Skocz do zawartości

Tannoy Mercury M4 - jaki wzmacniacz i CD?


lary87

Recommended Posts

Moja rada to Monster Interlink 400 (mkII) albo jeśli możesz sobie pozwolić Monster Interlink Reference.
Szukaj także tu: http://www.hifi.pl/gielda/audio.php

Z ustawieniem cały czas próbuj. Nawet tak dla sprawdzenia, tak daleko wysunięte w przód, jakby normalnie nie grały u Ciebie.
To nic nie kosztuje a można usłyszeć ciekawe rzeczy.

A kable Alphard jak się wygrzeją będą "grały" jeszcze lepiej, jak pisałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Poluje na tego monstera, na hifi znalazlem monster interlink reference 2, ale niestety za drogi 320zl. Na olx jest monster interlink mkII ale 2-metrowy za 130zl, więc chyba troche za dlugi.

http://olx.pl/oferta/sprzedam-kable-monste...html#ce394ca870

Mam jszcze pytanie odnośnie funkcjonalności pilota od zestawu fine arts, wiekszość funkcji dziala jak np. podglaszanie, sciszanie, zmiana piosenki, wybór źródła. Nie działa natomiast przewijanie piosenek (da sie tylko z odtwarzacza), oraz wybor piosenek po numerze od 1-0. W załaczniku zaznaczyłem na zdjęciu które przyciski wogóle nie reagują na wciśniecie.

Chciałem jeszcze zapytac, po właczeniu wzmacniacza słychać buczenie w głosnikach gdy nie gra muzyka, nawet gdy potencjometr jest praktycznie wyciszony, gdy sie podglaśnia buczenie jest coraz większe, czy to normalne?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monster może i długi, ale w czym to przeszkadza? Możesz mieć w razie czego dobry, wygodny kabel do podłączania dalej stojących źródeł. Tak na przyszłość, gdy zmienisz sprzęt i kable na lepsze. A tymczasem może być, jeśli Ci tylko cena odpowiada.
50 - 75 centymetrowe oscylują ww granicach 70 - 100 zł.

Miałem ten pilot, ale jakoś nie pamiętam czy działała funkcja przewijania, bo najczęściej używałem bardzo podobnego pilota ale tylko
do CD (są takie). Tam też działały numery utworów powyżej "9".

Co do buczenia wzmacniacza różne mogą być przyczyny. Niedawno pisałem w innym wątku, że na odległość trudno takie coś zdiagnozować.
1.Najprościej będzie gdy spróbujesz odsunąć interkonekty i kable głośnikowe od kabli sieciowych, by się nie dotykały, albo nie biegły równolegle zbyt blisko siebie. Zastosuj do separacji jakieś kawałki np. gąbki, pianki, drewienka itp.
2. Masz jakąś listwę sieciową z filtrami? Prąd w gniazdkach jest często bardzo "zaśmiecony". Może komputer zakłóca, oświetlenie (jeśli to nie zwykła żarówka żarowa (z drucikiem), albo sprzęt AGD (lodówka, kuchenka itp.)
3. Być może jakiś kabelek we wzmacniaczu przebiega albo dotyka tego czego nie trzeba? Może kondensatory będą niedługo do wymiany
(choć to nieco inne dźwięki by były)?
4. Niektóre wzmacniacze tak mają. Choć ja nie pamiętam w swoich Fine Artsach takiego buczenia. Ale niektóre kolumny, szczególnie te z wyższą skutecznością mogą potęgować taki efekt.
5. Czy przy włączonym (fizycznie kabelkami) źródle (źródłach) to tylko słychać. Czy też jak je odłączysz? spróbuj najpierw rozłączyć
interkonekty a jak to nic nie da wyłączyć wtyczki z kontaktu. Czy sam wzmacniacz bez źródeł też tak buczy?
6. Marne interkonekty bez ekranowania mogą łapać jakieś fale (jak antena) a wzmacniacz to pokazuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do buczenia głosników to rzeczywiście problemem były źle posegregowane kable i że dotykaly się wzajemnie, po uporządkowaniu jest prawie niesłyszalne.

Z interkonektem sie jeszcze wstrzymam, w koncu musi sie trafić krótszy.

