Skocz do zawartości

Problem z dzwiękiem stereo


maciej_a

Recommended Posts

Mam problem z dzwiekiem. Mam podłączony odtwarzacz na 2 sposoby... cyfrowo iraz przez kable RCA analogowo. Dlaczego dzwięk z cyfrowego podłączenia jest dużo lepszy? Przez podłączenie analogowe dzwięk jest cichy, mało basu i jakby zza ściany... a cyfrowo jest soczysty i poprostu fajny. Dodam ze mam podłączone kolumny stereo do amplitunera do którego jest podłączone kino domowe więc jak chce posłuchac muzyki to chce przełączyc na opcję CD a to zero jakości.

Czy poprawnie to podłączyłem?

Dla jasności wrzucam szkic podłączenia:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opcję że amplituner przełączam albo na dvd albo cd. I właśnie dvd mi odczytuje jako "digital" a jak przełącze na cd to "analog" z tym ze na analogu dzwiek jest słaby.
Jak w takim razie podłączyc to zeby do jednego Amplitunera była możliwość przestawiania pomiędzy kinem domowym a CD?
To jest Amplituner Pioneer VSX-916

Czyli powinienem odłączyć Coaxial?

Ale jakie podłączenie powinno dać lepszą jakość digital czy analog? Idąc za radami lepiej obeznanych osób kupiłem dość drogie przewody RCA a teraz okazuje się że jakość jest gorsza niż na zwykłym coaxial... Czy to normalne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również robiłem eksperymenty porównując dźwiek z cyfrowy, tyle że optyczny i analogowy na kablach RCA.
1) Faktycznie warto zwrócić uwagę na przypisanie i potem odpowiednie wybranie źródła pilotem.
2) Sam miałem kiedyś dvd w którym w menu wybierało się rodzaj wyjścia dla sygnału. Drugie wyjscie wtedy było nijako wyłączone i były tylko ciche przebicia.
3) Łącząc sobie dvd z amplitunerem tylko kabelkiem 2 RCA nie prześlesz ścieżki dźwiekowej w 5.1, więc musisz tak czy siak coaxialem (lub hdmi-ale tu go nie masz).
4) Może też coś z jakimś wejsciem IN w amplitunerze wepnij te rca pod inne, wybierając potem dobrze na pilocie.

4) Jaki lepszy dźwięk, analog, czy cyfrowy, w tanich amplitunerach są i bywały również tanie i średniej jakości DACki więc nie zdziwiłbym się jak zagrałoby lepiej na dobrych kablach 2RCA, niż na optyku, czy nieciekawym byle jakim coaxialnym. Ja wsłuchując się w nagrania po optyku i analogu RCA nie usłyszałem gorszej jakości na RCA, mimo że nie miałem jakiś super kabli, rzekłbym nawet było....
Oczywiście jakieś reguły nie ma są różne sprzęty. U Ciebie stawiałbym na problem nie z jakością kabla(choć może uszkodzony) ale z wymienionymi na początku punktami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie doszukiwał bym się niczego dziwnego w tym że dźwięk z wejścia analogowego w amplitunerze AV jest niższej jakości. Szczególnie jeśli podlega cyfrowej obróbce wewnątrz urządzenia. To prowadzi do podwójnej konwersji sygnału analogowego na cyfrowy i ponownej konwersji do analogowego sygnału wyjściowego.
Należy po prostu używać wejścia dające lepszej jakości dźwięk.
Dobre przewody , ale źle dobrane do sprzętu również mogą szkodzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja nie doszukiwał bym się niczego dziwnego w tym że dźwięk z wejścia analogowego w amplitunerze AV jest niższej jakości.


