Skocz do zawartości

Jaki sens używać DAC-a


BlackJack

Recommended Posts

Witam ponownie. 

Jeszcze odnośnie RME ADI2 DAC, chciałbym dać znać zainteresowanym, że na YT są nowe filmy "Menu Walk Through  #1  do #5" 

Mnogość ustawień dzwięku na różnych płaszczyznach jest imponująca jak dla mnie.  Będzie się czego nauczyć,  gdyż zamierzam kupić ten DAC niebawem.

Tutaj YT:      https://www.youtube.com/watch?v=fDadqF2wMXw

 

Tutaj bardzo ciekawe review, niestety po Angielsku ale można wrzucić na translator jak ktoś chce:  https://headfonics.com/2018/04/rme-adi-2-dac-review/

 

Nie mogę sie doczekać aż ktoś opisze tu swoje wrażenia związane z tym DAC. No i kiedy sam położę na nim swoje łapska ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak się zastanawiam nad sensem daca?

Chodzi mi po głowie kupno czegoś budżetowego np CA dac magic 100 aby podłączyć go do odtwarzacza Blu-ray LG bd 660 który służy jako transport CD oraz do tv aby polepszyć jakość dźwięku z YT. 

Czy ma to sens i czy naprawdę jakość dźwięku będzie lepsza?

Dodam że temat dacow to dla mnie nowość a im mnie wydam tym lepiej, załóżmy że cena CA magic 100 to górna granica?

Podam jeszcze co posiadam za sprzęty bo pewnie to istotne:

Ampli Pioneer vsx528,Wzmak Pioneer A30,Blu-ray LG bd660

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wcale nie odczuć różnicy, albo minimalną. Ma to sens, ale przy konkretnych dacach za konkretne pieniądze. Jeżeli masz ochotę to weź na odsłuch magic 100 od branży. Kupować nie widzę sensu. Chyba że trafisz okazję i kupisz używany magic za 100-150 zł maksymalnie do 200 zł. Bo tyle jest wg mnie jest warty. To przynajmniej nie stracisz przy odsprzedaży. 

By odczuć różnicę celowałbym minimum w zestaw nostromo Wolf 2 + firmowy zasilacz, nowy do kupienia za około 1000 zł ze strony producenta. To bardzo dobre urządzenia, które konkurują z dacami nawet 3x droższymi. Albo używany w budżecie od 1000 zł w górę. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi najbardziej o poprawę dźwięku z blu Raya i tv które są podłączone do A30. Czyli bez wydania tyle co mój wzmak i blu-ray i reszta nie ma sensu? 

Najbardziej mi zależy na poprawie jakości z blu-ray bo typowe CD może przyjdzie z czasem a Pioneer bdp160 niestety padł a miał lepsza sekcje audio. 

Ogólnie się zastanawiam nad odtwarzaczem CD używka/nowy lub all in one w postaci blu-ray do filmów i muzyki z dobra jej jakością za przystępne pieniądze. 

Jak źle rozumuje to mnie nakierujcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem różnicy między budżetowym cd po RCA i koaksjalnym do CA dac magic 100. Jeżeli w miarę dobrej jakości dac jest w blurayu, też nie będzie różnic. 

Przy dac nostromo 4 różnice były ale nie wielkie. Dopiero przy połączeniu TV do dac nostromo różnice były znaczne. 

Czego to dowodzi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Ja nie widziałem różnicy między budżetowym cd po RCA i koaksjalnym do CA dac magic 100. Jeżeli w miarę dobrej jakości dac jest w blurayu, też nie będzie różnic. 

Czego to dowodzi? 

Czyli szanse na poprawę dźwięku są znikome!? 

Miałem na testy budżetowy CD Denona chyba z 20letni i na nim muzyka brzmiała jakoś przyjemniej na dłuższą metę. O dziwo Mój blu-ray LG 660 miażdżył tego Denona pod względem dynamiki ale po dłuższym odsłuchu trochę męczy!

Z tą dynamika to mam na myśli że przy godzin 12 na wzmaku z denonem to jak godzina 9 z blu-ray LG ! Nie wiem od czego to zalezy!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DEMOLKA napisał:

Oj Pamiętasz pamiętasz?

Serio... to wzięło się z nowego wpisu mojego "ulubieńca" od kabli z innego forum :D - serio...

2 minuty temu, DEMOLKA napisał:

Czyli najrozsądniej będzie wypożyczyć i przekonać się na własnych uszach!? 

Dokładnie. Jest zbyt wiele zmiennych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DEMOLKA

Jak masz trochę luźniej gotówki to weź nostromo Wolf 2 + zasilacz dedykowany. 2x koaksjalne, 2x optyczne. 

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/34-dac-nostromo-wolf-2-czarna-obudowa.html

Zapytaj o zestaw dac + zasilacz i upust. 

Jeżeli myślisz o rozbudowie i dodatkowym źródle typu komputer to w przyszłości możesz dokupić Konwenter np. Ten 

http://nostromo.audio/pl/konwertery-usb-spdif/9-konwerter-usb-spdif-v3-nostromo-na-cm6631a.html

Albo od razu taki zestaw nostromo 5h z zasilaczem, dac słuchawkowy i po jednym wejściu cyfrowym Koaksjalne, USB, Optyczne. 

http://nostromo.audio/pl/zestawy/49-zestaw-promocyjny-nostromo-5h-zasilacz-liniowy.html

Masz 14 dni na zwrot. Myślę że te 400-500 zł to warto dopłacić. Albo chociaż posłuchać, by wyrobić sobie opinie. 

O różnice brzmieniowe zapytaj p. Marka. 

Pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem pierwszy z brzegu test porównujący dać nostromo do fiio na niemal identycznych kościach wm8804 i 8805 i gość pisze że nie ma jakiś spektakularnych różnic w odsłuchu a nawet w pomiarach mimo tego że nostromo jest 5x droższy.

Chwilowo nie mam wolnej gotówki ale pewnie z czasem coś kupię lub wypożyczę.

Czy warto pchać się w używki?

Jest się co zepsuć w takim dacu?

Nie ukrywam że wyglądem,gabarytami,wejściami i dobrymi opiniami najbliżej mi do CA 100?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...