Skocz do zawartości

Tannoy Mercury M4 - jaki wzmacniacz i CD?


lary87

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Trudno określić ile warto dać za CD 3. Jest to dobry odtwarzacz, bardzo muzykalny, dość miękko grający, ładnie budowana scena stereo, przestrzenność dźwięku. Jak na niedrogi odtwarzacz ma co najmniej dobrą rozdzielczość ale nigdy nie zagra ostro czy twardo, bezdusznie. Ma dodatkowe wyjście regulowane (variable).
Myślę, że z pilotem w bardzo dobrym stanie warto dać ok.300 zł. W tej cenie może znajdzie się odtwarzacz, który będzie miał jakąś cechę lepszą niż CD 3, ale w innych aspektach może okazać się gorszy.
Powyżej 300 zł pewnie można by się już rozglądać za innymi odtwarzaczami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trudno określić ile warto dać za CD 3. Jest to dobry odtwarzacz, bardzo muzykalny, dość miękko grający, ładnie budowana scena stereo, przestrzenność dźwięku. Jak na niedrogi odtwarzacz ma co najmniej dobrą rozdzielczość ale nigdy nie zagra ostro czy twardo, bezdusznie. Ma dodatkowe wyjście regulowane (variable).
Myślę, że z pilotem w bardzo dobrym stanie warto dać ok.300 zł. W tej cenie może znajdzie się odtwarzacz, który będzie miał jakąś cechę lepszą niż CD 3, ale w innych aspektach może okazać się gorszy.
Powyżej 300 zł pewnie można by się już rozglądać za innymi odtwarzaczami




Dzieki za odpowiedź, w takim razie pozostaje tylko szukac na aukcjach pieca v3 lub v4 oraz Cd3.

Napisałem jeszcze do tego sprzedawcy z allegro co ma cały komplet, czy jest możliwość kupienia tylko v4 i cd3 ale wątpie aby sie zgodził.

Mam nadzieje ze bede zadowolony jak juz dorwe te cacka icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś słuchał radia i zostawił sobie tuner, to może by było warto, bo to dobre urządzenie.
Ze sprzedażą może być trudno, bo czarny by ktoś pewnie kupił a taki centkowany może nie znaleźć amatora.
Decka kasetowego jak pisałem prawie na 100% nie sprzedasz. Chyba, że poniżej 50 zł i to niekoniecznie kogoś zachęci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak Panowie, zakupilem jednak ten caly komplet za 850zł, sprzedawca zgodził się zejsc do takiej kwoty. Radia w sumie od czasu do czasu słucham więc niech będzie. A kasetę schowa sie do piwnicy icon_smile.gif

Pomożecie teraz w wyborze kabli głośnikowych i dwóch kabli co podłączenia CD i tunera?

Kabla głośnikowego potrzebuję 5m (2x2,5m), znajdzie się coś przyzwoitego do 10zł za metr? czy lepiej jednak dolożyć?

Kable do podłączenia CD i tunera spokojnie wystarczą 0,5m, tylko jakie?

Czy to jest cos warte?, czy nie zawracać sobie głowy?

http://allegro.pl/prolink-exclusive-2xrca-...4994212628.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, kabel glosnikowy zamowie DaVinci, szczerze to nie myslalem ze potrzebny jest az tak gruby kabel 4mm, myslalem ze 2,5mm to juz maks, ale skoro 4mm bedzie lepszy to ok.

Interkonekty chcialbym zamowic dwa, do cd i tunera. Na jeden mam maks 50zl, chyba ze na razie kupie tylko tylko jeden do kompakta za100zl a w pozniejszym czasie dokupie drugi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bo już nie ma głośnikowych DaVinci 2,5 mm. A 4 mm dadzą pełniejsze niskie tony (sprawdzałem).
Interkonekty niemal zawsze warto kupić coś z drugiej ręki. wystarczy Ci długość 50 cm, czy muszą być dłuższe?



Rzeczywiście, zauważyłem teraz na stronie że 2,5mm są niedostępne. Tak więc zamówię 4mm. Mam tylko pytanie, do kabla glośnikowego można zrobić jakąś konfekcje?, mam na mysli koncówki typu banan, albo końcówki kabli zalutowane np. cyną? czy lepiej bezpośrednio kabłe wkręcić i nie cudować?

Interkonekt oczywiście wystarczy 50cm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba najlepszy jaki znalazłem w tej cenie, czyli DNM Reson. Tylko 45 cm, ale może wystarczy? Niech Cię nie zwiedzie wygląd, to naprawdę dobre łączówki.
http://allegro.pl/dnm-reson-45-cm-i4996663630.html
Do czego będzie, to się okaże. Bo jeszcze poczekałbym na drugi kabel. Zalicytuj minimalnie, może nikt inny tego nie przebije?
Na drugi kabel poczekaj. Na razie nic ciekawszego nie widzę.

