Skocz do zawartości

jaki amplituner do mózyki trance i filmów


damian7110

Recommended Posts

Mam 2 kolumny Pioneer S-H320V-W 100w, 8 Ω, 88db, 35 - 20,000 Hz. Chciałbym z nich wycisnąć co sie da, zestaw był by do słuchania muzyki trance wiec dużo niskich tonów bym oczekiwał.

Poczytałem więc teraz wiem że najlepszym rozwiązanie był by jakiś wzmacniacz stereo, ponoć do tego gatunku to denoni chyba pioneer,
Więc co polecacie do 350-400 zł, a tu kilka moich typów i co sadzicie o takim zestawieniu:

Pioneer model A-445
TECHNICS SU-X102
Yamaha RX-550
yamaha AX 750
onkyo A-845
Technics SU-610

A i za jakis czas chce do zestawu dodać subwoofer tylko jaki atywny czy pasywny tak do 400 zł
Dzieki za pomoc icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nie jestem pewien, czy zmiana wzmacniacza przyniesie oczekiwany efekt. Te kolumny mogą po prostu grać dość sucho ze skromnymi niskimi tonami.
A czym napędzasz te kolumny obecnie, czy w ogóle szukasz wzmacniacza, bo nie masz ? Ciekaw jestem, jakiej powierzchni jest pokój w którym będziesz słuchał muzyki, bo to także bardzo istotna sprawa. Kolumny ze słabym,i niskimi tonami sprawdzą sie lepiej w mniejszym pomieszczeniu. Na dużych metrażach niskich będzie jeszcze mniej.

I nie łączył bym tych kolumn z żadnymi Technicsami. Wydaje mi się, że tutaj najlepiej sprawdziłby się ciepło grający wzmacniacz. Ale to tylko moje przypuszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Moby, gapa ze mnie icon_redface.gif, nie zwróciłem uwagi na wymiary pokoju na zdjęciu.
Jednak nadal zastanawia mnie to o czym pisałem w dalszej części postu. Nie wiem ile warte są te kolumny, ale w zakończonych ofertach znalazłem zestaw tych kolumn (5 sztuk) za 390 zł. Zapewne używane, no ale jednak. Dlatego też podejrzewam, że problem z niskimi może wynikać z tego, ze to po prostu kiepskie kolumny. No i zależnie od tego, pod co je Kolega Damian7110 podpinał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 400 zł na wzmacniacz i planujesz kupić subwoofer za 400 zł. Sprzedałbym te kolumny, a zysk z nich dołożyłbym do całości budżetu. 800 zł plus coś z tych kolumn (ile by nie było) i można szukać kolumn podłogowych, lub solidnych monitorów i wzmacniacza. Będzie dużo lepiej brzmieniowo i na przyszłość łatwiej odsprzedać (w razie przejścia na lepszy sprzęt).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tylko czym się różnią monitory od podłogówek z tego co kojarz to monitory są stosowane przesz producentów i nie podkreślają któregoś z pasm czy się mylę ?


Mylisz się. Monitory inaczej kolumny podstwkowe, niewielkie ( choć nie tak małe jak głośniki z miniwieży które są byle jakie ) kolumny 2 głośnikowe(czasem trzy).
Tylko nie bardzo rozumiem co znaczy nie podkreślają któregoś z pasm, podłogowe też nie podkreślają, to chyba dobrze . Kolumna ma odtwarzać równo, a nie dudnić czy piszczeć .
Jednak chyba bardziej ucieszą Cię podłogówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...