Skocz do zawartości

Zestaw stereo do muzyki klubowej 800 zł


danielZB

Recommended Posts

Czym więcej czytam tym bardziej nie mam pojęcia co kupi, ale po kolei.
Wcześnie słuchałem trochę muzyki na brata zestawi KD Pioneer 5.0, (kupił z 6 lat wstecz za 3 tys.) było fajnie ale brakowało mi czystości i niskich tonów. Chciałby aby było lepiej, bo mogę miedz ten zestaw za 800 zł
Zestaw ma być głównie do muzyki trance, bo ponoć ma znaczenie do jakiego gatunku go tworzymy i troszkę bo 20 % filmowej.\
1.
Moja wizja wygląda tak, aby kupić jakiś wzmacniacz min (sprzęt oczywiście używany bo lepiej chyba będzie, pokój 25m)
http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-model...4980880588.html -- bo ponoć pioner daje bogate niskie tony icon_smile.gif
http://allegro.pl/akai-am-39-potezny-wzmac...4979351271.html
http://allegro.pl/technics-su-x120-w-bdb-s...4975395174.html
jakaś Yamacha serii AX

2.
Natomiast jeśli chodzi o głośniki to jakieś które dobrze oddają średnie i wysokiee tony (podłogowe czy podstawkowe 2czy3 drożne ?), a za niskie tony odpowiadał by subwoofer bo koniecznie chce go kupić, na który mam oddzielny budżet 340 zł bo musi być.
Może jakieś stx.

3.
A jaki sabufer do 350 ?

4.
I co myślicie o tym zestawieniu, a wy co zaproponujecie.
A jak jest z podłączenie do wzmacniacza subwoofera jest taka możliwość np.do tych co podałem wyżej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wzmacniaczy stereo nie posiada wyjścia niskopoziomowego do podłączenia subwoofera. Czasem maja wyjścia z przedwzmacniacza stereo.
Przy braku jakichkolwiek tego typu , potrzebny jest subwoofer z wejściami wysokopoziomowymi ( kablami głośnikowymi).
Sub musi mieć możliwość podłączenia do wzmacniacza jaki masz i trzeba na to zwrócić koniecznie uwagę. Czasem można kupić urządzenie pozwalające podłączyć wejścia suba niskopoziomowe do wyjść głośnikowych. Nie zawsze takie rozwiązanie musi się dobrze sprawdzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się musisz zdecydować czego szukasz, bo jak amplituner KD, to nie słuchanie muzyki. No i na pewno zapomnij o zadowalających niskich tonach.
Do pokoju o powierzchni 20 m2, przydałyby się kolumny podłogowe i to powinno załatwić sprawę, bez potrzeby wsparcia subwoofera. Tylko za 800 zł, to o w miarę możliwe kolumny podłogowe i wzmacniacz będzie raczej ciężko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jeśli sub ma być, to duże kolumny można sobie odpuścić icon_smile.gif
A taki problem jak podłączyć suba to żaden problem icon_smile.gif
Jak masz samochód z silnikiem wysokoprężnym to nie trzeba się obrażać że musisz wiedzieć jakie paliwo tankować tylko lejesz olej napędowy icon_smile.gif
Jak kupujesz suba to musisz wiedzieć że musisz mieć możliwość go podłączyć do wzmacniacza który masz.
No chyba że masz suba to rozglądasz się za wzmacniaczem który będzie się dało do niego podłączyć. ( ale to jest troszke na opak icon_smile.gif )
Musisz sobie zdawać sprawę z tego że będziesz to musiał podłączyć.
Chyba że chcesz sobie to postawić do ozdoby.
Amplituner KD również nadaje się do słuchania muzyki icon_smile.gif
Ale trzeba zwrócić uwagę na słowo >> również icon_smile.gif
Zwykle wzmacniacz stereo w takiej samej cenie nadaje się do słuchania muzyki bardziej, bo jest z zasady do tego icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak kupujesz suba to musisz wiedzieć że musisz mieć możliwość go podłączyć do wzmacniacza który masz.



głupie pytanie ale skąd mam to wiedzieć, jak to sprawdzić, tylko spokojnie


Jeśli wzmacniacz + subwoofer, to jakie do tego kolumny chociaż jedna propozycja


jeśli Quadral Shogun MK IV to jaki wzmacniacz do tego jakaś propozycja

Zaczynam już rozważać opcje bez, czy te kolumny zastąpiły by mi jego efekt, trudno jest mi to wyobrazić sobie bo u kolegi mały do kompa i już przyjemniej było
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z subem , to sprawa bardzo prosta jakie ma wejścia. Sprawdzasz to w jego specyfikacji technicznej lub na jakimś zdjęciu.
Jeśli ma wejście na przewody głośnikowe to możesz go podłączyć do wzmacniacza który niema wyjść niskopoziomowych icon_smile.gif
Jeśli ma tylko jeden chinch , wzmacniacz musi mieć również wyjście jednym RCA na subwoofer.
Jeśli ma wejście stereo , można podłączyć go do wyjścia z przedwzmacniacza stereo.
Jeśli nie potrafisz tego zidentyfikować , pytasz kogoś kto to potrafi.
Najgorzej jeśli kupujesz, a potem okazuje się że nie masz jak tego podłączyć.

