Skocz do zawartości

[co kupić] Sprzęt dla' początkującego'


matzet

Recommended Posts

Witam Was, to mój pierwszy post.

Opiszę w skrócie sytuację. Zawsze słuchałem muzyki na zwykłym 'bumboxie' za 200 zł. Jednak ostatnio usłyszałem u znajomego lepszy sprzęt i to po prostu magia. Dlatego chciałbym kupić coś nowego. I tu prosiłbym Was o pomoc.
Budżet: 1000-1500 zł. Tyle chciałbym wydać, ale to taka kwota z kosmosu, bo nie mam pojęcia ile może to kosztować. Oczywiście przeglądałem oferty sklepów, ale z braku wiedzy nie jestem w stanie nic porównać itd. W razie czego istnieje możliwość delikatnego zwiększenia, choć wolałbym nie.

Aha. słyszałem jeszcze o czymś takim jak niskie i wysokie tony. Nie mam pojęcia co zacz icon_smile.gif ale dodam jeszcze (bo to chyba ma znaczenie icon_wink.gif ), że u mnie w domu słucha się 4 gatunków muzyki: jazz, rap, rock'n'roll i klasyczna. Przy czym ja głównie dwóch pierwszych, a że ja sprzęt kupuję to na nich się koncetruję.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

EDIT: zapomniałem. zależałoby mi też na mobilności sprzętu, bo lubię też słuchać muzyki jak gotuję, a nie chcę katować rodziny i sąsiadów podkręcaniem głśności icon_wink.gif

Sprzęt koniecznie musi być nowy. Jeśli chodzi o funkcje, wystarczy mi, aby odtwarzał zwykłe płyty CD. Choć widziałem fajne połączenia sprzętów do płyt analogowych i CD, ale ze względu na małą mobilność to plan awaryjny czyli pytanie na potem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

, to mój pierwszy post.
słuchałem muzyki na zwykłym 'bumboxie' za 200 zł. Jednak ostatnio usłyszałem u znajomego lepszy sprzęt i to po prostu magia.
Dlatego chciałbym kupić coś nowego
EDIT: zapomniałem. zależałoby mi też na mobilności sprzętu, bo lubię też słuchać muzyki jak gotuję, a nie chcę katować rodziny i sąsiadów podkręcaniem głśności icon_wink.gif

Sprzęt koniecznie musi być nowy. J



To daleko nie odskoczysz od dotychczasowego bomboxa i magi nie zaznasz. Może nawet nie chodzi o pieniądze, choć szkoda że musisz mieć nowe, ale o mobilność.
Czyli wszystko sprowadza się nie do magii słuchania i obcowania z muzyką tylko uprzyjemniania czynności, jak gotowanie, sprzątanie. W takiej sytuacji warto zainwetować w dobre słuchawki 200-400zł i jakiś lepszy bombox, czy przenośny odtwarzacz i nie piszę tego absolutnie złośliwie.
Jak chcesz magię muzyki, to dwie kolumny, małe, duże ( zależy od pokoju), wzmacniacz, plus cd, czy inne źródło muzyki.

Warto też przeczytać przed napisaniem pytania, jak pisać pierwsze posty http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

No cóż ... Masz dość specyficzne wymagania. Nie bardzo rozumiem, w jakiej postaci sprzętu oczekujesz (mobilny), kolejny boombox ?
Następna sprawa, to budżet. Jak brałbyś pod uwagę sprzęt z drugiej ręki (co szczerze polecam), to całkiem fajny, jak idzie o nowy, to już nie bardzo (szczególnie, że jak rozumiem zależy Ci na jak najlepszym brzmieniu).
Nie napisałeś nic o metrażu pokoju w którym będzie stał sprzęt (choć ta mobilność zbiła mnie z tropu, nie wiem czego szukasz konkretnie).

