Skocz do zawartości

Amator winyla i zupełny świeżak -Jaki sprzęt???


Janusz C.

Recommended Posts

Witam ponownie i dziękuję za uwagi.
No więc precyzując, noszę się z zamiarem kupienia raczej nowego wzmacniacza,myślałem o Denonie,ale nie wiem czy będzie to dobry wybór.Zależy mi na czymś prostym,bez zbędnych bajerów ale solidnym.Gramofon również raczej nowy,pro-ject.Głosniki mogły by być używane,najlepiej podłogowe.Obecnie posiadam gramofon który dostałem w prezencie Silvercrest,ale jest to raczej słabizna i podpięty jest pod Amplituner Yamaha RX-V571.Zależy mi na solidnym stereo i nie upieram się aż tak barzdzo przy nowym sprzęcie, chociaż zdaję sobie sprawę że w tym przedziale cenowym(5tys)nie mogę liczyć na zbyt wielę,nie jestem audiofilem (jeszcze) icon_smile.gif ,ale zależy mi dobrej jakości dzwięku.Nie przywiązuję się do rzeczy martwych,więc pewnie będę starał się go ulepszać.Pozdawiam i proszę o dobre rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
w podanym budżecie jest wiele ciekawych rozwiązań, z mojej strony mogę zaproponować Ci konfiguracje, które moim zdaniem są pewniakami, często wybieranymi przez naszych Klientów po odsłuchu. Oczywiście biorę pod uwagę wielkość Twojego salonu oraz preferencje muzyczne.
Tak więc zestaw zbudowałbym na wzmacniaczu NAD C326 BEE lub trochę droższym, ale znacznie lepszym NAD C356 BEE oraz wykorzystał polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. To bardzo dobre połączenie, w pełni wykorzystujące potencjał systemu. Oczywiście warto jeszcze posłuchać takiej konfiguracji na wzmacniaczu Denon PMA-720AE oraz kolumnach Indiana Line Tesi 560 czy Dynavoice (szczególnie jeśli lubisz mocne, dynamiczne granie).
W kwestii źrodła zwróciłbym Twoja uwagę na dwa bardzo dobre gramofony - Pro-Ject Debut Carbon DC najlepiej z wkładka 2M-Red oraz Rega RP1. To dwie podobnej klasy konstrukcje, których jakość powinna Cię w pełni usatysfakcjonować. Pozostaje jeszcze dobór odpowiedniego przedwzmacniacza gramofonowego.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wielkie dzięki za wszystkie info.Wreszcie wiem do czego mam się odnieść i czego szukać.Bardzo kuszący jest zestaw o którym napisałeś tzn NAD C356 BEE oraz Pylon Audio Sapphire 25(nawet nie miałem pojęcia że są takie głośniki made in poland,znałem tylko Tonsile),no i Pro-Ject Debut Carbon DC z wkładka 2M-Red.
Po ty co wyczytałem to mogło by to być to czego szukam.Ale..trochę to przekracza mój zaplanowany budżet icon_cry.gif Szczegulnie te głośniki zaskoczyły mnie pozytywnie po tym co przeczytałem,tylko ta cena.Powiedz mi ,czy można je w ogole porównać z Jamo S 628 lub Jbl ES80?
Jestem z pod Poznania więc kawałek(240km),chętnie bym odsłuchał i porówał sprzęt o którym mipisałeś.Ile % możemy urwać od ceny sklepowej??Pozdawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardzo kuszący jest zestaw o którym napisałeś tzn NAD C356 BEE oraz Pylon Audio Sapphire 25(nawet nie miałem pojęcia że są takie głośniki made in poland,znałem tylko Tonsile)


Janusz C. krajowych interesujących kolumn jest cała masa, pylon to jest początek ... Świetne ( i nie kosmicznie drogie) są też nasze Audio Academy phoebe III . Z innych naszych marek, Harpia Acoustics, ESA, QBA, Edyton, Studio 16 Hertz, Sounddeco, JAG, Akkus itd. Ceny są czasem wysokie bo to ręczna robota i drogie podzepoły, za pewną indywidualność i jakość się płaci - jak wszędzie.

