Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Sansui AU417 ?


pawello36

Recommended Posts

Witam
Niebawem stanę się posiadaczem wzmacniacza Sansui AU417.
Proszę o radę jakie kolumny do tego zacnego sprzętu dokupić?
Pokój ok 15metrów, muzyka różna. Wychowałem się na Trójce i w tym stylu muzy słucham.
Nie szaleję z decybelami. Budżet hmm do 1000zł ale miło by było ok 500 zamknąc temat.
Będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeśli miałbym coś zasugerować, to w Twoim przypadku rozglądałbym się za kolumnami podstawkowymi. Na moich 16 m² grają kolumny podstawkowe i jest bardzo dobrze.
Marki i konkretnego modelu nie polecę, bo nie wiem jak gra Twój wzmacniacz (może coś polecą bardziej doświadczeni koledzy). Wbrew pozorom na Allegro można już coś ciekawego znaleźć z kolumn podstawkowych.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nie napisałeś nic na temat brzmienia jakie lubisz. Wzmacniacz znam, wiem jak gra, z pewnością można zaliczyć go do ciepło grających.
Jak chcesz coś niedrogiego, to możesz śmiało podpiąć Cantona. Jaki model w zależności od tego ile chcesz finalnie przeznaczyć. 500 zł, a 1000 zł to wielka przepaść, więc musisz się określić.
Dalej w zależności, od tego co lubisz : Kef, np. Cresta (super kolumny), Tannoy (prędzej M2, niż M1), Mission (choćby 751, różne opinie, ale mi się podobały), lub M32, pomimo różnić impedancji Infinity, np. seria RS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje Zieluwida są bardzo dobre. oczywiście można by wymienić więcej marek. Ale faktycznie dobrze by było, abyś dokładniej określił czy wolisz dźwięk chłodniejszy, ostrzejszy, bardziej konturowy, ofensywny, czy łagodniejszy, cieplejszy, soczysty itp.

Podobnie jak Marcin B. proponowałbym w takim pomieszczeniu kolumny standowe. Co nie znaczy, ze można je byle gdzie postawić, wcisnąć w półkę, czy na szafę. Najlepiej byłoby kupić do nich standy. Czasami są sprzedawane razem ze standami.
albo jakieś niewielkie kolumny podłogowe. Takie raczej rozwinięte do formy podłogowej monitory jak KEF Cresta 3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem. Wychowałem się na radiowej Trójce więc rozpiętość słuchanej muzyki jest duża.
Lubie jak lekko tłucze się bas. Co nie znaczy że jestem zwolennikiem łupanki. \
Ciepłe brzmienie tego wzmacniacza myślę że zadowoli mnie całkowicie icon_smile.gif

Szczerze mówiąc zawsze bałem się kolumn podstawkowych i jakichkolwiek wstawianych w półki.
Bałem się że kolumna postawiona gdzieś na czymś nie da mi odczuć niskich tonów. W nowych sprzętach jest opcja suba
ale w tym przypadku Sansui jeszcze subów nie było.

Co do cen to raczej 500 niż 1000. Tą różnice co zostanie przeznacze na kolejne Sansui.
Strasznie mi się ten sprzęt spodobał icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje kolumn :
http://allegro.pl/kef-k-140-swietne-brytyj...4985095399.html
[ KEF K140 ]
http://allegro.pl/kolumny-tannoy-m2-i5006539126.html
[ TANNOY M2 ]

A equalizer sobie daruj, one tylko psują brzmienie. Sam wzmacniacz wystarczy. 417, to już spory wzmacniacz, a jak piszeż, że lubisz ciepełko, to powinieneś być zadowolony. Polecam zakup tunera z serii. Tutaj mój zestaw :
http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=114729
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko udało mi się odkupić od Kolegów z Forum Audio i Audiostereo. Jednak poszukiwania trwały długo. Ten zestaw gra, jako ten główny. Kupuje miedzy innymi z Allegro.
Co do odtwarzacza, to cena nowego i była aktualna w czasie jego dostępności. Obecnie jedynie możesz odkupić od kogoś, jednak te odtwarzacze nie pojawiają się często.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jakiś czas temu zrobiłem porządki i to mój jedyny zestaw. Za dużo też mieć nie dobrze. Mam pomysł na drugi zestaw, ale to bedzie prawdopodobnie lampa i gramofon. Ale to z czasem, obecnie nawet nie mam miejsca.
A Sansui, gra tak jak lubię i to wszystko. No i także lubię takie starsze klocki ze smakiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właśnie czytam że ten odtwarzacz ciężki do zdobycia.

