Skocz do zawartości

Kolumny do 500zł pod wzmacniacz Technics SU-A700


lukib7

Recommended Posts

Witam! Mam wzmacniacz Technics SU-A700 + komputer pod AUX. Poszukuję dwóch kolumn do 500zł (za parę) z dużym basem. Muzyka przeważnie RAP. Pokój 10m2 . Zastanawiałem się nad Altusami 110/140 lub mildtonami 70/80, ale obawiam się, że mogą być za słabe do tego wzmacniacza, a i znalezienie ich w sensownej cenie graniczy z cudem.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny które wymieniłeś, na pewno nie będą za słabe. Choć może wytłumacz co to znaczy?
One będą po prostu nieodpowiednie brzmieniowo. Czyli zagrają zbyt jasno i ostro. Tylko wspomnę, że same w sobie grają w taki sposób, że są mało neutralne. Czyli zniekształcają dźwięk.
W pokoju 10 m2 jeśli jesteś normalnym człowiekiem a nie zdegenerowanym w dyskotece czy jakimś zaopatrzonym w tubę samochodzie, to w takim pomieszczeniu nie potrzeba dużych kolumn.
Wbrew pozorom, to ten wzmacniacz jest słaby, bo jego parametry techniczne podane w specyfikacji są mocno naciągnięte przez marketingowców. Według audio-database.com (dość wiarygodne źródło) ten wzmacniacz ma 40 W przy 8 omach.
http://audio-database.com/TechnicsPanasoni.../su-a700-e.html
Do Twojego pokoju szukałbym kolumn podstawkowych albo niedużych podłogówek.
Chyba, że jesteś oszołomem i chcesz wpierniczyć tam duże podłogówki, które poza wielkim bbboooommmm nie pokażą nic innego.
Napisz więc czy chcesz słuchać muzyki i jakiej albo czy wolisz ww wrażenia.
Jakiej muzyki słuchasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie jestem oszołomem typu pokój 10m2 i 4x tonsil ZEUS + subwoofer.
Kiedyś w liceum miałem technicsa klasy A z Altusami 140 i wdedy mimo, iż doskonale wiedziałem, że dźwięk jest przerysowany, podobało mi się to icon_wink.gif Stąd pierwsza myśl o Altusach.
Teraz bardziej cenię sobie jakość (o ile w tej kwocie można o niej mówić). Ten mały, nieustawny pokój to jest moje biuro i azyl icon_mrgreen.gif i na kolumnach chciałbym słuchać przeważnie hip-hopu, ale też Queenów, ACDC, ZZtop czy hitów lat 70,80,90 icon_smile.gif Chciałbym, żeby głośniki miały niezły bas i żeby nie męczyły się pod wzmacniaczem. Czy mozna dostać coś sensownego za te pieniądze? Nie chcę, żeby kobieta mi zawracała gitarę.

Tego technicsa kupiłem za śmieszne pieniądze i mam nadzieję, że wystarczy.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej patrzył za takimi kolumnami, by wzmacniacz się z nimi nie męczył.
Poza tym (pomijając wielkość pokoju) jakbyś dał większe, bardziej wymagające kolumny, to zamiast mocnego, dynamicznego dźwięku
bardzo szybko mogłyby dać o sobie znać zniekształcenia. Bo wzmacniacz do szczególnie dynamicznych ani energetycznych nie należy.
Dałbym do takiego pokoju kolumny tego typu:
http://allegro.pl/kolumny-stereo-mordaunt-...5020543019.html
http://allegro.pl/dali-103-i5026226963.html
http://allegro.pl/arcus-ts-25-kolumny-ster...5005178586.html
Myślę, że w 10 m2 niskie tony będą dostatecznie mocne. W przeciwienstwie zaś do dużych kolumn z dużymi membranami niskotonowymi nie będą dudnić a zagrają szybciej, rytmiczniej, może nawet wielobarwniej. Nie tylko na niskich tonach.
Oczywiście kolumny standowe warto by postawić na solidnych, ciężkich standach. One pozwoliłyby wydobyć jeszcze sporo z potencjału kolumn. W ostateczności gdyby miały stać na jakiejś komodzie albo szafce, podklej je kulkami ulepionymi z Blu Tack'a (do kupienia choćby na Allegro, nie brudzą, nie niszczą okleiny, do wielokrotnego użytku), by przytwierdzone do podłoża stały stabilniej i nie rezonowały z blatem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/kolumny-mission-m31-C...html#f9cbf6ab10 , ciekawe charakterne kolumny. Subjektywnie dla mnie mission m31 (m32) to jedne z fajniejszych, niedrogich, ale markowych monitorów.
Mam je w sypialni ok 10m podpięte pod mini wieże ok. 2x15W przy 3/4 volume jest mega ciśnienie, basu jest dużo, jest mięsisty, ma ciepłą przyjemną średnicę, a i w dużym pokoju grały dobrze.
Małym minusem może być ich spora głębokość, no ale duża, ciężka skrzynka zwyczajnie dobrze gra, drugim minusem jest pewna delikatność wysokich tonów, tu nie ma "cyknięć i pików" ,ale w duecie z nieco suchym i płasko grającym technicsem byłoby całkiem dobrze.

Swoją drogą altusy i mildtony sporo różni. Jak dla mnie, tak ogólnie, to altus ma natarczywą ostrą górę i nieco pusty, płytki, kartonowy "bas", natomiast mildtony góre mają w stosunku do altusów mocno przygaszoną, natomiast średnicę i bas taki wolny lejący, nieagresywny.
Dlatego czasem dziwię się czasem alternatywie ludzi, że te, lub te, bo jak dla mnie subjektywnie, wspólne cechy to może mają dwie- relatywnie niską cenę starych egzemplarzy i kiepskie brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...