Skocz do zawartości

Które wybrać kolumny


Skubany

Recommended Posts

UNIVERSUM SL 250
WYMIARY: 780/210/220 (WYSOKOŚĆ/SZEROKOŚĆ/GŁĘBOKOŚĆ podane w mm),
- MOC MUZYCZNA: 250 WATTS,
- MOC CIĄGŁA SINUS: 120 WATTS
- 23-26000Hz,
- IMPEDANCJA: 4-8OHM,
- ILOŚĆ GŁOŚNIKÓW W KOLUMNIE: 4,

CZY

MC VOICE ADMIRAL SERIES SB 110
280Watt
40-20.000Hz
4 Ohm
ILOŚĆ GŁOŚNIKÓW W KOLUMNIE 4

Proszę o doradzenie za i przeciw. Tylko te 2 wybory wchodzą w grę na dzień dzisiejszy.
Wiem że to nie jest jakis High End, ale gdzie jak nie tu znajdę pomoc ^^
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każde kolumny muszą grać w jakimś pomieszczeniu i jakimś ustawieniu w nim, musi je napędzić jakiś wzmacniacz i muzykę podać jakieś źródło. By wybrać kolumny dobrze też wiedzieć jaką muzykę mają grać. Oraz jakie masz upodobania brzmieniowe (jeśli wiesz).
Tak, że kolumny nie są samowystarczalne jak radiobudzik dajmy na to.
W ogóle nic nie wiemy, by Ci coś rzetelnie doradzić i się później nie wstydzić. I dlatego mimo wszystko powinieneś napisać pierwszy post jak należy.
Tu są wskazówki jak to zrobić: http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Popatrz jak koleżanka fajnie, rzeczowo i przejrzyście opisała co ma, czego chce itp.
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html

A tak poza tym, to podziel się z nami informacją dlaczego tylko te dwie pary kolumn wchodzą w grę?
Podpisałeś pakt z diabłem, że kupisz tylko wyjątkowo fatalnie grające kolumny? icon_wink.gif
Może da się coś zrobić i wybierzemy Ci lepsze.
Ale jeśli Ty będziesz tajemniczy, to my siłą rzeczy także icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku szybkiej reakcji zdecydowałem się na kolumny Mc Voice + pioneer VSX-D514-S I jestem bardzo zadowolony. Głośniki wytłumiłem pianką + boki filc i jest super wg mnie jak za te pieniądze. Nic nie "charczy" wszystko jest czyste i żadne pasmo nie jest przytłumione ani wygórowane. Co prawda dla bezpieczeństwa zainstaluję Tonsila GDW 9/80 posiadam takowe 2 sztuki z poprzednich samoróbek ( dla mnie nie do spalenia wysokotonowce) i wtedy będzie już luz:)


"A tak poza tym, to podziel się z nami informacją dlaczego tylko te dwie pary kolumn wchodzą w grę?
Podpisałeś pakt z diabłem, że kupisz tylko wyjątkowo fatalnie grające kolumny? icon_wink.gif
Może da się coś zrobić i wybierzemy Ci lepsze.
Ale jeśli Ty będziesz tajemniczy, to my siłą rzeczy także "

