Skocz do zawartości

Jak uzyskać najlepszy dźwięk z tv na kino?


Duke254

Recommended Posts

Witam,

posiadam:
1. kino Denon 1000- mające wszelkie wejścia/wyjścia,
2. TV Samsung LE-40R81BX - ma chyba tylko Audio Out w postaci wyjścia cinch,
3. dekoder UPC z 1 hdmi, euro, cinch.

Kino wysyła obraz do tv kablem hdmi, ale bez ARC. Jak podłączyć tv z kinem, aby uzyskać najlepszą cyfrową jakość dźwięku (przestrzenny itd).
Jeśli dobrze rozumiem, jak podłączę kd do tv kablem cinch, to uzyskam tylko stereo? Więc po co mi kino?

Mógłbym podłączyć dekoder UPC poprzez hdmi do kina zamiast do tv, ale wówczas oglądając telewizję zawsze musiałbym włączać kino, co nie jest fajne.

Pomocy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że coaxial to nie to samo co cinch, mimo, że wejścia wyglądają podobnie? icon_rolleyes.gif

Tak jak pisałem, nowe kino ma wszelkie wejścia, ale telewizor wyjście oznaczone jako Audio Out R L w postaci wyjścia dla dwóch kabli. Nie wiem czy to wyjście w tv to zwykła cinch czy cyfrowy coaxial. W załączeniu przesyłam zdjęcie tv.

W instrukcji tv znalazłem taki fragment opisujący to wyjście:

Connecting AUDIO
- Connect RCA audio cables to "R - AUDIO - L" on the rear of your set and the other ends to
corresponding audio in connectors on the Amplifier or DVD Home Theater.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Coaxial to zwykle takie samo złącze RCA tylko zazwyczaj pojedynczo. Czasami ( bardzo rzadko ) jest to złącze BNC. Również czasami bywają 2 złącza ( drugie do synchronizacji zegara). Tu jednak wszystko wskazuje na to że są to tylko wyjścia analogowe na 2 RCA , dla 2-uch kanałów stereo. W tej sytuacji pozostaje podłączyć co się da do kina ( jeśli chcemy mieć dźwięk wielokanałowy cyfrowy ) TV można podłączyć tylko po analogu stereo. Dalej może sobie to kino jako tako poradzi. Osobiście po raz pierwszy spotykam się z czymś takim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że Samsung 5 lat temu sprzedał mi tv bez możliwości podłączenia kina domowego, bo przecież stereo to nie dźwięk przestrzenny? To jakieś jaja icon_evil.gif

icon_razz.gif A gdybym z dekodera UPC, który ma jedno wyjście hdmi, wyprowadził rozdzielacz i uzyskał 2 hdmi (np. takim:http://www.komputronik.pl/product/227186/Elektronika/Akcesoria/Adapter_HDMI_m%C4%99ski_2X_HDMI_%C5%BCe%C5%84ski_v_1_4.html?gclid=COvjtK7PkcMCFa_JtAoddC8AJw&gclsrc=aw.ds).

Wówczas 1 hdmi podłączę do tv a drugie do kina. W kinie wybiorę pilotem jako źródło "CBL/SAT" i mam ten sam efekt co przy bezpośrednim podłączeniu kina do tv, czyli mogę korzystać z głośników tv albo kina.
Czy to na pewno zadziała? Czy nie będzie przez to strat jakości?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten najtańszy spliter podobno nie zadziała. Dwa tygodnie z tematem walczę. icon_sad.gif Stwierdziłem, że najlepszy będzie rozdzielacz z przełącznikiem ręcznym, czyli albo zadziała jeden odbiornik albo drugi. Nie muszą działać jednocześnie. Ale nie mogę takiego np. na allegro znaleźć. Może by się znalazł z pilotem i zasilaczem, ale to kolejne graty w pokoju. Ze switchami z kolei nie ma żadnego problemu, ale to nie na mój problem.

Dlaczego uważasz, że spliter jest praktyczniejszy od konwentera????? Konwenter podłączam kablami do urządzeń i nie muszę nic przełączać, nie ma chyba też problemu z zabezpieczeniami hdcp. Np. taki:
http://allegro.pl/konwerter-s-pdif-coaxial...4966670659.html
Myslisz, że będą straty jakości? Czy powyższe urządzenie rozwiąże problem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że właśnie ten najtańszy pasywny spliter HDMI powinien sprawdzić się w takiej sytuacji jaką masz. Przecież w takim przypadku sygnał nigdy nie będzie korzystał z obu dróg na raz. Albo trafi do TV, albo do kina. On na pewno nie sprawdzi się tam gdzie potrzeba podłączyć np. 2 działające telewizory równocześnie . Jeśli okaże się że są kłopoty , wtedy pozostanie konwerter. Do niego są potrzebne 2 przewody i zasilanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pioneer vsx-924-k Taga Harmony tav -606 v3 special edition
Proszę o pomoc w podłączeniu głośników w trybie Bi-Amping. Jestem świeży w tym temacie a słyszałem że dość ciekawie to brzmi.



Bi-Amping w na kinie domowym, jak masz opcję w menu tego amplitunera i rozpisane w instrukcji, to kombinuj. Chyba nie usłyszysz różnicy, nawet jak jest takowa opcja, prerost formy nad treścią z takimi kolumnami i kinówką. Prędzej taka zabawa w bi-amping jakbyś miał dwa wzmacniacze(stąd nazwa).
A może myślisz o bi-wiring ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi-wiring też jest ale to akurat jest proste w podłączeniu chodzi o to że nigdzie nie mogę znaleźć schematu akurat pod te głośniki a na nich nie pisze gdzie jest high a gdzie low więc podłączyłem tak jak uważałem ale nie jestem pewien czyli z głównego wyjścia wzmacniacza na dolne wejście głośników i surround na górne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten amplituner daje możliwość bi-ampingu to na którychś z kanałów dodatkowych powinien pojawić sie sygnał identyczny z tym który jest w kanałach frontowych. Wtedy nie powinno to mieć znaczenia czy sekcję niskotonowa podepniemy do terminali frontowych a wysokie do tych dodatkowych, lub odwrotnie.
Osobiście uważam że taka opcja ma znacznie większy sens niż podłączanie 2ma kablami kolumny do jednej końcówki mocy. Sekcja wysoko-tonowa nie jest wtedy tak mocno narażona na zniekształcenia pochodzące od niskich częstotliwości , gdzie występują znacznie większe moce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...