jest przyczyna "kopania", ale jeśli jest inaczej zmień polaryzację tak, by była prawidłowa. Wiele wzmacniaczy (i nie tylko) jest na to wrażliwych.

To super, że udało się przestawić kolumny i miejsce odsłuchowe. Cieszę się, że trochę pomogło. Czasami trzeba naprawdę długo i cierpliwie szukać takiego miejsca/ustawienia. A nieraz liczą się nawet centymetry.

Teraz czas szukać odtwarzacza CD. Czy w dalszym ciągu wolisz cieplej, bardziej miękko grający, łagodniejszy, czy raczej jaśniejszy, twardszy, może chłodniejszy? No wiem, na pewno przydałoby Ci się jeszcze trochę niskich tonów. Trudno powiedzieć, czy to akurat tyle, że odtwarzacz CD i kabelki Ci to załatwią. Najwyżej kupisz w przyszłości subwoofer jeśli będziesz odczuwał ich niedosyt ilościowy, czy brak najniższego podzakresu.
Kabelka bym na razie nie kupował. Tylko maksimum środków przeznaczył na CD. Masz chyba gdzieś parę takich zwykłych interkonektów.
Na lepsze uskładałbym pieniądze i kupił w późniejszym terminie.

Twoje głośnikowe Cable Talk 3.1 są raczej miękkie, eksponujące średnicę a skraje pasma (niskie i wysokie) są tu podane łagodniej.
Masz jakieś inne kable głośnikowe, by podłączyć i sprawdzić, czy zagrają mocniej na niskich tonach? Jak w ogóle zagrają?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sprawy ''kopania''to jest już wszystko dobrze zmieniłem przedłużacz na taki z bolcami [uziemienie].Co do CD to dokladnie tak jak piszesz f1angel,czyli opcja pierwsza;miękki,ciepły,łagodniejszy ....bardzo nie lubie twardego basu wręcz omijam takie utwory a miękki ciepły basik wypełniający pokój przyjemnym ciśnieniem wręcz kocham,od jazzu po pop.Teraz kable głośnikowe mam jeszcze taki [SPeaker Cable 2x1.5 mm].Mam jeszcze dwie prośby pierwsza to jakość FLAC np.24bit/192khz ta jakość nagrania jest lepsza od 24bit/96hz.Na koniec spytam jeszcze o suba który ma teraz moja córka Yamaha yst sw -012 ma tylko jedno wyjście czy można go na próbe podłączyć jakimś rozgałężnikiem do wzmacniacza który nie ma dedykowanego wejścia na wzmacniacz,czy tylko wysokopoziomowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...