Skocz do zawartości

Zestaw dla średnio wymagającego 2.1 or 2.0


damian7110

Recommended Posts

Na wstępie dodam że jestem laikiem w temacie i będę wdzięczny za wszelkie rady.

Mogę nabyć 2 x kolumny Pioneer S-H320V-W (pozostałość po kinie),max power 100w, 8 Ω, czułość 88db, 35 - 20,000 Hz.
Współpracowały one z amplitunerem PIONEER VSX-516 (5.1) moc wyj. na kanał 100W przy 8 Ω. Dla mnie jakość była jak najbardziej zadowalająca, ale teraz bym chciał coś nieco lepszego i tu mam kilka pytań. Dodam że źródłem dźwięku był by komputer, ewentualnie jakiś odtwarzacz ale pominą bym te kwestie. Słucham głównie muzyki Trance, Filmowej zależało by mi aby bass był mocny bo to on nadaje piękno np. produkcjom Hansa Zimmera icon_smile.gif. Nie jestem jakimś audiofilem ale głuchy też nie jestem, przede wszystkim lubię bass i aby czysto grało ale nie musi być zbyt głośno.

1. Chciałbym dodać Subwoofer, jakieś propozycje (czy jest w ogóle sens)
2. Jaki wzma/amp stereo czy 5.1, bo w stereo ciężko o wyjścia na suba w tej klasie cenowej (ktoś mi polecił by szukać danona a omijać Pioneera)
3. Czy porostu odkupić ten amplituner co był ?
4. Czy któreś marki amplitunerów są proponowane do wyżej wymienionej muzyki ?
5. Lepszy nowszy wzma/amp czy starszy a klasę wyższy ?
5. Kolumny mogę mieć za 280 zł więc warto czy pomyśleć o czymś innym ?

Chaos w mojej wypowiedzi ale mam nadzieje że ktoś mi coś podpowie doradzi.
Mój budżet to 900 zł + ewentualne 500 zł na suba jeśli to da pożądany efekt, oczywiście celuje w używany sprzęt.
Z góry dzięki za poświęcenie czasu i jestem gotów zdać się na wasze doświadczenie.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos pomoże, jeśli napiszesz poprawnie pierwszy post. Tu masz jak to powinieneś zrobić.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Bo nie wiemy o wielu sprawach. Od upodobań brzmieniowych począwszy, poprzez wielkośc pomieszczenia, umeblowanie/możliwość ustawienia kolumn a skończywszy na budżecie jakim dysponujesz na sprzęt. Choć chyba jest to 1400 zł jak widzę.
Połączenie kina domowego i stereo rzadko jest dobre dla stereo. A jeśli dobre, to drogie lub dość skomplikowane w konfiguracji.

Piękno muzyce Hansa Zimmera nadaje wysmakowana kompozycja, mistrzowska orkiestracja i wirtuozerskie wykonanie.
Niskie tony są tylko smaczkiem, jednym z elementów, dopełnieniem. Bo najwięcej w muzyce dzieje się w średnicy. O czym zdają się zapominać niektórzy wielbiciele basu.

I nie piszemy bass, tylko niskie tony albo ostatecznie bas. Bass, to co innego, sprawdź w Wikipedii.

Poza tym nie ma co się gorączkować. Wiele osób oczekuje na odpowiedź, nie wszyscy się doczekali. Nie wszyscy doczekają.
Tu bardziej doświadczeni userzy piszą, pomagają charytatywnie. Kiedy chcą i mają czas. A większość nowych forumowiczów, którzy przychodzą na forum by tylko zapytać i zniknąć, nie wykazuje większego zaangażowania nawet w swoim własnym wątku.
Nie czytają innych tematów a można czegoś się tam dowiedzieć.
To nie tylko do Ciebie, tak ogólnie napisałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...