Kable głośnikowe możesz zakonfekcjonować, tylko po co Ci to? Chyba, że będziesz często podłączał i rozłączał te kable od wzmacniacza czy kolumn. Jeśli nie, odizoluj po półtora centymetra przewodu i taki włóż pod zaciski. Każdy dodatkowy element degraduje dźwięk (w nieznacznym nieraz stopniu, ale zawsze). Ostatecznie możesz "pobielić" końcówki cyną z dodatkiem srebra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tu chyba najlepszy jaki znalazłem w tej cenie, czyli DNM Reson. Tylko 45 cm, ale może wystarczy? Niech Cię nie zwiedzie wygląd, to naprawdę dobre łączówki.
http://allegro.pl/dnm-reson-45-cm-i4996663630.html
Do czego będzie, to się okaże. Bo jeszcze poczekałbym na drugi kabel. Zalicytuj minimalnie, może nikt inny tego nie przebije?
Na drugi kabel poczekaj. Na razie nic ciekawszego nie widzę.

Kable głośnikowe możesz zakonfekcjonować, tylko po co Ci to? Chyba, że będziesz często podłączał i rozłączał te kable od wzmacniacza czy kolumn. Jeśli nie, odizoluj po półtora centymetra przewodu i taki włóż pod zaciski. Każdy dodatkowy element degraduje dźwięk (w nieznacznym nieraz stopniu, ale zawsze). Ostatecznie możesz "pobielić" końcówki cyną z dodatkiem srebra.




Rzeczywiście wygląd tragedia, ale to nieistotne.

Myślę że 45cm wystarczy jeśli na wzmacniaczu będzie tuner, a na samej górze cd?

Niestety, ale nie udało się wygrać licytacji, dałem 100zł, ktoś dał 105zł.

To teraz juz w ogóle nie wiem co mam kupic, skoro nowych się nie opłaca a używanych do 100zł chyba nie ma zbyt ciekawych...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozecie jeszcze z wyborem tego interkonekta?

Wzmacniacz i cd juz do mnie jedzie ,kable glosnikowe da vinci zamowione. Ale w dalszym ciagu nie mam wybranego ani zamowionego interkonekta.

Co myslicie o nowych do 100zl? Widzialem na allegro profigoldy, melodiki, koltzy i jeszcze inne modele, sa one w miare dobre?

Chcialbym kupic jakiegos lepszego uzywanego, ale czy cos jest wystawionego na tą chwile?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szczerze to jakbym miał wydać ok. 100zł na RCA klotza, profigolda, sommera(ponoć detaliczny), cordiala, melodiki (raczej ociepla, wygładza) to kupiłbym za 20-25 zł Prolinka exclusiv. Jak posłuchasz już na spokojnie całości systemu, to spróbować od kogoś pożyczyć coś "lepszego i innego" i posłuchać czy usłyszysz poprawę, zmianę i czy warto kupić jakieś droższe kabelki. Do radia zdecydowanie nie potrzeba lepszych rca, zaś do CD sam zdecydujesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hmm, szczerze to jakbym miał wydać ok. 100zł na RCA klotza, profigolda, sommera(ponoć detaliczny), cordiala, melodiki (raczej ociepla, wygładza) to kupiłbym za 20-25 zł Prolinka exclusiv. Jak posłuchasz już na spokojnie całości systemu, to spróbować od kogoś pożyczyć coś "lepszego i innego" i posłuchać czy usłyszysz poprawę, zmianę i czy warto kupić jakieś droższe kabelki. Do radia zdecydowanie nie potrzeba lepszych rca, zaś do CD sam zdecydujesz.




Pewnie masz racje, tylko problem jest taki że nie będe miał od nikogo pożyczyć lepszego kabla aby sprawdzić czy jest różnica. Nikt z moich znajomych nie interesuje się takim tematem.

Więc od razu wolałbym kupić cos choć troszke lepszego.

A zwiększając budżet maksymalnie do 150zł da się kupić jakąś używkę?

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/xlo-vdo-er-5-interkonekt...5028017246.html
http://allegro.pl/interkonekt-interconnect...5029785041.html
http://olx.pl/oferta/kable-interkonekt-cho...html#51f4d08d9c
http://olx.pl/oferta/interkonekt-monster-i...html#51f4d08d9c

Czy któryś z nich jest dobry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a więc jade dzisiaj odebrac ten oto kabel

http://olx.pl/oferta/interkonekt-monster-i...html#51f4d08d9c

Powiedzcie mi tylko czy nie wygłada on jak podróbka?, czy to jest monster interlink 400? (sprzedawca mówi że nie wie, bo ma go 15 lat)

Chyba powinien pasowac do moego zestawu?, czytałem inne watki i był on polecany o fine arts v3 i cd3, tylko z innymi głośnikami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak wygląda oryginał zobacz na google grafika, ten jakiś mocno oskubany i zmęczony co widać np. na wybrakowanych wtykach. 400 jest raczej inna - według poglądowych zdjęć.



W takim razie sobie go odpuszczam.

Właśnie przed chwila przyszedl zestaw fine arts, ale poki co czekam na kable głosnikowe. Funkcja Tape Edit w cd3 do czego służy? wszystkie diody są podswietlane, zarówno we wzmacniaczy jak i cd, wszystkie po naciśnieciu swiecą, tylko ta oda Tape Edit jest caly czas zgaszona (uszkodzona?)