Ciężko jest zdobyć ten odtwarzacz w bdb stanie - kupowania "złomu" zdecydowanie nie polecam.
A parę osób na naszym Forum miało ten odtwarzacz i opinie są pozytywne icon_cool.gif
No i wygląd też niebanalny, a do tego bardzo przyjemna praca szuflady (cicho i dostojnie), co wcale nie jest takie częste...

Pytanie jeszcze - napisałeś "drogi", to określ jeszcze jaka kwota jest dla Ciebie odpowiednia w przypadku CDka.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie jeszcze - napisałeś "drogi", to określ jeszcze jaka kwota jest dla Ciebie odpowiednia w przypadku CDka.



Na allegro 2-6 tys to nie mało.
Jest też tańszy model za 600 ale to chyba inny model niż wspominany.

Ja nie kwestionuje jego klasy. A jak wiadomo za jakość się płaci .


Ja zawsze chciałem mieć coś co dobrze gra i przy okazji cieszy oko.
Teraz może uda się złożyć z czasem jakiś fajny zestaw.
Jedyny problem właściwie to odpowiednia argumentacja dla żony ....

Dzięki za wskazówki. Pozwolę sobie napisać jeszcze do Ciebie gdybym potrzebował coś wiedzieć od użytkownika o tym sprzęcie. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane odtwarzacze CD Micromega Stage 4...6 w bdb stanie to kwoty od tysiąca do dwóch tysięcy.
Na szczęście to nie sześć tysięcy icon_cool.gif
Stage 4 jest podstawowym modelem (a właściwie to był, bo od paru lat już go nie robią...), 5 jest lepsza, a 6 najlepsza.
Zresztą te odtwarzacze można tuningować i z "4" dojść do "6".

Poza tym w okolicach 2 tysięcy można trafić używane CDki firmy ATOLL model 80, a nawet 100 (nie wszystkie są sprzedawane razem z pilotem). To też jest produkt wart polecenia ...

Pozdrawiam - Roman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szczerze mówiąc zawsze bałem się kolumn podstawkowych i jakichkolwiek wstawianych w półki.
Bałem się że kolumna postawiona gdzieś na czymś nie da mi odczuć niskich tonów. W nowych sprzętach jest opcja suba
ale w tym przypadku Sansui jeszcze subów nie było.

Kolumny podstawkowe nie powinny być wstawiane w półki - tylko stawiane na standach, ewentualnie (na początek...) na stabilnych meblach.
Ważne jest to, by kolumn (również podłogowych) nie ustawiać (a tym bardziej nie wciskać...) bezpośrednio przy ścianach i przy samych meblach, powinny mieć po paredziesiąt centymetrów luzu. Nie zawsze jest to możliwe (żona... albo względy funkcjonalne), ale warto się starać.
Kolumny podstawkowe z uwagi na ich wymiary nie będą tak nisko schodziły jak odpowiadające im kolumny podłogowe, ale bas może być niezły - ważne, by był dobrze kontrolowany i nie był rozlazły (jak np. w Altusach).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny standowe mogą nieraz zaskoczyć mocnymi i dość głęboko schodzącymi niskimi tonami. Które może nie tak potężne jak w podłogówkach będą za to na ogół szybsze, barwniejsze.
W niewielkim pokoju jak Twój może to być lepsze rozwiązanie. Kolumny takie w podobnej cenie jak podłogowe prezentują zazwyczaj lepszą jakość dźwięku, streofonię. Łatwiej "znikają" z pomieszczenia. Ale nie namawiam. Zastanów się czy wolisz jakość, czy też ilość.
A subwoofer zawsze możesz kupić jeśli Ci będzie brakowało najniższych tąpnięć.
Co do jakości, to zapomnij o korektorze. Degraduje brzmienie, wprowadza dodatkowe zniekształcenia, szumy. Choć może się pozornie wydawać, że coś poprawia.
Co do Micromegi to ja też kiedyś miałem. Stage 5 a później po upgrade Stage 6. Bardzo miło wspominam ten odtwarzacz.
Z tego co wiem do dziś gra u drugiego właściciela.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...