Skocz do zawartości

Pytanie o kolumny


ontakitam

Recommended Posts

Wtrącę swoje 12 groszy, wychodzi na to że w modelu as700 względem as500 yamaha dołożyła złocone wejścia i silniejsze końcówki/pojemniejsze kondensatory, a głębszych zmian w konstrukcji, budowy i toru dźwięku nie było, stąd 500 i 700 brzmią niemal identycznie. Wgląd we wnętrze obu też raczej to potwierdza. Z autopsji wiem że modele as300/rs300 już są inne w budowie i w brzmieniu, z takimi większymi podłogówkami, grają cienkim głosikiem.
Chyba dobrą wiadomością jest że model as500 jest wystarczający do napędzenia sporych, a nawet dużych kolumn. Osoby które miały dylemat 500, czy 700 w niektórych przypadkach mają już nieco łatwiejsze zadanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm..tej, tej...ANIOL
a Ty co zrobilbys na moim miejscu? obserwuje Cie od jakiegos czasu i widze ze jestes dosyc ulozonym aniolem, LICZYSZ SIE TUTAJ NA FORUM
Twoje wypowiedzi, doradzanie (no jakies cieplo magiczne od Ciebie bije)

tylko nie pisz ze mam zmienic m35i bo nawet nie mialem okazji poczuc ich mocy
a jak napiszesz ze mam sie ich pozbyc, to zaloze Ci ANAKONDE, DZWIGNIE hahahah icon_wink.gif powale na deski, odklepiesz kilka razy i zakonczymy walke przed czasem icon_smile.gif

takze czego mam szukac?
zalezy mi na basie i sopranie subofera nie chce, moga byc uzywane od, no dajmy na to 500 do juz 1500 zl
no chyba ze ta as500, bo mam znowusz okazje wyrwac ja za 900 zl, kupiona w polowie 2014 roku, takze nowa icon_wink.gificon_wink.gificon_wink.gif cos w tym stylu

nie jestem jeszcze udiofilem i niektorych rzeczy jak piszecie nie rozumiem I NIE PISZ MI ZE JAKIS WZMACNIACZ CIEPLO BRZMIACY czy cos podobnego ( jakas scena, muzykalnosc, bas miekki, rozlazly, jakies tam skrajne pasma, ze cos slyszycie czy nie...poprostu nie kumam )

chcialbym jakies konkretne przyklady wzmacniaczy

kiedys chyba nie bylo takich problemow - diora, tonsile najlepiej kwadrofonia jak to sie nazywalo i trzepanie glosno dosc fajnie jakosciowo i tyle icon_smile.gificon_wink.gif no i byl tylko wzmacniacz , magnetofon jakies cd, plyty....internet byl rzadko spotykany jakies pliki flak itp (czarna magia w polsce)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie jestem jeszcze udiofilem i niektorych rzeczy jak piszecie nie rozumiem I NIE PISZ MI ZE JAKIS WZMACNIACZ CIEPLO BRZMIACY czy cos podobnego ( jakas scena, muzykalnosc, bas miekki, rozlazly, jakies tam skrajne pasma, ze cos slyszycie czy nie...poprostu nie kumam )


W takim razie skoro nie wiesz co to znaczy to czas na odsłuchy - najlepiej w salonie audio. Inaczej to nie będzie wybór kolumn ale loteria.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...