Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 17m2, 3000zł Czy w ogóle warto?


zab9k

Recommended Posts

Witam,

W moim pokoju:

KLIK

W chwili obecnej posiadam zestaw:

Amplituner Sony STR-DE585
Odtwarzacz DVD DVP-NS310
Recorder DVD Sony RDR-HX720
Zestaw 5.1:
Jamo E350 (2xFront)
Jamo E3CEN (Center)
Jamo E3SUR (2xBack)
Jamo E3SUB (Sub)
PS3
NC+
TV: Toshiba Regza 42"(do wymiany na coś większego z tego roku)

Zastanawiam się nad całkowitą wymianą sprzętu na jakiś zestaw Stereo. Mój budżet to 3000zł. Sprzęt ma służyć przede wszystkim do muzyki: od elektroniki i alternatywy (Justice, Amon Tobin, Eskmo, Moderat, Sbtrkt, Daft Punk, Cinematic Orchestra, C2C) po rock (Pink Floyd, Led Zeppelin, The Doors, The Black Keys). Filmy jeśli oglądam to przede wszystkim, dramaty, sensacja, thrillery itd. nie oglądam w domu Sci-Fi, czy fantastyki, więc z tego powodu zestaw 5.1 wydaje mi się zbędny. Podobnie podczas grania w jakiekolwiek gry.

Kolejna rzecz to źródło dźwięku. 90% to komputer PC, tablet, telefon, ultrabook. Bardzo rzadko korzystam z odtwarzaczy (jeśli już to koncerty DVD)

Moje pytanie, czy jest sens inwestować 3000zł w sprzęt, na mp3 czy divixy? Jeśli tak, to czy jest coś co ułatwiłoby mi korzystanie ze wszystkich urządzeń(WiFi, Bluetooth? Wiem że amplitunery to potrafią np Sony STR-DN840)

A może po prostu zostawić zestaw 5.1 i wymienić amplituner(wg mnie gra to bardzo przeciętnie, dźwięki są sztuczne, słabo odseparowane, brak sceny i bassu przy cichym słuchaniu.)?
Wszelkie sugestie mile widzane. Oczywiście, jeśli w ogóle nie warto, to może uderzyć w zestaw Microlabów Solo7c?

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi i waszą fachową pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...