Skocz do zawartości

Jaki sens używać DAC-a


BlackJack

Recommended Posts

15 godzin temu, S4Home napisał:

Jest całą encyklopedia o Malinie i jej wpływu na dźwięk jako transportu w audio.

Na prawdę wpisz w google. Bo jak zaczął bym tu pisać to dostał bym Bana od moderacji za ilość znaków.

 

Piotr

 

No a w skrócie czemu to jest lepsze od zwykłego kompa? Do tego podłącza się monitor czy jak? Stawia system? To już zaczyna się robić bardziej informatyka niźli audio 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taki komputer to płytka drukowana za 150 zł. Można ją ubrać w obudowę i trzeba wgrać system operacyjny do tego przeznaczony, a potem tak jak z każdym komputerem. Żeby widzieć co robisz z nim to musisz mieć jakieś urządzenie na którym to zobaczysz czyli ekran wyposażony w HDMI ( monitor lub TV ) Przez sieć możesz tym sterować z poziomu innych urządzeń np. tabletu lub innego komputera. Ma być lepiej niż z PC bo system jest bardzo prosty i słabiej zakłócają pracę wewnętrzne procesy systemu. Przy dobrze działającym PC nie powinno być takich problemów. Również trudniej jest w malinie coś spieprzyć z ustawieniami. Można kupić gotowy zestaw już przez kogoś skonfigurowany w obudowie i wtedy jest drożej.

Tyle że to OT .Malina to komputer a nie DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To surowe, norweskie granie. W połączeniu z podobnymi brzmieniowo może być zbyt sterylnie i za jasno.

Doborem okablowania można znaleźć swoje brzmienie bo moim zdaniem to już ta kategoria DAC'a, gdzie wybór okablowania ma wpływ. Mam na myśli zarówno interkonektory jak i zasilające. Na Fututechu 314 czy Alpha 3 i rodowanych jest zbyt jasno.

Swego czasu szukałem lepszego DAC'a ale musiałbym wydać w granicach 5000zł za używany. Nie będę zachwalał bo posiadam ale za tę kwotę myślę że warto.

Za swojego dałem 2000zł.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Marek Jankowski napisał:

To surowe, norweskie granie. W połączeniu z podobnymi brzmieniowo może być zbyt sterylnie i za jasno.

Doborem okablowania można znaleźć swoje brzmienie bo moim zdaniem to już ta kategoria DAC'a, gdzie wybór okablowania ma wpływ. Mam na myśli zarówno interkonektory jak i zasilające. Na Fututechu 314 czy Alpha 3 i rodowanych jest zbyt jasno.

Swego czasu szukałem lepszego DAC'a ale musiałbym wydać w granicach 5000zł za używany. Nie będę zachwalał bo posiadam ale za tę kwotę myślę że warto.

Za swojego dałem 2000zł.

 

 

Dzięki za odpowiedź. No to muszę go wpierw posłuchać bo boję się że z akg q701 i heed canamp będzie zbyt surowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byście polecili DAC z możliwością podłączenia do końcówki? Musi miec co najmniej USB i coaxial do CD. Gdzieś polecali Beresforda Caiman ale ich nie widać na rynku. Najlepiej używka za kilka stów. Mam NADA c350 i Dali 450 więc chyba coś neutralnego, może lekko ocieplone? Może jakiś interface muzyczny - Scarlett, Gehringer? Piszą różnie o tym, ciekaw jestem, bo cenowo to nieźle wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

I wyśmiewa wszystkie inne daci z bajecznym zasilaniem. A gra do tego mega kozacko!!

Piotr

Największą różniącą jest to ze jest programowalny. Właśnie z tego powodu kości te nie są tanie. Zwykle przetworniki D/A maja budowę zamkniętą działa tak i tak na tej nóżce to na tej tamto a temu można zmieniać i dodawać funkcje!

Pytanie, czy wychodzą jakieś aktualizacje na ten sprzęt ? No bo możliwość jest, ciekawe czy Chord dba o klientów którzy już kupili sprzęt 

Może ktoś ma albo miał i poopowiada. Piotr może Ty coś wiesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kacperek napisał:

Jaki byście polecili DAC z możliwością podłączenia do końcówki? Musi miec co najmniej USB i coaxial do CD. Gdzieś polecali Beresforda Caiman ale ich nie widać na rynku. Najlepiej używka za kilka stów. Mam NADA c350 i Dali 450 więc chyba coś neutralnego, może lekko ocieplone? Może jakiś interface muzyczny - Scarlett, Gehringer? Piszą różnie o tym, ciekaw jestem, bo cenowo to nieźle wychodzi.

Nikt nic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Inferno napisał:

Pytanie, czy wychodzą jakieś aktualizacje na ten sprzęt ? No bo możliwość jest, ciekawe czy Chord dba o klientów którzy już kupili sprzęt 

Może ktoś ma albo miał i poopowiada. Piotr może Ty coś wiesz?

To nowy model. Testuje go już dość długo, chyba zostanie u mnie na stałe. Na razie aktualizacja nie jest potrzebna. Wszystko co miało być działa.

Zobaczymy z czasem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...