Kwitując, polecałbym sprzęt z drugiej ręki, który będzie stał w jednym miejscu. A do kuchni, czy innego pomieszczenia możesz zabierać starego boomboxa.
I najlepiej jakbyś przeczytał tą zakładkę :

http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
[ Pierwsze posty - i nie tylko to!, Czyli jak pisać i korzystać z Forum, by wszyscy byli zadowoleni. ]
Pisząc post według podanego tutaj schematu, udzielasz wszystkich potrzebnych informacji, które pozwolą udzielić Ci rzetelnej odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do magi będą niezbędne min 4 rzeczy stacjonarne wiec budżet trzeba podzielić na :

1. CD niemobilny
2. Wzmacniacz niemobilny
3. Kolumny niemobilne
4. Fotel (może być na kółkach)

Zwiększając budżet na sprzęt nowy do 3500 zł już coś deklasującego wszelkie odtwarzacze kina domowego u kolegów da się wybrać


pozdrawiam
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mówiłem o magii u znajomego icon_wink.gif zdaję sobie sprawę, że za 1500 zł nie kupię sprzętu z najwyższej półki tj. takiego, który będzie czarował. po prostu chciałem coś lepszego niż zwykłe grajki z marketów. i tak miałem na myśli jakiegoś bumboxa lepiej grającego. w ogóle pomysł powstał gdy zobaczyłem to http://www.tophifi.pl/systemy-mini-17/syst...i/mcr-b142.html
ale sądząc po Waszej reakcji to chyba stworzyłem nowy oksymoron z tym lepiej grającym bumboxem icon_wink.gif

w takim razie zapytam inaczej: jaką minimalnie kwotę musiałbym przeznaczyć na przyzwoity sprzęt?

P.S. jeśli chodzi o temat "pierwsze posty" to czytałem, czytałem. i chyba zawarłem wszystko oprócz powierzchni (miałem zmieniać pokoje) i tego czy to jednorazowy zakup (nie zauważyłem). uzupełniam więc teraz: pomieszczenie malutkie (17,5 m2 wymiary 3.5x6) i głośniki wolałbym ustawić na węższej ścianie (jeśli ta informacja ma znaczenie). a czy zakup jednorazowy? tak, wolę wydać raz, a dobrze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie mówiłem o magii u znajomego icon_wink.gif zdaję sobie sprawę, że za 1500 zł nie kupię sprzętu z najwyższej półki tj. takiego, który będzie czarował.


Tu się mylisz, przy odrobinie szczęścia i chęci kupisz ciekawe ( pasujące Tobie ) i dobre kolumny podstwkowe i wzmacniacz, może jeszcze odtwarzacz CD. Będzie to wyglądało dobrze i fajnie grało.
Zaręczam Ci że jak złożysz to z głową, czy czyjąś pomocą, trochę się w to zaangażujesz, to zagra to bardzo ciekawie i raczej żadna miniwieża do 2 tys nie będzie miała podejścia i że dźwięk może Cię oczarować i zaskoczyć . Niestety często chęć posiadania "na już" wygrywa i potem nowy właściciel mini wieży ogłasza światu że nabyta wieża " mnie starcza" ale nawet nie wie i nie sprawdził ( bo szkoda czasu było) co stracił .

Ten ładny grajek z Twojego linku, zapewne udany jako stacjonarka do ładnej kuchni, niewielkiej sypialni, ale magia to tam jest kolorów i dizajnu, ot bardziej markowy, lepiej przemyślany bombox ( bez uchwytu) z budzikiem( to trzeci w kolejności atut, nawet według samego producenta, zaraz po kolorze icon_wink.gif ) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mini to Yamaha PianoCraft MCR-840, ale da się zebrać osobne komponenty ciekawsze.
Odwiedź kilka salonów Audio pytaj czasami możesz kupić nowy wzmacniacz i cd i np. kolumny z wystawki w dość atrakcyjnej cenie.
Jakiej firmy musisz niestety posłuchać, każdy brzmi trochę inaczej. Posłuchaj ROTEL, CAMBRIGE AUDIO, ATOLL, NAD, MARANZ, ARCAM, DENON, ONKYO (kolejność przypadkowa) to niestety albo stety jak garnitur na miarę.
Nie słuchaj w Mediamarkt bo to zbyt duża powierzchnia i wszystko tam będzie brzmiało inaczej niż w domu a dodatkowo na wszystkim jest +10dB bass i soprany.