Generalnie to dobry subwoofer nie powinien dawać żadnego efektu nazywanego subwooferowym icon_smile.gif
Takie efekty dają albo kiepskie głośniki subniskotonowe , a najczęściej po złych regulacjach.
Sub aktywny to tylko kolumna z głośnikiem ( lub więcej niż jednym ) niskotonowym z wzmacniaczem ( zazwyczaj ) w jednej obudowie. Jego celem jest przetwarzanie bardzo niskich częstotliwości. Pewnym jego wypaczeniem jest ukierunkowanie go na odtwarzanie efektów specjalnych w kinie z zaburzeniem prawidłowej pracy przy wiernym przetwarzaniu przez niego dźwięku.

Głośniki subniskotonowe są normą w dzisiejszych czasach przy zastosowaniach zarówno estradowych , przy pracy w studio , jaki i warunkach domowych.

Pewnie ze bez niego może być prościej. Niekoniecznie lepiej.

Autobus przegubowy nie jest gorszy od prostego. Może zwykle zabrać więcej ludzi.

Wspomniałeś o subie STX. One zwykle były wyposażone tylko w jedno wejście RCA.
Takie rozwiązanie utrudnia podłączenie go do większości wzmacniaczy stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, dzięki za odpowiedz.

Jednak uświadomiłem sobie że rezygnuje z subwoofera wole te pieniądze dodać do kolumn.

To bym poprosił o jak największą liczbę propozycji kolumn które sprostały by muzyce trance tak do 800-900 zł używki.
Jak będę miał sporo opcji to będę szperał aż kupie coś atrakcyjnie.
Jedna propozycja jest Quadral Shogun MK IV, a co dalej.

A takie pytanie, da się jakoś odróżnić kolumny stereo od tych z zestawów wielokanałowych bo często ktoś wystawi dwaie główne z zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to niema różnicy. Kolumny są różne. Czasem lepsze , czasem gorsze. Te dołączane do tańszych zestawów kina domowego zwykle należą do najtańszych. Dlatego nie należy się po nich zbyt wiele spodziewać. To jak pytanie kosmity o to czym rożni się kiepski samochód od dobrego i po czym można to poznać. W przypadku kolumn zwykle po dźwięku jaki się z nich wydobywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w KD za niskie tony odpowiada sub, za średnie boczne, a główne scalają wszystko.
Czyli można znaleść dobre głośniki stereo z zestawu 5.1.


Prawie zawsze tak jest w plastikowych zestawach- tam plastikowy głośnik "frontowy" nie odtwarza basu z technicznego założenia na etapie projektu.
Natomaist w prwdziwym amplitunerze kd z normalnymi kolumnami jest różnie. Jesli amplituner jest słaby, tani, a kolumny duże to faktycznie nie ma siły produkować dobrych niskich tonów na kolumnach i wspomaga go sub. Jeśli jednak amplituner jest lepszej klasy, silniejszy, nie ma problemów aby dobrze odtworzyć niskie tony z kolumn np. w czasie słuchania muzyki.
Teraz w sumie mało jest marek kolumn, które nie miały by swoich mniejszych braci jako kolumn efektowych i kolumny centralnej. Kolumny zacnych marek są sprzedawane standardowo jako dwie, ale można wyszukac też ich zestwy 5.0, czy 7.0. Nawet kolumny które sporo osób nazwałoby "audiofilskimi", bo kosztującymi kilka tysięcy zł, czy nawet 20-40 tys moga grać i grają w zestwie 5.1 w kinie , ale są świetne w muzyce jako dwie ze wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trans, trans, napisz że lubisz jak wcześniej już pisałeś lekko konturowe brzmienie. Jazzu i muzyki poważnej też tak można słuchać icon_smile.gif
Cytat

fajnie ale brakowało mi czystości i niskich tonów. Chciałby aby było lepiej, bo mogę miedz ten zestaw za 800 zł



Może popatrz za i pocztaj o kolumnch marki Acoustic Energy (AE), Quadral.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jasne spoko ale czekam na dalsze propozycje



Ale, jasne spoko co ? 20 minut i poczytałeś o nich, znalazłeś, opinie nie takie, dźwiek nie ten? Kurcze danielZB masz bana na allegro, olx ? wejdź w zakładkę kolumny podłogowe, zrób widełki ceny 700-1000zł i ogladaj, pytaj o szczegóły, zdjecia, zadawaj pytania.
Ktoś spędzi 2 godziny na szukaniu i wklejaniu 150 linków, a Ty skwitujesz bez uzasadnienia do danych propozycji "proszę o następne" .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...