Skocz do zawartości

Pytanie o kolumny


ontakitam

Recommended Posts

witam FORUM-owiczow. mam male pytanie. mam okazje za niezbyt wielkie pieniadze kupic kolumny mission m35i, mial ktos z nimi do czynienia? slyszalem ze szczyca sie niezlym basem a o takie wlasnie mi chodzi no i wpadly mi bardzo w oko. pewnie spytacie o wielkosc pokoju w ktorym mialyby grac - 23 m2, no i tak troszke nie wiem co mialbym kupic do nich wzmacniacz stereo? czy jakies kino domowe? 70 kilka % sluchalbym na nich muzyki reszta to film
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mission m35i to potęzne i solidnie zbudowane kolumny i taki dźwięk też oferują. Oczywiście nie jest to tylko bas i łomot, ale aby było ciekawie wzmacniacz stereo musi być solidny i przemyślany dźwiekowo. Nie chodzi tu że wzmacniacz musi mieć jak napisał jakiś forumowicz ostatnio 2x100W, ale przede wszystkim solidne zasilanie.
Co do amplitunera kina domowego to wskazywałbym też na solidny, wyższej klasy i odpowiednio przetestowany amplituner z przedziału cenowego 2-3 tys, oczywiście kino ma sens jeśli masz też efekty to niego, typu mission 30i , centralny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje jacku za odp.porzadne zasilanie? co to znaczy? podlaczyc go do sily czy co? raczej wolalbym wzmacniacz bo chodzi tu o pieniadze ktorych nie mam zbyt wiele.
predzej uzbieram na wzmacniacz stereo niz na solidny amplituner kd i reszte. moze podalbys kilka typow, muzyka rozna oprucz disco polo, przedzial cenowy no do 2 tysiecy. ale nie wiem czy nowy czy smigany.warto brac jakies smigane do 1 tysiaca? jesli tak to jakie to wzmacniacze? wolalbym nowy ale taki zeby szlo poszalec. zalezy mi na basie jak i na niezlych wysokich, nie chcialbym subofera. czas mnie nagli zeby koles ich nie sprzedal

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy porządne zasilanie, posłużę się przykładem.
np. amplituner kinowy yamaha rxv373, czy inne najtańsze, ma podawaną moc na kanał 80W i cudowne moce dynamiczne na kanał (8/6/4 Ω): /110/130/160W, z tym że tych kanałów ma aż... 5 , a z gniazdka ciągnie maksymalnie niecałe 260W. Więc widać że coś nie jest tak, nawet przy dwu kanałach i kolumnach 4 ohmowych bardzo szybko, albo nawet juz na starcie, czegoś zabraknie, basu, ten przypomina pukanie w pudełko.
Natomiast w przemyślanym choć nawet nie bardzo drogim klasycznym stereofonicznym wzmacniaczu, który ciągnie z gniazdka też koło 200-250W , ma moc 2x60W przy 8 ohm, 2-90W przy 4 ohm i jak widać te wartości mają pełne pokrycie i zabezpieczenie w zasilaczu. Niskie tony są niskie, nie trzeba kręcić pokrętłami tonów w prawo, a głośność muzyki już na 1/4 skali jest jak na tamtych kinówkach za połową .
Sorry jeśli zbyt łopatologicznie.
Jeśli faktycznie porywasz się na nowe wzmacniacze i tak spore kolumn wybór jest dość spory. Jeśli chcesz mieć pełną pewność bo niestety niemożesz ich razem posłuchać, niezłe do missionów są nie tak drogie wzmacniacze Yamahy w Twoim budżecie kupisz Yamahę as700( kopalnia mocy) lub model z radiem RS700, pewnie Yamaha as500 też by starczyła, ale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ktos mi oferowal as500 ale co miales na mysli piszac "ale" a ta 7-setka dalaby wygar? rs700 raczej mnie nie interesuje, nie chce tunera a jak gdzies juz tutaj przeczytalem, to jest chyba ciut drozszy a na pokladzie ma tuner, wiec jakosciowo chyba bedzie gorsza od wzmacniacza as700. tak jak mowie, zalezy mi na basie bez subofera jak i dobrych tonow wysokich i jak rozumiem polaczenie m35i razem as700 mi to zapewni

