Skocz do zawartości

Tannoy Mercury M4 - jaki wzmacniacz i CD?


lary87

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Dzis znalazlem interkonekt monster interlink 400mkII i juz go zamowilem, mam nadzieje ze to nie jakas podrobka.

Powinno być OK, wtyki są prawidłowe i sam kabel wygląda w porządku (wersja II jak w opisie albo nowszy model 450).

Natomiast co do kondensatorów - raczej to wygląda na wylany elektrolit, a nie na resztki kleju.
Poza tym - zdarzają się "padnięte" kondensatory, w których górna płaszczyzna jest płaska (prawidłowa) i nic z wyglądu nie świadczy o tym, że to złom...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zmiana tych kondensatorów może wpłynąć na fabryczną zmiane brzmienia?

Na allegro widze te kondensatory, ale firmy sa dla mnie zupełnie obce, oprócz panasonica.

Te błekitne co ja mam to są fabrycznie montowane przez grundiga?, czy były juz wymieniane? Widziałem kiedys na aukcji V4 i z tego co pamiętam to one były czarne.

Monster juz do mnie jedzie.

Potencjometr balance został przesmarowany preparatem kontakt - poprawy nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem napewno jakie były kondensatory montowane oryginalnie w tym wzmacniaczu. Sądzę że te Philipsy były tam zamontowane jako pierwsze. Na zdjęciach dostępnych w necie widać często kondensatory wyglądające na Jamicony. To będą chyba już kondensatory po wymianie.

Kondensatory w zasilaczu maja wpływ na dźwięk. Jednak jest on niniejszy niż kondensatorów w torze audio.
Podejżewam że wymiana na niedrogie Jamicony nie zmieni za bardzo brzmienia. Stosując kondensatory o lepszych parametrach można uzyskać nieco lepsza dynamikę.
Dobre efekty można uzyskać łącząc równolegle po kilka kondensatorów o mniejszej pojemności. Zamiast 10000uF 3x3300uF lub 3x4700uF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy wpływ na to mogą mieć stare elektrolity będące w torze audio i czyszczące napięcie na płytkach układów wzmacniających , czyli te mniejsze kondensatory elektrolityczne. Jest ich sporo , ale są zwykle tańsze. No i tak jak już pisałem te będące w torze audio mają duży wpływ na brzmienie. Można nimi je kształtować. Zastępując nieodpowiednimi można je pogorszyć. Zastępując odpowiednio dobranymi można je poprawić i to znacznie bardziej niż bardzo drogimi kablami łączącymi poszczególne elementy toru audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. W normalnym serwisie jest tak, że zostawiasz wzmacniacz z opisem co mu dolega. Umawiasz się, że obejrzą go i stwierdzą co mu jest. Oraz ile będzie kosztowała naprawa. Dzwonisz albo przychodzisz za jakiś czas i decydujesz się albo nie na naprawę.
W Kielcach pobierają kaucję 50 zł. Jeśli nie zdecydujesz się na naprawę to co najwyżej stracisz te 50 zł.
Być może naprawa będzie niewiele droższa, może to tylko coś prostego i taniego.
Tylko poszukaj niedrogiego serwisu, bo w firmowych może być rzeczywiście drogo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No nie, wierzyć się nie chce. Nic nie znaleźli? A jak tłumaczą te nierównomierności? Pytałeś o to w ogóle?
Chyba rzeczywiście jakiś mało profesjonalny serwis, ale nawet taki powinien coś stwierdzić.
Ja przyniósłbym im ten wzmacniacz jeszcze raz, z reklamacją, że nie naprawili usterki. Niech podłączą do kolumn i posłuchają jak gra.
Bo jeśli wzięli pieniądze, to się nie spisali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...