Cytat

,czy można je w ogole porównać z Jamo S 628 lub Jbl ES80?


Większosć kolumn można ze soba porównać, bo ... grają i są najczęściej prostokątne icon_wink.gif Tak na poważnie to w Twoim budżecie można kupić lepsze niż jbl es, czy Jamo-bardziej pasujące do kina domowego. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu i spasowania ze wzmcniaczem, ale zabawa z audio jest o tyle fajna, że można wymyślać różne zestawienia, a że jest tego sporo, więc badania moga być długie. W przypadku odsłuchów, bo tak powinieneś jednak zacząc i skończyć, częściej jest to jednak zakończone sukcesem i icon_mrgreen.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś,nie miałem pojęcia że jest tyle krajowych produktów(w ogóle moje pojęcie w dziedzinie audio-streo jest słabe i chcę to zmienić).
Ale czy według Ciebie połączenie NAD C356 BEE oraz Pylon Audio Sapphire 25 jest dobrym rozwiązaniem?A może masz jakieś inne,konkretne rozwiązania,biorąc oczywiście pod uwagę mój skromny budżet?Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzić można, jednak potrzebny jest Twój punkt odniesienia, a Ty jak sam przyznajesz raczej go nie masz.
O ile, zaryzykuję stwierdzenie,że kupno w ciemno w miarę neutralnego i mocnego wzmacniacza, dobrej firmy jest niedużym ryzykiem, to kolumn należy posłuchać. Różnice są bardzo duże i to w tej samej grupie cenowej, a co dopiero kiedy mamy możliwość wydania np. + - 500zł .
Podaruj sobie odrobinę spokoju, podjedź do sklepu, najpierw nawet gdzieś bliżej i posłuchaj jakiś różnie grających średniej wielkości kolumn, przekonaj się co lubisz.
Jak posłuchasz jednych kolumn i powiesz co Ci nie pasowało sprzedawca zaproponuje inne odpowiedniejsze, ale sam też poproś o jakieś mieszczące sie w Twoim budżecie, czy droższe ( można się targować). Takie marki jak Canton, Monitor audio, Dali, Elac, Mission mx, Magnat quantum, Indiana line, Melodika, KEF, QAcoustic raczej powinny być dostępne , http://audio.com.pl/testy/zespoly-glosnikowe/2/1 .
Wspomnianych pylon saphire 25 nie znam, jednak Dali zensor 5 to ciekawe kolumny i oferta, jednak nie jedyna tak jakościowo jaki cenowo, a może ciut małe na 25 m?. Może trafią się jakieś używane, a wyższej klasy względem nowych i w pobliżu miejsca zamieszkania ?
Przygotuj sobie płytę ze znanymi piosenkami, aby porównywać brzmienie kolumn.
Szkoda umoczyć taką kwotę jaką masz, kupując w totalnie w ciemno, bo możesz kupić coś co da Ci frajdę i będzie dobrym zestawem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Po wielu radach i przemyśleniach nadszedł czas na pierwsze testy i odsłuchy.No więc w środę wybieram się do salonu audio.
Zamierzam przetestować dwa wzmacniacze:
-Yamaha A-S501
-Nad C326 BEE
Jeżeli chodzi zaś o głośniki to myślę o:
-DALI Zensor 5
-Monito audio m6
-Indiana Line Tesi 560
No i jeśli czas pozwoli jeszcze coś, w różnych konfiguracjach.
Yamaha przekonuje mnie tym że ma już wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy,oraz DAC, w przypadku Nad musiłbym dokupić taki przedwzmacniacz(ale nie mam pewności czy się nie mylę).A kolejną wątpliwość mam taką czy ta Yamaha będzie kopatybilna z Pro-Ject Debut Carbon DC z wkładka 2M-Red ,poniważ ten wzmacniacz nie ma chyba możliwości wyboru wkładki.
Będę wdzięczny za wyjaśnienia i pomoc.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...