A ten kabel jest dobry?

http://allegro.pl/qed-qnect-4-i5001000514.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten interkonekt Monstera to nie Interlink 400. Pewnie niższy model albo jakiś audiowizualny?
Z wcześniejszych propozycji wolałbym pewnie Audioquest Sidewinder. Choć lepszy byłby Copperhead.
Jeśli nie, to niezły będzie też Tara Labs Prism. Tylko nie wiadomo, który to model. Prism 100a, 200a, 300a?
Teoretycznie QED Qnex 4 jest najlepszy z ww wymienionych. Tylko może być trochę za jasny.
Ale biorąc pod uwagę to, ze kolumny to tannoy M4 z głośnikowymi DaVinci być może nic takiego nie odczujesz.
Ja bym raczej wziął.

Funkcja tape edit była przydatna przy kopiowaniu płyt CD na kasetę magnetofonową. Dobierała długość utworów do długości strony
na kasecie i tak je nagrywała. Czyli jest Ci to zupełnie niepotrzebne i być może działa tylko z włączonym magnetofonem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem juz po pierwszym odsłuchu.

Gdy sie juz oslucham napiszę pare groszy o tym, póki co jest nieżle, choć chcialbym trochę zmienić lecz o tym później.

Na tą chwile podłaczony jest wzmacniacz, cd, głośniki, kable glosnikowe to oczywiście Da Vinci 4mm, a interkonekt to prolink za 20zł i coź czuje, że jest on najsłabszym ogniwem i trzeba go będzie szybko wymienić.

W załaczniku przesyłam zdjęcie jak to sie prezentuje.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łądnie to wygląda. I wydaje mi się, że zestaw Fine Artsa wcale nie straszy swoim designem.
Mam tylko uwagi co do ustawienia kolumn. Nie wiem jak daleko od nich siedzisz, ale jeśli nie bardzo daleko, mógłbyś spróbować
z kontem skręcenia kolumn w osi pionowej do środka sceny.
Przede wszystkim jednak kolumny są za bardzo wsunięte między meble, blisko tylnej ściany.
Nawet tak dla sprawdzenia spróbuj je wysunąć zdecydowanie do przodu, przed front mebli. Sprawdzisz, czy grają lepiej? Powinny.
No i przydałby się jakiś gruby dywan między kolumnami a Twoim miejscem odsłuchowym.
duże, płaskie i twarde powierzchnie nie wróżą wiele dobrego dla dźwięku. Powinny być przełamane, zmiękczone, zróżnicowane.
Im bardziej różnorodna fakturowo i materiałowo powierzchnia wokół kolumn, tym lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do ustawienia kolumn to cały czas coś zmieniam, przestawiam i poprawiam, wiem że od tego bardzo dużo zależy. Dywanu raczej nie bede mógł wstawić (żona mówi stanowcze nie).

Przejdźmy do moich wrażeń. Pierwsze podpięcie jeszcze bez kabli da vinci, zwykłe miedziane 2,5mm (2,70zl za metr), dźwięk nie zachwycał, bardzo duzo basu ale zamulonego, męczącego- takiego który mnie sie nie podobał, tony średnie bardzo malo słyszalne tak jakby bas zlewał wszytko w jedną całość nie było dobrej separacji instrumentów, gitary które grały na drugim planie praktycznie niesłyszalne, jedynie tonom wysokim nie miałem nic do zarzucenia. Ogólnie byłem załamany jak zestaw gra, oczekiwałem czegos wiecej, byłem pewien ze kabel Da Vinci nic tu nie zmieni, szczerze nie wierzylem że kabel może miec taki duży wpływ.

Drugie podpięcie juz na kablach Da Vinci lecz w dalszym ciagu na interkonekcie prolinka, puszczona piosenka "Libre Soy - Martina Stoessel", głównie na niej skupiałem swój odsluch, juz od pierwszych dźwięków słyszalem że jest duzo lepiej, średnie tony wkońcu wyszły troche do przodu i były słyszalne, separacja instrumentów dużo lepsza, bas juz nie był tak rozlany i nie przykrywał wszystkiego, a przede wszystkim nie męczył. tony wysokie dalej bez zarzutu.

Teraz napiszę co bym chciał poprawić, przede wszystkim chciał bym troszke mocniejszy bas, nie lubię kręcic potenciometrem i go dodawać, próbowałem sluchac również z funkcja loudnes, wtedy basu jest bardzo dużo ale wszystko wydaje sie wtedy takie sztuczne i nienaturalne. zależy mi jeszcze aby poprawić srednice i wyciągnąć ją jeszcze bardziej aby było jej więcej, tonów wysokich nie chce zmieniac a juz napewno nie chce ich bardziej podkreślać, są juz one na pograniczu, gdyby było ich wiecej męczylbym sie.

Czytałem dużo wątków w których padało haslo interkonekt i myśle że do moich potrzeb sprawdziłby się kabel Monster interlink, co o tym myślicie?

Przy okazji chciałbym bardzo podziękować osobą które się zaangażowały w ten temat i służyły mi pomocą i radami, szczegolnie chciałem podziekować: f1angel, jacek75, oraz zieluwid.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...