Mam jeszcze pytanie, a szczególnie do f1angel, odnośnie odtwarzacza CD3, po jakims czasie wyświetlacz sam sie wygasza mimo iż ustawione mam na przycisku ON że ma być włączony, czasem świeci dlugo czasem po zmianie piosenki sam gaśnie, troche mnie to irytuje, mozliwe że jest cos uszkodzone?, chciałbym aby on świecił cały czas a nie wygaszał sie kiedy mu sie podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tak nie powinno być. Może przycisk do wygaszania się czasem zwiera i tak to działa. Spróbuj kilkanaście, kilkadziesiąt razy
włączyć i wyłączyć tę funkcję, może się rozrusza? Jeszcze lepiej byłoby jakoś dostać się do styku i psiknąć preparatem czyszczącym styki.
A tak na marginesie i może trochę niepoważnie, tendencyjnie napiszę, że poważne audiofilskie odsłuchy powinny się odbywać na wygaszonym wyświetlaczu, ponieważ ten wnosi szumy. Tak, że może sprzęt chce dobrze icon_wink.gif icon_lol.gif .
I zupełnie poważnie, to ja od lat już słucham z wygaszonym wyświetlaczem. Rzadko bywa włączony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że się właśnie zwarł, gdy np. wkładam inna płytę lub przerzucam piosenki to aktywuje się wygaszanie ekranu, ja jednak chciałbym aby cały czas świecił, zresztą niesłyszę najmniejszej różnicy gdy jest on zgaszony hehe icon_biggrin.gif Trzeba będzie próbować i poklikać może pomoże.

Zauważyłem jeszcze jedna rzecz która spędza mi sen z powiek, a mianowicie lewy kanal gra troszkę głośniej niż prawy. Próbowałem przepinać kable od nowa, wszystko jest dobrze poskręcane. Usłyszałem to przy normalnym słuchaniu muzyki, później spróbowałem kręcić potencjometrem balance i przy ustawionej jednakowej glośnosci, przekręcając potencjometr na lewy kanał jest on rzeczywiście glośniejszy niż po przekręceniu na prawy. Co może być tego przyczyną?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy wprowadzane przez wyświetlacz nie muszą być słyszalne. Ale jeśli skumulują się jeszcze poprzez dodanie kilku równie małych i niby nieszkodliwych zjawisk, to może być już słyszalne. Niekoniecznie w postaci owego szumu, ale pogorszenia niektórych składowych brzmienia. Dużo też zależy od rozdzielczości, przejrzystości zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz juz sam się nie wygasza, klikałem 5 minut od przycisku wyświetlacza i pomogło icon_smile.gif

Lewy kanał gra minimalnie głośniej od prawego, ale dodatkowo gra on troche inaczej, według mnie lepiej gra lewy takim żywym pełnym dźwiękiem, prawy natomiast jest jakby przytłumiony i słychać w nim mniej szczegółów. Na początku myślałem że mam wade słuchu, ale żona potwierdza moje przypuszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, że z wyświetlaczem pomogło, oby na stałe.

Cytat

Na początku myślałem że mam wade słuchu, ale żona potwierdza moje przypuszczenia.

A może oboje z żoną macie taką samą wadę słuchu? icon_wink.gif

Co do nierównomiernej pracy kanałów, to próbowałeś zamienić kolumny lewą i prawą? Może to kolumna jest uszkodzona a nie wzmacniacz?
Najpierw jednak gdy gra muzyka przyłóż ucho po kolei do wszystkich głośników. Z daleka może być tego nie słychać,
ale czasem jeden głośnik nie gra. Albo gra dużo słabiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już zamieniać kolumny stronami, również próbowałem przepinać kanał lewy na prawy, zawsze dzwięk wychodzący z prawego kanału jest dla mnie gorszy (czyt. mniej pełny, płaski, przytlumiony). Juz nawet kolumny wystawiałem na sam środek pokoju żebynie staly blisko ścian, ale nie pomogło. Możliwe że mamy taka samą wade słuchu icon_biggrin.gif

Jutro lub pojutrze postaram się rozkręcić piecyk i wrzuce fotki, może zobaczycie coś niepokojącego, a preparat również postaram się zakupić.

Chociaż problem z wyświetlaczem ustapił icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamieszczam zdjęcia wzmacniacza od środka. Widzicie może coś niepokojącego, lub ślady po naprawie jakiegoś magika? icon_biggrin.gif

O ile dojście do potencjometru regulacji balance jest łatwo dostępne, tak dojście do pokrętła regulacji dla mnie juz jest za trudne, aby się do niego dostać

Proszę o usunięcie posta nr 69

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz się bawić w naprawy sprzętu to oddaj go sprzedawcy i kup w Niemczech (o ile ten kierunek zakupów Ci odpowiada). Grundigi V3 często bywają na kleinanzeigen.ebay.de i ebay.de. W komplecie z pilotem można je kupić za 75 euro + przesyłka za pomocą przesylarka.pl. Teraz jest jeden za ebay.de ale sprzedający nic nie pisze o pilocie, więc trzebaby się zapytać go czy pilot jest:
Grundig Fine Arts V3,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory o takich parametrach bez żadnego problemu znajdziesz na allegro. Wpisz tylko w wyszukiwarkę 10000uF/63V . Te które masz we wzmacniaczu nie mają jakichś szczególnie rewelacyjnych cech. Wystarczą 2 po kilkanaście złotych. Oczywiście możesz zamontować jak najlepsze. Przy wyborze należy pamiętać o tym aby nie były zbyt wysokie ( aby dało się potem zamknąć obudowę )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...