Skocz do zawartości

Tannoy Mercury M4 - jaki wzmacniacz i CD?


lary87

Recommended Posts

Jako ze jest to moj pierwszy post na forum chcialem przywitac wszystkich bardzo serdecznie.

Dopiero co bede zaczynal moja muzyczna przygode i prosze was o pomoc.

A wiec do rzeczy, otrzymalem od wujka kolumny tannoy mercury M4 i chcialbym zbudowac na nich w miare porzadny zestaw stereo, oczywiscie jak na poczatek.

Kompletnie nie wiem jaką one grają barwa itp, bo poki co nie potrafie nazywac dzwiekow.

Muzyka jakiej slucham to w 50% polski rock ( lady pank, perfect, budka suflera, t.love), pozostale 50% to mieszanka disco polo i hip hopu.

Pomieszczenie jakim dysponuje to 25m2, budzet na wzmacniacz to maksymalnie 500zl lub mniej na ta chwile, moze w przyszlosci kupie cos lepszego, oczywiscie rozumiem ze w tej cenie to tylko rynek wtorny.

Oczekuje od glosnikow dobrego basu, aby graly czysto przy glosnym odsluchu, zeby dzwiek nie byl meczący przy dlugim odsluchu.

Z tego co znalazlem na allegro to: denon pma-520 (ten stary), marantz pm-66se. Ale kompletnie nie mam pojecia czy wzmacniacze zgraja sie z tymi tannoyami.

Takze czekam na wasze propozycje i z gory dziekuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Stawiałbym bardziej na Denona. Możesz poszukać także jakiegoś Rotela. Dobrze grają z Tannoyami z serii M.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/02/181396.php
Jakbyś trafił na Fine Arts V 2 albo lepiej na V 3, to polecam. CD też tej firmy są bardzo dobre.
Ogólnie proponuję jak najlepszy wzmacniacz i CD na jakie starczy pieniędzy, nawet takie za 40 - 60 zł w tym budżecie o ile nie możesz wydać więcej. Za jakiś czas proponuję się odezwać i dokupisz lepsze kable połączeniowe (interkonekty) oraz głośnikowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Stawiałbym bardziej na Denona. Możesz poszukać także jakiegoś Rotela. Dobrze grają z Tannoyami z serii M.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/02/181396.php
Jakbyś trafił na Fine Arts V 2 albo lepiej na V 3, to polecam. CD też tej firmy są bardzo dobre.
Ogólnie proponuję jak najlepszy wzmacniacz i CD na jakie starczy pieniędzy, nawet takie za 40 - 60 zł w tym budżecie o ile nie możesz wydać więcej. Za jakiś czas proponuję się odezwać i dokupisz lepsze kable połączeniowe (interkonekty) oraz głośnikowe.



Ten rotel posiada pilot zdalnego sterowania?

Te grundigi bedą raczej cięzko dostepne.

Z moich poszukiwan znalazlem takie typy Denon PMA-860, MARANTZ PM 68 lub Onkyo Integra A-8850, co o nich myslicie?

Jesli chodzi o CD to moglbym kupic w pozniejszym czasie, tylko chcialbym aby bylo z tej samej firmy co piecyk a najlepiej z tej samej serii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotele z niższych serii nie miały na ogół pilotów. Nadrabiają za to dźwiękiem.
Te modele Denona i Onkyo, to mocne krowy (i równie jak krowy wyrafinowane icon_wink.gif ) trochę beznamiętne, suche w średnicy.
Niby to ciekawe i chwalone modele (w stosunku do innych tych firm a nie w ogóle), ale... .
Nie wiem jaką masz tolerancję na taki dźwięk, lecz przy dłuższym odsłuchu mogą być właśnie trochę męczące.
Choć Tannoy swoją charakterystyką brzmieniową powinien to trochę złagodzić.
Nie wiem jak teraz, ale na ogół sporo tych wzmacniaczy na Allegro a to na ogół nie wróży dobrze. Fajnego sprzętu tak chętnie się nie sprzedaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też krowa, ale liliowa icon_wink.gif . A tak poważnie, to może być, nie jest zły. Na pewno lepszy niż dwa powyższe. I nie gra drażniąco.
Potrafi zagrać nawet z droższymi/lepszymi kolumnami.
Te Tannoye są całkiem dobre. Ja bardzo lubię jak grają. Mają fajną muzykalność, trochę miękkości, ocieplenie. Dobrze się na nich słucha.
No, chyba, że ktoś lubi łomot i jak mu dzwoni w uszach, to szuka czegoś innego.
Kto wie, może z Twoimi kolumnami zgra się dobrze i trudno będzie pobić to zestawienie.
Przede wszystkim zawsze jeśli sie ma możliwość dobrze jest posłuchać co i jak z czym gra. A tak to się ryzykuje. Szczególnie, że
nie masz osłuchania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Też krowa, ale liliowa icon_wink.gif . A tak poważnie, to może być, nie jest zły. Na pewno lepszy niż dwa powyższe. I nie gra drażniąco.
Potrafi zagrać nawet z droższymi/lepszymi kolumnami.
Te Tannoye są całkiem dobre. Ja bardzo lubię jak grają. Mają fajną muzykalność, trochę miękkości, ocieplenie. Dobrze się na nich słucha.
No, chyba, że ktoś lubi łomot i jak mu dzwoni w uszach, to szuka czegoś innego.
Kto wie, może z Twoimi kolumnami zgra się dobrze i trudno będzie pobić to zestawienie.
Przede wszystkim zawsze jeśli sie ma możliwość dobrze jest posłuchać co i jak z czym gra. A tak to się ryzykuje. Szczególnie, że
nie masz osłuchania.