Zakres cenowy który był dla mnie jedynym możliwym zmusił mnie do wyboru pomiędzy tymi dwoma zestawami kolumn.
Nie graja fatalnie a wręcz całkiem dobrze:) Dodam że posiadałem już Tonsile space 86, tonsil samba 250 oraz altusy 140, i zrobiłem tez sam swego czasu kolumny na Tonsilach 2x 20 cm GDN. I powiem szczerze, że te Mc Voice graja całkiem dobrze. Wiadomo że to nie jest może super High End, ale całkiem wg mnie daje radę. A reszta to kwestia gustu;) Polcem wszystkim posłuchać sprzętu zanim się wystawi opinięicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega f1angel zdążył wczoraj przeczytać Twój post to chyba nie mógł spokojnie spać i miał koszmary nocne icon_wink.gif.
Nie jestem w tym temacie wielkim znawcą ale nawet już dla mnie to wszystko wygląda dość słabo - za pewne koledzy doradzili by ci coś bardziej "na poziomie" - nie znaczy super drogiego. Nie znam wszystkich kolumn tonsila ale altusy miałem okazje słuchać - póki były to jedyne kolumny które słuchałem to wydawały się fajne ale jak miałem okazję posłuchać coś lepszego (nie pamiętam wszystkich nazw i modeli ale nie było to też nic drogiego) to zobaczyłem jak na prawdę grają altusy - a grają mówiąc delikatnie niezbyt ciekawie (ich "zaletą" jest chyba ostre "cykanie" i dużo "pustego" bum bum - wiem, wiem można to skorygować icon_smile.gif ). Obecnie za radą kolegów mam już całkiem fajny zestawik i nie jestem jedyny który za dobre rady im dziękuje. KD do słuchania muzyki - jakbyś napisał to w pierwszym poście to pewnie też by żaden kolega nie zareagował lub ewentualnie odesłał do stosownego działu. Przeróbka zakupionych kolumn (chodzi o wymianę głośników) to też pewnie nienajlepszy pomysł - dostroić to wszystko by grało poprawnie - już chyba (a nawet na pewno) koledzy pisali na forum że to nie takie chop siup. "Głośniki wytłumiłem pianką ..." - kolega oczywiście miał na myśli kolumny bo wkładać piankę do głośnika było by nie wskazane icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. Temat też często poruszany to kwestia napędzenia kolumn - KD ma około 300W poboru mocy to raczej napędzić poprawnie dwie kolumny po 280W chyba będzie mu ciężko. Kolega chyba bardziej potrzebował poklepania po ramieniu i powiedzenia że dobrze robi niż dokonania dobrego wyboru.
No ale jeśli to wszystko koledze odpowiada to jak to mówią - o gustach się nie dyskutuje icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że gdybym posiadał większą gotówkę to zdecydowałbym się na coś innego. icon_smile.gif Tak oczywiście chodziło mi o pudła do wytłumienia a nie głośniki icon_smile.gif do wyboru miałem dwie opcje. Słabe i drugie słabe bardziej, ale w tej cenie miałem tylko takie wybory. Faktycznie o gustach się nie dyskutuje, bo każdy ma inaczej w uszach hehe. Mi chodziło tylko o sam fakt zadanego prostego pytania " które z tych dwóch wybrać" któreś pewnie są gorsze a któreś jeszcze gorsze:)

Sprzęt na dzień dzisiejszy sprawuje się ok i to wystarczy nic nie buczy nic nie huczy i nie trzeszczy. Jak za 200 zł to jestem zadowolony:)
Nie jestem super ę-ą melomanem i audiofilem bo pewnie już głuchy jak pień jestem icon_biggrin.gif Jeśli zdecyduję się na większą inwestycję to z chęcią "posłucham" fachowców co do doradzenia co wybrać icon_smile.gif

Myślę, że Pioneer VSX-d514-s + te McVoice w sumie za kwotę 500 zł chyba nic bym innego nie kupił, bo przecież porządne kolumny startują od tysiąca w górę i to lekko:D

Ale dziękuję za chęci wszystkim:)

Edit. Czy ktokolwiek miał okazję posłuchać tych Mc Voice Admiral Series SB 110? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić sprzęt używany. Znacznie wyższej klasy i będzie dużo lepiej. Ale trzeba z respektem potraktować doświadczonych forumowiczów a nie zakładać, że pytają "od czapy" i nie wiadomo dlaczego.
Jeśli się o coś pyta, ale nie da sobie pomóc, bo uważa się czyjeś pytania za mało istotne albo głupie, to czyja to wina?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale na respekt trzeba zapracować a 2 posty o niczym nie świadczą. Nie będę się nikomu kłaniał tylko dlatego że ma większe EGO. Używane kolumny + wzmacniacz za 500 zł w sumie? Oczywiście 5.1 czekam na te mega super propozycjęicon_smile.gif W ogóle to sorry za offtop, ale tak nie można.. Ja tu nie szukam zwady tylko porady, której niestety nie otrzymałem a gdybać co by można to sobie właśnie gdybać można. Nikt nie był w stanie mi pomóc wybrać spośród tych 2 zestawów i mówisz mi o doświadczeniu forumowiczów. Ok w porządku nie neguję tego, ale skoro sami fachowcy to dlaczego nikt nie był w stanie podać mi lepszego wyboru spośród 2 zestawów? Zapewne nikt nie słyszał ani jednego ani drugiego , ale że to coś czego nie znam to znaczy że to wielkie G i nie kupuj bo tylko B&W , Jamo, Mivoc czy Fostex jest pro... Ehh bez sensu cała dyskusja. Zamiast uzyskać informację to zyskałem niepotrzebną dyskusję nie na temat zadany w pierwszym poście.

Pozdrawiam;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...