Skocz do zawartości

Monitory HECO Sat 206 do SU-V500


pat_sy

Recommended Posts

Panowie mam zamiar kupić jakieś monitorki do Technicsa SU-V500 dla syna zamiast jakiegoś mini złomu.

Muzyka jaka będzie grana... tego nawet syn nie wie.

Będzie to grało w pokoju ok. 15 m2. Jest on w prostakącie 3x5, na jednej ścianie meble.

Do tego mam już stare analogowe radio Fischera i zamierzam podłączyć DVD LG.

Budżet około 250 zł. Man no oku http://allegro.pl/top-klasa-monitory-heco-i5020256592.html .

Wzmacniacz ma około 50W przy 4 omah.

Warto je wziąć, nie mając możliwości odsłuchu?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak konkretnie grają te Heco. Jeśli niezbyt jasno czy ostro, to pewnie warto się zastanowić.
Ja wypatrzyłem jeszcze takie dobre, trochę miękko grające, dobre do Technicsa, choć obudowa zamknięta (niskie będą mniejsze, ale szybsze, bardziej zróżnicowane - w pokoju tej wielkości powinno być ok), kolumny Dali. Trochę droższe, ale chyba warto dołożyć.
http://allegro.pl/dali-2a-i5003132808.html
Albo takie vintageowe, też zamknięte Wharfedale
http://allegro.pl/wharfedale-denton-xp2-br...5003609076.html
Albo jeśli masz trochę zdolności do majsterkowania możesz pomyśleć o tych Castle. Zaciski głośnikowe można kupić inne i wymienić.
A kolumny gdyby były bez tego mankamentu pewnie poszłyby za sporo większe pieniądze.
http://allegro.pl/kolumny-castle-clyde-vis...5019234090.html
Moim zdaniem wszystkie powyższe lepiej zagrają niż Heco. A najsłabszym elementem zestawu będzie wzmacniacz.
Jeśli DVD LG ma służyć jako źródło do odczytu płyt, pomyśl z czasem o jakimś choćby niedrogim odtwarzaczu CD.
Marki to Fine Arts, Kenwood, Philips, Teac.
kable głośnikowe kup Alphard DaVinci (póki są zapasy, już ich nie produkują). Są super tanie i dobre.
http://www.zbyromex.pl/pl/p/Przewod-glosni...-DA-VINCI-/1522
Pamiętaj, podziel kable na dwa równe odcinki.
A interkonekty kup Monster Cable Interlink 400. Są niedrogie i dobre. Dodadzą mocnych niskich tonów (czego brakuje trochę Technicsowi). Powinny kosztować 70 - 100 zł za parę. Mogą być niższe modele, choć będzie trochę gorzej.
Możesz także patrzeć za interkonektami firm Cable Talk, Audioquest, WireWorld, Tara Labs, Shark Wire, Alphard DaVinci HE 8, Eagle Cable (MC 60, MC 90).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca.
Interconnkty żeczywiście muszę kupić (biorąc pod uwag mój zestaw Onkyo) ale to, w późniejszym czasie.
Na razie zadowalam się starymi z Technicsa i własnoręcznymi.
Kable naprawdę w dobrej cenie, ale mam zakupione już 2x2,5 mm2.
A więc zrobię tak że, te 2,5 będą w Technicsie a nowe 4,0 mm2 podłączę do moich Magnatów Quantum 665.
Myślę że te 2,5 wystarczą do Technicsa?
Kolumny CASTLE chyba wygrają kasting, bo skoro nie mam okazji odsłuchu żadnych z nich to zdaję się na twoją podpowiedz f1angel.
Zaciski to żaden problem, można kupić bez problemu. A do tego widzę że, będzie można wymienić same zaciski bez obudowy plastikowej.
Np. coś takiego http://sklep.rms.pl/gniazdo-glosnikowe-do-...acane-gbmon55mm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę. byłem zmęczony pisząc poprzedni post. Nie wiem dlaczego nie zauważyłem, że głośniki średnioniskotonowe są wymienione na Visaton. Jest napisane jak byk. No nie musi to być źle. Po prostu kolumny prawdopodobnie grają inaczej niż oryginalne.
W takim razie niekoniecznie je kupuj. Zapytaj na jakiej zasadzie były te głośniki wymienione. Czy było coś robione w zwrotnicy, czy też oryginalne głośniki wymienione tylko na takie o podobnych parametrach? Przepraszam za zamieszanie.
W tym układzie zwróć raczej uwagę na inne kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O kurczę. byłem zmęczony pisząc poprzedni post. Nie wiem dlaczego nie zauważyłem, że głośniki średnioniskotonowe są wymienione na Visaton. Jest napisane jak byk. No nie musi to być źle. Po prostu kolumny prawdopodobnie grają inaczej niż oryginalne.
W takim razie niekoniecznie je kupuj. Zapytaj na jakiej zasadzie były te głośniki wymienione. Czy było coś robione w zwrotnicy, czy też oryginalne głośniki wymienione tylko na takie o podobnych parametrach? Przepraszam za zamieszanie.
W tym układzie zwróć raczej uwagę na inne kolumny.


f1angel no cóż kolumny zamówiłem, ale zawsze można oddać, teraz jest na to 14 dni. Co prawda kilka złoty w plecy za przsesyłkę, ale 14 dni będę je odsłuchiwał i to namiętnie icon_lol.gif . Swoją drogą znalazłem info http://www.visaton.de/en/chassis_zubehoer/...on/ws13e_8.html o tych głośnikach, czy z tych danych można wywróżyc jak bedą się spawowały zakładając że, zwrotnice nie były modernizowane. A co do wymiany głośników to dla tego że, w starych już zaweszenie padło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o same głośniki, tylko czy się zgrają z oryginalnymi. A swoja drogą, to zapytaj o tamte z zepsutym zawieszeniem.
Jeśli sprzedający ma jeszcze te głośniki, to może mógłby Ci je odstąpić. Mógłbyś wówczas wkleić nowe zawieszenie (sam albo oddać fachowcowi) i miałbyś oryginalne głośniki a Visatony mógłbyś sprzedać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że te kolumny od początku były przewidziane jako satelity do subwoofera. Nie znam parametrów oryginalnego głośnika. Ten Visaton nie nadaje się do słuchania muzyki w tych kolumnach bez odciętego dolnego skraju pasma. Być może oryginalny głośnik był bardzo podobny. Jeśli różnił się efektywnością i przebiegiem charakterystyki w rejonie częstotliwości podziału, wówczas wymagana była by korekta zwrotnicy. Oryginalny głośnik z nowym ale innym zawieszeniem również może grać inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jutro przyjdą kolumny. Porównać moę je tylko z nieszczęsnymi Altusami 140 i MAGNATY QUANTUM 655. Domyślam sie że, będą milsze od Altusów ale nie koniecznie dorównujące Magnatom. Jak będę zadowolony to zostaną, jak nie to oddam. Ale z ciekawości napisałem do producenta z zapytaniem czy może jeszcze mają takie a może jakie by widzieli aby je zastąpić.
A co do korekty zwrotnicy czy mozna to zrobić w warunkach domowych? Pomijam temat kosztów bo jak się domyślam mogą być nie współmierne do całego kosztu kolumn.?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel niestety właściciel nie posiada starych głośników. No i niestety kolumny wracają do właściceila bo po prostu nie mają przyzwoitego basu. Obudowa nawet nie została przystosowana do ciut większych głośników i nie przylegają szczelnie. Praktycznie głośnik sprawia wrażenie jakby tylko przetłaczał powietrze, nie produkując niczego przyzwoitego. Szukam dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...