Idealnie to ujales, wlasnie nie lubie jak zbytnio dzwoni w uszach i dudni niemilosiernie basem.

Juz nawet podpinajac te kolumny pod stara wieze slysze ogromna roznice na korzysc m4, slysze dzwieki na plytach ktorych wczesniej tam nie slyszalem, stereofonia tez jest duzo lepsza, wokale, ogolnie uslyszalem taka roznice ze postanowilem cos zainwestowac pod te kolumny.

Wiec tak, rotel, odpada bo nie ma pilota. Onkyo i Denon tez. Wiec zostaje ten MARANTZ PM 68, czy jest jeszcze jakis wybor w wzmacniaczach marantza lub innych firm?

Jaki Cd marantza by pasowal do tego modelu?, z tego co czytalem to oni nie robili zbytnio dobrych kompaktow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Te grundigi bedą raczej cięzko dostepne.



Cześć.

Nie do końca jest tak jak piszesz. Fakt, że ta seria FA jest całkiem niezła, ale bez przesady, ze nieosiągalna. To, że nie jest łatwo dostępna, to raczej znak dobrej marki tego piecyka. Z łatwością znajdziesz go na eBayu, od modelu V1-V3, a nawet V4 (nie wiem, czy obecnie jest coś, ale z pewnością jest tego więcej, niż u nas).
A ze dwa dni temu poleciłem ten wzmacniacz (dokładnie V3) użytkownikowi tego forum i już jest sprzedany. Był w super stanie i kosztował 350 zł.
Proponuję sprawdzać aukcję.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz cały temat, który nasz Forumowy kolega napisał właśnie, dla użytkowników takich jak Ty :
http://forum.audio.com.pl/Jak-sprowadzac-s...zen-t37234.html
[ Jak sprowadzać sprzęt Hi-Fi z UE (wymiana doświadczeń) ]

Tak jest zestaw i to najwyższy model z serii, ale to wykończenie jest masakryczne icon_evil.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego kompletu szkoda rozdzielać. Zresztą cena też nie rewelacja, biorąc pod uwagę, że z magnetofonu i tunera nie będzie się korzystać. Tuner mógłbyś sprzedać za 100 - 150 zł 9o ile ktoś kupi w takiej szacie wzorniczej. Magnetofonu raczej nie sprzedasz.
Ja mam 3 sztuki takich, chce ktoś kupić? icon_biggrin.gif
Fine Arts V 3 albo V 4 (niewielka różnica) warto wziąć do 350 - 400 zł z pilotem. W tej cenie, to bardzo dobry wzmacniacz.
A ten PM-68 za ile możesz mieć? No i zagra trochę lepiej, łagodniej na górze od Fine Artsów. Ale to pewnie ze dwa razy drożej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tego kompletu szkoda rozdzielać. Zresztą cena też nie rewelacja, biorąc pod uwagę, że z magnetofonu i tunera nie będzie się korzystać. Tuner mógłbyś sprzedać za 100 - 150 zł 9o ile ktoś kupi w takiej szacie wzorniczej. Magnetofonu raczej nie sprzedasz.
Ja mam 3 sztuki takich, chce ktoś kupić? icon_biggrin.gif
Fine Arts V 3 albo V 4 (niewielka różnica) warto wziąć do 350 - 400 zł z pilotem. W tej cenie, to bardzo dobry wzmacniacz.
A ten PM-68 za ile możesz mieć? No i zagra trochę lepiej, łagodniej na górze od Fine Artsów. Ale to pewnie ze dwa razy drożej.



Wybacz umknał mi twoj post. Za marantza pm-68 gosciu chce 700zl. Wiec chyba nie warto. Mam tylko nadzieje ze przy tym grundiku nie poplynie mi krew z uszu.

Szkoda ze nie ma czlowiek mozliwosci odsluchu i porownania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FA, to nie żaden jazgotnik. Gra dość neutralnie choć odrobinę z przewagą w chłodniejszą stronę. Ale jeśli mnie nie przeszkadzało (a nie lubię zbytniego ochłodzenia, wyostrzenia czy rozjaśnienia) jak grał na dość neutralnych kolumnach a tym bardziej na ocieplonych jak Twoje, to powinno być co najmniej dobrze. Przynajmniej Ci nie zamuli brzmienia. Jak będziesz chciał więcej ciepełka, czy łagodniej na górze, to wymienisz interkonekty na bardziej odpowiednie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...