Skocz do zawartości

podlogowki plus podstawki


krzysiek2007

Recommended Posts

Witam.
Posiadam amplituner onkyo tx 8050 + taga harmony platinum v2 f 80, kolumny są wygrzane w 60% i powiem że dźwięk jest coraz ładniejszy (pieknie graja).
Jest tylko jeden problem nie wszystkie utwory których slucham mam na płytach albo w flack a jak wiadomo tagi oddaja to co im się da.
Przy glosnym graniu jeszcze jest dobrze ale przy cichym sluchaniu czegoś zawsze mi brak i tu mam pytanie , czy podłączenie kolumn podstawkowych o wyostrzonych dźwiękach (klipsch lub jbl) poprawi jakosc wyższych i srednich tonow chodzi głównie o perkusje i gitarę przy cichym graniu.
W grę nie wchodzi wymiana podlogowek gdyż jak pisalem przy glosnosci powyżej 40% grają dobrze.
Jeśli ma ktoś podlaczone podlogowki i podstawki to proszę o opinie czy warto i czy to poprawi jakość przy niskiej głośności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyliczyłeś, ze kolumny są wygrzane na 60%? icon_eek.gif
"A ja zazdroszczę żyrafie. Ja nie potrafię", jak pisał poeta.

Mam nadzieję, że nie będziesz słuchał dwóch par kolumn naraz? Tylko cicho monitorki a głośno podłogowe?
Monitory też należałoby sprawdzić. Bo zakup w ciemno może być tak samo ryzykowny jak zakup tych podłogówek.
Zaznaczę, że nie napisałeś nic o wielkości pomieszczenia, ustawieniu kolumn, muzyce jakiej słuchasz ani budżecie na monitory.
Nie wiadomo też, czy moga być używane, czy muszą być nowe. I kilku jeszcze ważnych sprawach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kolumny mają się wygrzewac 100 godzin jak mi powiedział sprzedawca to grają około 60 godzin stąd mój wnisek że 60% to cheba proste a kolumn nie kupowałem w ciemno tylko po odsluhu i dzwiek mi pasowal.
Jedyne co to mam mniejsze pomieszczenie 15m a na odsluchu bylo dużo wieksze lecz i tak na nie wygrzanych kolumnach się nie sprawdzi co potrafią po wygrzaniu.
Pisałem też że utwory z plyt i flac grają dobrze , wszystko zależy od jakosci nagrania.
Mam dużo plikow mp3 i tu są problemy z dzwiekami poszczególnych instrumentow i wokalem.
Tak że panie f1angel to co pan napisał w niczym nie pomaga.
O budżecie nie pisałam bo to nie istotne, nowe czy używane też nie istotne moje pytanie brzmiało czy warto dokupić podstawki i czy ktoś tak słuchał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić sobie jeszcze jeden zestaw kolumn. Do tego wzmacniacze miewają po 2 komplety terminali głośnikowych. Ale jak już pisałem jeśli powodem ma być niedostatek ilości wysokich tonów wieczorem przy cichym słuchaniu, to zdecydowanie łatwiej jest użyć regulatorów barwy, które masz w tym amplitunerze.
Małe kolumny podstawkowe mają zwykle również mniej niskich tonów. Zawsze można kupić kolumny o bardziej wykonturowanym brzmieniu ( jako te drugie lub jedyne).
Proces wygrzewania nie postępuje liniowo w czasie.
Rozumiem że kwestia 60% zalecanego czasu na wygrzewanie była skrótem myślowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem jbl es 80 i jak dla mnie dobrze graly cicho lecz po zglosnieniu za piskliwe przy zerowych ustawieniach, klipsch podobno ma jeszcze bardziej wyostrzona gore i dlatego podałem te dwie nazwy podstawkowych myślałem że podniosą górę.
Tak właściwie to muzyki nie powinno się słuchać cichutko bo efektu żadnego a przy odpowiedniej głośności stereo jest super.
Szkoda że warunki nie pozwalaja słuchać codziennie(male dziecko i starsze osoby).
Dzięki MobyDick za wypowiedzi zostaje przy tym co mam bo jest dobrze.
Wiem że wygrzania nie można liczyć w godzinach ale dźwięk który jest teraz a który był po zakupie to niebo a ziemia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jesli kolumny mają się wygrzewac 100 godzin jak mi powiedział sprzedawca to grają około 60 godzin stąd mój wnisek że 60% to cheba proste


