Skocz do zawartości

Awaria


toyka33

Recommended Posts

Witam

Mam problem ze sprzętem..mam 2 kolumny i wzmacniać.wszystko działało dobrze....po,tygodniu przerwy ponownie uruchomiłem sprzet i okazało sie ze jedna kolumna gra dobrze głośno,a druga bardzo cicho......gra ale biorę na power i dopiero jest jakis głos,gdzie w pierwszej przy 20 % tak jest???co jest grane?proszę o pomoc..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem i dalej to samo....
Wcześniej grało na bananach i. Bylo dobrze..
Jest dobrze na tym samym kanale prawym...jedna kolumnę mam podłączona pod plus i minus a drugą kolumnę pod plus i minus dolne wejścia i jes dobrze,ale czy tak można,zeby sie nie spaliło coś?
Lewe kanały dół i góra grają cicho,co jest grane?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Wygląda na to że coś nawaliło. Ale nie jest tym czymś końcówka mocy. Może złącze albo przekaźnik odłączający kolumny.
To że jeden kanał jest podłączony do zestawu gniazd A a drugi do B niczemu nie powinno szkodzić ( jeśli tak działa ).
Spróbuj podłaczyć oba przewody do jednego zestawu złączy. Tego w którym zadziałały kolumny w kanale który nie działał.
Jaki to wzmacniacz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć
Wygląda na to że coś nawaliło. Ale nie jest tym czymś końcówka mocy. Może złącze albo przekaźnik odłączający kolumny.
To że jeden kanał jest podłączony do zestawu gniazd A a drugi do B niczemu nie powinno szkodzić ( jeśli tak działa ).
Spróbuj podłaczyć oba przewody do jednego zestawu złączy. Tego w którym zadziałały kolumny w kanale który nie działał.
Jaki to wzmacniacz ?




Co to da?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jednak się pomyliłem. Jeśli nie grają oba lewe kanały to coś się stało z lewym kanałem. I nie są tu winne przewody ani gniazda. Niemożna podłączać 2 kolumny 4 ohmowe do jednego kanału. W takim przypadku są podłączone równolegle do tego kanału i obciążenie wynosi 2 ohmy.
Trzeba będzie oddać wzmacniacz do naprawy.
Spróbuj sprawdzić czy zwora lewego kanału ( pomiędzy pre out 2 i main in ) nie jest źle włożona.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz pismo w dwóch egzemplarzach, że reklamujesz wzmak na podstawie przepisu o niezgodności towaru z umową (nie gwarancji!, bo mniej korzystna) oraz, że żądasz wymiany towaru na nowy lub naprawy lub zwrotu gotówki (co wolisz). Jeżeli wzmak będziesz wysyłał kurierem to napisz też, że żądasz zwrotu kosztu dostarczenia wzmaka do sprzedawcy (podaj nr konta do zwrotu pieniędzy). I wyślij wszystko do sprzedawcy a jeżeli sklep masz na miejscu to zanieś pismo i wzmaka i na drugim egzemplarzu niech sprzedawca potwierdzi odbiór wzmaka (pieczątka + podpis + data). Jeżeli sprzedawca nie ustosunkuje się w ciągu 14 dni do Twojego żądania to znaczy, że je uznał (czyli naprawi, wymieni na nowy lub zwróci kasę - jak chciałeś). Jeżeli ustosunkuje się to ma prawo naprawy towaru, chyba, że naprawa okaże się niemożliwa; wtedy albo wymienia na nowy albo zwraca kasę (o ile nie uzna Twojej winy w popsuciu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz nieco chaotycznie.
- Podepnij poprawnie kolumny pod wyjście spekers A we wzmacniaczu ,
- Moze faktycznie usuń te banany na kablach głośnikowych, jeśli luźne, czy dyndające.
- Jeśli kolumny mają zworki ( góra /dół) zobacz, czy nie są luźne
- Jak jakaś kolumna zagra cicho to zamień je stronami . Jak nadal będzie grała cicho, znaczy walnięta kolumna. Jak cicho zagra kolejna druga kolumna, uszkodziłeś wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...