Skocz do zawartości

Jak podłączyć soundbar do aplitunera?


poohcpoohc

Recommended Posts

Witam.
Chciałbym prosić o pomoc w podłaczeniu razem kilku sprzętów. Do tej pory używałem dwóch starych kolum, aplitunera Denon AVR-1611, telewizora LG i Netia Playera. Niedawno dostałem Soundbar Roth NEO 6.2 Soundcore którym chcę zastąpić kolumny. Jak prawidłowo to wszystko ze sobą płączyć? W tej chwili wszystko mam ze sobą podłączone przez HDMI tylko Soundbar mam podłączony do Netia Player przez kabel optyczny. Chciałbym jedna żeby audio do Sounbara wychodziło nie bezpośrednio z Netia Playera a z Amplitunera. Czy to jest możliwe? Dodam że wszystkie sprzęty oprócz Netia Playera posiadają po jednym HDMI ARC. Próbowałem już różnych kombinacji, niestety bez oczekiwanego skutku. Proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że ten soundbar ma pełnić funkcje zamiast amplitunera z głosikami a nie oprócz. Do niego podłącza się urządzenia po HDMI.
Jeśli jest jakiś powód dla którego Denon ma być do niego podłączony to tylko jako źródło bez podpiętych dalej do niego innych sprzętów. W tym przypadku nie skorzystamy z ARC , bo i poco. Soundbar do TV z ARC. Do soundbara pozostałe sprzęty , włącznie z AVR-1611 ( bez wykorzystania ARC ). Osobiście uważam ze lepiej by było kupić 2 nieduże kolumny lub zupełnie małe plus subwoofer zamiast tego Rotha NEO 6.2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...