a jakies inne modele nie koniecznie yamaha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jak 500zł różnicy Ci nie robi lepiej kupić w Twoim przypadku as700, będziesz miał coś o czym powiesz że zrobiłeś co mogłeś.
Zdrugiej strony różnica 500zł to sporo, można dołożyć grosz i kupić fajne nowe CD,albo używane Cd i kabelki, więc możesz kupić as 500 i sprawdzić w domu czy Ci pasuje i daje radę, jak nie to dopiero oddasz i zamienisz na as700- teraz kupując np. w necie ( bo chyba tak planujesz...?) masz prawo oddać z szybkim zwrotem pieniędzy.
Były w tematach stereo niedawno wspominane missiony m35i , missiony mx5 poszukaj poczytaj, zadaj pytanie właścicielom:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wlasnie ktos mi oferowal as500 ale co miales na mysli piszac "ale" a ta 7-setka dalaby wygar? rs700 raczej mnie nie interesuje, nie chce tunera a jak gdzies juz tutaj przeczytalem, to jest chyba ciut drozszy a na pokladzie ma tuner, wiec jakosciowo chyba bedzie gorsza od wzmacniacza as700. tak jak mowie, zalezy mi na basie bez subofera jak i dobrych tonow wysokich i jak rozumiem polaczenie m35i razem as700 mi to zapewni

a jakies inne modele nie koniecznie yamaha



rs700 jest dla mnie pewną zagadką. Można ją czasem kupić w cenie as700. Wygląda na to że to ten sam wzmacniacz z tym samym zasilaczem i oprócz tunera ma lepsze wyposażenie. Wystarczy porównać je z tyłu. Tak jak by dodawali resztę gratis.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze ten amplituner jest z tylu bogatszy ale na radyjku mi nie zalezy z biegiem czasu dokupilbym cd z radyjkiem i gicio
a moze zbierac na as1000 jesli juz tu wspominacie o jamahah kolumny moge jeszcze kupic te missiony a wzmacniacz poczeka
ktos gdzies chyba tu pisal ze ze wlasnie jamahy eksponuja gore a w missionach za duzo jej niby nie ma.prawda to?albo ktos tu mial podlaczone do kina domowego i nie byl zadowolony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra kolumny juz do mnie jada co do wzmacniacza bedzie w niedalekiej przyszlosci as700
dziekuje za pomoc odezwe sie jeszcze odnosnie kabli do glosnikow i do cd
do poczytania icon_wink.gif


No juz sa
koledzy a warto mi doplacac 1000 zl do as 700
as500 uzywana moge miec juz za 900 zl
nie znam sie totalnie na parametrach jakie sa w opisach as500 i as700.prosze o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Od niedawna zacząłem sie oglądać za dobrym stereo do pokoju TV, a mianowicie dwie kolumny + amplituner czy jakoś tak, chodzi mi o to ze oglądam dużo filmów a od czasu do czasu muzyki posłucham ale dość głośno.

Zasięgałem opinii wśród znajomych i 50% mówi "kup 5.1 jest super do filmów i muzy" drugie 50% mówi " kup stereo i jest mega fajnie" szczerze zgłupiałem.

Na sprzęt mogę wydąć max 4 tysiące zł. tzn. nagłośnienie i amplituner

Dużo osób tez mówi żeby kupować używane głośniki DLACZEGO??

