Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam problem z zestawem głośników 2.1 Edifier S330D.

Subwoofer piszczy, kiedy jest wyłączony, słychać ze środka obudowy piszczenie, które jest słyszalne z 3-4metrów.
Nagrałem filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=l72l7zYQCWs...eature=youtu.be


Głosniki podpinane w każdym pokoju w domu oraz u sąsiada, ciągle to samo.
Już drugi raz głosniki wrociły z serwisu - za pierwszym razem wymienili profilaktycznie elektronike w subie, mimo iż sami nie stwierdzili piszczenia.
Za drugim razem głosniki wrociły bez naprawy z adnotacją "że tak ma być"

Proszę o wypowiedzi w temacie osób,które mają pomysł......
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że trzeba się będzie pogodzić z takim stanem rzeczy. Wzbudzanie się układów wzmacniających w tego typu urządzeniach jest na ogół spowodowane brakiem zabezpieczeń przed przenikaniem do obwodów zakłóceń z zewnątrz. Czy to piszczenie nie pojawia się kiedy w pobliżu znajduje się telefon komórkowy ?
Można spróbować nałożyć filtry ferrytowe na przewody. I przede wszystkim trzymać daleko telefon icon_smile.gif. Znam przypadek w którym w subwooferze kina domowego grało radio icon_smile.gif. Cicho , ale jednak icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie występuje w każdym pomieszczeniu w domu, także u sąsiada.
Podpinałem bezpośrednio do gniazdka oraz przez liste - bez różnicy.
Problem jest taki, ze to piszczenie w nocy jest nie do wytrzymania, nawet siedząc przy komputerze bez "grania" słychać piszczenie.
Na forach internetowych znalazłem opinie 3 różnych kupujących dokładnie ten sam model i wszyscy mieli problem piszczenia...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...