Możesz podać jakieś przykłady z którymi się spotkałeś ? Aż w takiej skali jak pisze autor w poście 1 ? Stawiałbym na coś innego, wymieniłem to w punktach, niestety nie napisał czy sprawdził. Miałem w domu dwie tanie kinówki i czegoś takiego nie zauważyłem, powiedziałbym nawet cieakwiej na RCA.

maciej_a a jeszcze pytanie do wcześniejszych, na wejsciu cyfrowym nie masz poustawianych , sparametryzowanych jakiś polepszaczy typu loudnes, tryb midnight, korekcje inne, a na stereo nie ?
Podle i bezmyślnie musiałby być dobrany wzmacniacz, aby zagrał gorzej od amplitunera kinowego...
Do wcześniejszych sugestu mam kolejną podobną do tej z punktu 2, może masz walnięte wyjścia stereo w tym dvd, poza możliwością ustawień w jego menu dvd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kolega maciej nic nie pisze.Moim zdaniem to kwestia ustawień.Tym bardziej że żródłem jest dvd.W menu odtwarzacza musi być opcja wyjścia na dwa kanały.Maciej chciał sobie ułatwić podłączając dwa wejścia ale tak na pewno nie może być. Ustawienie odtwarzacza na dwa kanały+ustawienie w amplitunerze+płyta nagrana w stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak. Mozliwe ze coś mam z kablem bo jak docisnąłem to jest lepiej. Muszę jednak przyznać że nadal lepszy, pełniejszy i bardziej soczysty dzwięk jest na DVD. Po przestawieniu na CD jest trochę ciszej i jakby mniej basu. Troszkę delikatniejszy dzwięk. Co do ustawien w damym dvd tonie mam nic takiego. To dvd nie ma możliwości ustawienia za wiele. Jest tylko przycisk BNR oraz Sourrand ale przełączając te ustawienia nie widzę różnicy. W obu ustawieniach i na dvd i cd najlepszy efekt jest przy włączeniu Loudness. Jak wyłącze ten efekt to dzwięk jest słaby, bez basu jakiś taki.... nijaki.
Cały czas jednak czegoś mi brakuje. Niby kolumny nie są złe (Paradigm 3v3) ale jakoś tak nie zauważam jakiejś kolosalnej różnicy która miała być po przejściu z kina domowego z małymi kolumienkami na takie większe monitory.
Panowie... Może wytłumaczcie mi jak prostemu chłopu jak powinienem mieć prawidłowo podłączony ten sprzęt gdy kupie wzmacniacz osobny do CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak powinienem mieć prawidłowo podłączony ten sprzęt gdy kupie wzmacniacz osobny do CD.


Kupić krótki ekranowany kabel RCA połączyć odtwarzacz CD ze wzmacniaczem( wejście/ in/ cd, aux , lub jak wolisz) , do tego kable głośnikowe.
Na tym polega przyjemność sprzętu stereo, wygoda, jasność, którą dostajesz wraz z lepszą jakością. 90% pytań, w dziale kino, są typu : " jak podłączyć , albo czemu to nie gra, gdzie jest ta funkcja"
Jak będziesz chciał nagłośnić sobie film, czy program z tv puścisz optyczny kabel z tv do DAca , a ten dalej rca do wmacniacza . I dzięki temu małemu urządzeniu amplituner kinowy podpiety tylko pod dwie kolumny traci rację bytu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak zrobię. Kupię wzmacniacz (cały czas mam mętlik co kupić...) i podłącze osobno zestaw stereo a kino domowe zostawie podłączone osobno do oglądania filmów. Kino będzie miało swoj ampli a zestaw stereo wzmacniacz. Tylko na razie będzie chyba musiał odtwarzacz zostać wspólny ale to kwestia kilku miesięcy i tez wymienię. Ciekaw jestem jak to będzie grało na osobnym wzmacniaczu przy podłączeniu analogowym na RCA tylko.
Wiem że to nie ten temat ale co proponujecie z wzmacniaczy tak do 400zł z używek? Chodzi mi o jakiś ciepło brzmiący który da mi dużo basu. Myślałem o czymś z Onkyo ale nie mam porównań do innych sprzetów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...