A najważniejsze pytanie, co w tej cenie było by najkorzystniejsze?? Powiem jeszcze ze jest raczej nastawiony na dwie kolumny, nie wiem czy można np. zrobić 2.1?
Proszę o rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alojz jeśli ktoś ma udzilić Ci poważnej odpowiedzi to załóż swój temat, napisz pytania i istotne informacje według schematu " pierwsze posty" ...
Nie jest tajemnicą że aby kino domowe było porównywalne jakością z zestwem stereo musi być od takowego 2-3 razy droższe.
Zastanów się dlaczego potrzebujesz koniecznie 2.1 po co ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jak załoze post, to nikt sie nie zainteresuje. Ja jestem nastawiony na Stereo + amplituner. Cena jaką poge przeznaczyc to 4000 zł
Nie znam sie na tym i dlatego prosilbym o rady, fajnie było by jak byscie podali mi jakies namiary tzn. modele ktore były by odpowiednie w tym przedziale cenowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

koledzy a warto mi doplacac 1000 zl do as 700
as500 uzywana moge miec juz za 900 zl
nie znam sie totalnie na parametrach jakie sa w opisach as500 i as700.prosze o pomoc


Słuchałem obu tych wzmacniaczy bo tez je brałem pod uwagę i bardzo ciężko jest wychwycić jakaś różnice w brzmieniu. Nie wiem, może na kolumnach z wyższej półki. Wydaj tego tysiaka na fajne CD i dobre kable bo to też ma tutaj znaczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ktos mial nowsza serie i mowi ze basu i wysokich bylo dosyc dosyc
ale po jakie licho chce sprzedac as500 ?


Widzę że zostałem przywołany.
Gwarantuję Ci że basu na as500 jest tyle że nie będziesz chciał żeby więcej było. Wysokie zostaną lekko wyeksponowane w stosunku do innych wzmacniaczy. A czemu sprzedaję? Proszę nie szukaj w tym żadnego haczyka bo go nie ma. Powód sprzedaży podałem przecież na PW. Zaproponowałem tylko raz i nie wciskam na siłę. Decyzja należy do Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A czemu sprzedaję? Proszę nie szukaj w tym żadnego haczyka bo go nie ma. Powód sprzedaży podałem przecież na PW. Zaproponowałem tylko raz i nie wciskam na siłę. Decyzja należy do Ciebie.


Wiem ze nie wciskasz ale 888 napisał ze nie zauważył różnicy miedzy 500 a 700 także również przemyśl czy warto Tobie sprzedawać. Jesteś okej i wierzę ze jest wszystko dobrze. Widziałem Twój sprzęt chyba gdzieś w necie fotki pokoju i powiem Ci ze masz super. Piękny pokój i stylowo zadbany sprzecik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac kwestię wzmacniaczy, choć moim zdaniem musi być on porządny. Z dobrą wydajnością prądową. I musi "wziąć" za pysk te kolumny inaczej niskie tony się rozlezą jak pchły po burku. Powinien być to wzmacniacz raczej nie tyle z mocnymi niskimi tonami, co dobrze kontrolowanymi, właśnie raczej krótszymi ale dynamicznymi. Mission M35 i tak ich mają niemal w nadmiarze.
W takim pokoju pewnie i tak będzie go dużo albo za dużo.
Co do pokoju, to właśnie chciałem zwrócić na to uwagę, że te kolumny nie grają zbyt dobrze gdy stoją blisko ścian. 80 -100 cm to będą odpowiednie odległości.
Inaczej scena stereo, swoboda dźwięku i właśnie niskie tony mogą być mocno zdegradowane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, a jak wg Ciebie ta wydajność prądowa wygląda w as500 ? Właśnie mam w domu oba wzmacniacze (as500 i as700) i porównywałem je wsłuchując się godzinami z podłączonymi do nich mission mx5 (chyba to samo co M35 ?) i w żaden, ale to absolutnie żaden sposób nie mogłem dopatrzeć się najmniejszej różnicy w brzmieniu. Jedyne co zauważyłem to żeby as500 grał na tym samym poziomie głośności, pokrętło volume musi mięc nieco dalej przekręcone.
Niskie tony wydają się być skupione, nie rozlewają się, z tym że te kolumny grają w pomieszczeniu 25m i są właśnie odstawione ok 100cm od każdej ściany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...