A mówił jak wygrzewać i stosujesz się do głośności i typów nagrań... Słuchaleś wygrzanych kolumn i nowych tej marki że wiesz że osiagniesz cel za 40 godzin ? Cel...
Zmiana po wygrzaniu jest minimalna i subtelna w kwestii miękkości niskich tonów, góra nie zmieni się zbyt wiele, a najwyższa raczej wcale. Miałem ostatnimi czasy 4 pary nowych kolumn.
Jeśli kolumna nie radzi sobie z nagraniem, niskie tony się gubią, bas dudni, ciągnie, a barwa wokalu jest dla Ciebie ewidetnie nie pasująca to nic wygrzanie nie poprawi.
Wybacz szczerość, no ale pytasz więc się nie obrażaj... ale Twój pomysł z dodatkowymi podstwkami jako "jakieś uzupełnienie braków " jest bardzo delikatnie mówiąc bez sen so wny i nie przemyślany. Czy jak obiad u teściowej ewidentnie nie podchodzi bo za słony, podjadasz ukratkiem batonem, nie, takie dodatki wprowadzą bałagan, będziesz słyszał nie spójne ze sobą dźwięki dodatkowo dobiegające z różnych stron. Ina kwestia to obciążony wzmacniacz gorzej poradzi sobie z niskimi tonami, będą słąbsze i płytsze- bardzo kiepski pomysł .
Pomysłem byłoby może zastosowanie jakiś niezbyt grubych posrebrzanych kabelków głośnikowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie obrażam ale u mnie jest duża różnica od kupna do teraz, bas jest miekkciejszy i jest go wiecej ładnie nisko schodzi bez dudnienia a góra można powiedzieć odblokowala się jest wiecej wyrazista.
Slucham max na pół głośności (kilka razy troszkę głośniej) i dzwiek jest bardzo dobry.

Rezygnuje z podstawek a zainwestuje w kupno płyt bo mp3 kaleczy muzykę z tym zestawem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie te mp3 48kb/s to nie 120 czy 320kb/s, czy więcej, są też formaty bezstratne. Te najbardziej wykastrowane mp3 są faktycznie nieciekawe, brak w muzyce głębi, oddechu, tego czegoś.
Kupno oryginalnych płyt to jedno, warto kupić chociaż jakiś odtwarzacz cd ( jeśli odtwarzasz z PC), pomyśleć nad wcześniej wspomnianymi kablami. Używany , tani odtwarzacz cd, to nieraz cena 3-4 krążków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się dziwić, w kombajnowym amplitunerze raczej nie ma jakiegoś super prztwornika DAC, ot przerabia sobie zera i jedynki tych mp3 z HDD na dźwięk i tyle .
Mam wrażenie że oczekujesz czegoś więcej, a napewno sztukując dziwnie kolejne kolumny strzelisz sobie w kolano.
Nikt nie mówi o kupowaniu całej nowej kolekcji płyt, bo to bez sensu, ale stopniowo, te ulubione . Są aukcje na portalach, gdzie kupujemy płyty z kolegą od handlarzy z UK czasem po 10-20zł używane, więc się opłaca kupić 4-6 sztuk. Jak pisałem kupno odtwarzacza CD to też tańsza opcja ( i mądrzejsza) niż kolejne kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego jaką drogą będzie docierał sygnał do amplitunera. Jeśli przewodem cyfrowym to raczej nie powinno być różnicy czy napędem będzie DVD , czy CD. Jeśli na drodze analogowej (2 RCA ) to zależy od klasy układów przetwarzających dźwięk wbudowanych w DVD lub CD. Zwykle CD kosztujące więcej niż DVD będzie tu lepsze. Czasem może to być kwestia doboru do reszty sprzętu. Np. wysokiej klasy BD lub DVD z wyjściami analogowymi może dawać również dobry dźwięk. Jednak zwykle CD będzie tu tańszy. Jeśli chodzi o odtwarzanie plików mp3 to również sporo zależy od sprzętu. Algorytmy przetwarzające takie pliki skompresowane bywają bardzo różne. Czasem bardzo prymitywne a innym razem zaskakująco dobrze naprawiające niedociągnięcia pliku. Najwięcej problemów zwykle stwarzają błędy zawarte w źle zripowanych plikach. Bywa że 2 pliki mp3 o jednakowym bitrate brzmią zupełnie inaczej jeśli chodzi o ich jakość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem miało być tylko wstępem i oczekiwałem pewnych odpowiedzi. By pełniej móc ocenic sytuację, bo każdy przypadek jest
inny. Nie mówiąc o tym, że każdy ma inne oczekiwania i możliwości.
Jeśli np. idziesz do lekarza a on Cię pyta o rzeczy, które wydają Ci się nieistotne ale dla niego są ważne, by mógł wysnuć jak naprecyzyjniejszą diagnozę, to obrażony zaraz wychodzisz, nie czekając finału ani nie odpowiadając na pytania a tylko mówiąc: nie pomógł mi pan doktorze?
No, bardzo ciekawe podejście. Powodzenia w poszukiwaniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...