Skocz do zawartości

Jaki sens używać DAC-a


BlackJack

Recommended Posts

Czy będzie dobry dla Ciebie ? Musiałbyś sam go wypróbować :) .

Filtry przełączane w takich DAC-ach  to filtry cyfrowe odpowiedzialne za nachylenie zbocza filtru ograniczającego górne pasmo przenoszenia do określonej wartości. Wartość ta nie może być większa do połowy częstotliwości próbkowania sygnału. W zależności od wyboru takiego filtru zmienia się nieco brzmienie. Przy jednych jest nieco łagodniejsza a przy innych dźwięk wydaje się bardziej detaliczny, lecz bardziej surowy i chłodny. Zwykle producenci sprzętu wyposażonego w takie zmienne filtry opisują co ma dawać konkretny filtr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zawsze można go zwrócić. A tak w ogóle to twórca tych DAC-ów jest człowiekiem z którym można porozmawiać i dopytać się o wszytko co chcesz.

Gdzieś kiedyś chyba widziałem te DAC-i w jakichś sklepach internetowych. To chyba bez różnicy czy weźmiesz go na próby ze sklep, czy od producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Z tego co wiem to zawsze można go zwrócić. A tak w ogóle to twórca tych DAC-ów jest człowiekiem z którym można porozmawiać i dopytać się o wszytko co chcesz.

Wystarczy troche poczytać forum ;)

Fajny człowiek którzy naprawde sprawia wrażenie fachowca.

Wypożyczenie jest proste i na stronce dość klarownie jest opisane ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z odtwarzaczem plików FiiO M6 link. Interesuje mnie jak to maleństwo radzi sobie (lub nie) jako "strimer" (Tidal, pliki flac) będący alternatywą do droższych rozwiązań w połączeniu BT (aptX) ze wzmacniaczem wyposażonym w takową łączność (BT z kodekiem aptX). Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z kolejnym pytaniem  bo sie zakrecilem,  potrzebuję daca z wyjściem na analogowe,  ten Nostromo tego nie ma, no bo po co mi ten dac,  jak potem z niego wejdę na swój we wzmacniaczy i on przerobi  po swojemu znów ,ale zaraz zaraz on chyba ma wyjścia analogowe? Już nic nie wiem, cholerne dace 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audrey Spency

Rather, we're talking here about sets for 2k neighborhoods - someone who buys a set for a few thousand rather probably does not play in connecting as a computer source.
But the same whether I have to understand that the DAC itself improves the sound and even having a worse source is worth it to have to improve the sound? DigitalOcean Siteground iPage

Edytowano przez Audrey Spency
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpiąć pc i cd poprzez dac do wzmacniacza ? z jakimi wejściami i wyjściami dac potrzebuje aby to podpiąć ? jeśli dobrze rozumiem to: pc kablem usb podłączamy do usb input w dac, cd kablem coax pod coax input w dac i na koniec kablem rca z output dac  do wzmacniacza ? jeśli tak to pod które wejście we wzmacniaczu podpiąć rca ? pod cd czy aux ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ktory z tych: nostromo wolf 2 rozsz., arcam rdac, asus xonar essence stu, czy dolozyc do audio gd nfb 11.28, czy moze jeszcze cos innego?

Dac mialby zagrac z cd arcam alpha 7se jako transport, wzmacniacz arcam alpha 9, tannoy m2 no i flac z kompa, zestaw neutralny i raczej ciepło grający i dobrze gdyby taki pozostał.

Na audio gd mnie póki co nie stać ale jeśli będzie zdecydowanie lepszy w swojej cenie od pozostałych i warto dołożyć to mogę poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak na szybko

Poprzedni tv miał wyjście Jack audio out i miałem go podłączonego do wzmaka kablem jack-2x rca i było git.

Teraz po zmianie tv na inny mam tylko wyjście audio optyczne. 

Kupiłem na szybko konwerter cabletecha i wszystko jest ok tzn gra ale poziom sygnału jest strasznie kiepski bo trzeba mocno kręcić wzmakiem żeby grało! Przy połowie skali to takie granie w tle! Przy poprzednim tv było niebo a ziemia.

Nie mogę znaleźć szczegółowej specyfikacji tego ustrojstwa a wpadł mi dac fioo D3 taishan i zastanawiam się czy na nim ten sygnał wyjściowy będzie lepszy,mocniejszy tak żeby nie kręcić wzmakiem do oporu!?

Czytałem że za te pieniądze to dobry dac na wolfsonie które montują w dużo droższych dacach.

Nie chodzi mi tyle o mega jakość a możliwość podłączenia tv ze wzmakiem i żeby był taki poziom sygnału że nie trzeba będzie kręcić gałka na maxa.

Patrzyłem też jakieś splittery optical-jack za kilkanaście PLN ale nie wiem czy to się nada

Podzieli się ktoś doświadczeniami z tego typu połączeniami 

 

 

IMG_20190222_170509.jpg

 

7522265_915.jpg

Edytowano przez DEMOLKA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...