Inna opcja to sprzęt używany jak trafisz to nawet 50% zaoszczędzisz.

Trzecia najtrudniejsza ale najlepsze efekty to zrób to sam, może poza kolumnami jeśli jesteś elektronikiem.

Unikaj kina domowego chyba że chcesz oglądać filmy, a nie słuchać muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zaręczam Ci że jak złożysz to z głową, czy czyjąś pomocą, trochę się w to zaangażujesz, to zagra to bardzo ciekawie i raczej żadna miniwieża do 2 tys nie będzie miała podejścia i że dźwięk może Cię oczarować i zaskoczyć


Właśnie sedno tkwi w tym 'z głową'. Ja generalnie nie mam zielonego pojęcia o takim sprzęcie. Jest szansa, że mi pomożecie? Nie odbierajcie tego źle, nie jest tak, że idę na łatwiznę i czekam aż mi podacie gotowe zestawy... ale czekam icon_smile.gif tzn. w teorii przeglądam w necie jakieś tam urządzenia, ale w ogóle nie wiem na co zwracać uwagę. i sporwadza się to do tego, że jedynym wyznacznikiem jakości pozostaje dla mnie cena (jak to robią laicy).
Cytat

Ten ładny grajek z Twojego linku, zapewne udany jako stacjonarka do ładnej kuchni, niewielkiej sypialni, ale magia to tam jest kolorów i dizajnu


Koloru i dizajnu... niech żyje korpo-świat i jego marketing! tego też się obawiam i dlatego nieco sceptycznie podchodzę do takiej drogi zakupu sprzętu jak "idź do sklepu i posłuchaj, popytaj sprzedawcę". W teorii wydaje się to być logicznym rozwiązaniem, ale:
1) jakoś tak zawsze ulegam magii sprzedawcy, tzn. naiwnie zakładam, że chce mi on pomóc. a wiadomo, że on chce, ale sprzedać.
2) pewnie po przesłuchaniu 3-4 konfiguracji będę miał już mętlik w głowie. miałem tak jak kilka lat temu kupowałem rower: objeździłem masę modeli w wielu sklepach, przez co byłem jeszcze głupszy icon_wink.gif z tą różnicą, że o rowerach miałem jako takie pojęcie i nieco doświadczenia w temacie
3) mam kumpla, który pracował na studiach jako promotor jednej z firm tego typu. generalnie pojęcie miał o tym takie jak ja z tym, że wysłali go na szkolenia. i właśnie wolałbym nie trafić na takiego gościa - wiadomo, że lepiej zasiegnąć języka u specjalistów czy pasjonatów.
Dlatego też, biorąc pod uwagę w/w powody byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście mogli mi wskazać kilka konfiguracji sprzętowych do posłuchania.


Cytat

Jeśli już mini to Yamaha PianoCraft MCR-840, ale da się zebrać osobne komponenty ciekawsze.


Mówisz, że to sprzęt do ludzi? Sprawdziłem ceny, mógłbym sobie pozowlić.
Cytat

Jakiej firmy musisz niestety posłuchać, każdy brzmi trochę inaczej. Posłuchaj ROTEL, CAMBRIGE AUDIO, ATOLL, NAD, MARANZ, ARCAM, DENON, ONKYO (kolejność przypadkowa) to niestety albo stety jak garnitur na miarę.


Okej, dzięki za wskazówki. Nie wymieniłeś Yamahy. Zapomniałeś czy raczej nie zawracać sobie głowy ich produktami? Bo nie ukrywam, że mam sentyment do tej nazwy - jeździłem kiedyś motorem Yamahy icon_biggrin.gif
Cytat

Unikaj kina domowego chyba że chcesz oglądać filmy, a nie słuchać muzyki.


Nawet o tym nie myślałem. Tym bardziej, że nie mam nawet telewizora icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...