Skocz do zawartości

Jaki sens używać DAC-a


BlackJack

Recommended Posts

1. możesz słuchać muzyki z serwisów streamingowych typu Tidal lub Spotify . Sterowanie z poziomu dedykowanych aplikacji ze smartphona , tabletu lub komputera podłaczonych do sieci lokalnej kablem lub wi-fi

2. cyfrowe stacje radiowe nadające w internecie ( czyli chyba wszystkie stacje nadające radio FM i wiele innych )

3. streaming plików muzycznych z serwera DLNA dostępnego w sieci lokalnej

4. streaming dźwięków z urządzeń z w miarę nowymi Androidami podłączonych do sieci lokalnej przez wi-fi lub kablem LAN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miałem dac magica, taki sobie. Rzeczywiście nie wiele wynosił do systemu. Zmiany wręcz na pograniczu percepcji między połączeniem mini jack 2x RCA do wzmacniacza, a koaksjalny do daca i po RCA do wzmacniacza. Natomiast różnić praktycznie żadnych nie słyszałem między cd do wzmacniacza, a połączeniem cd do daca też po koaksjalnym. 

Wg mnie jest poprostu słaby i nie wart tych 650 zł. Dałbym maksymalnie 250- 300 zł za magica 😁 A 2 raz bym nie kupił. Nawet za tyle. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Hej, ja dzisiaj słucham Topping d50s I to pierwszy DAC, który rzeczywiście słyszę I czuję, że ma sens że względu na funkcjonalność. W Dx3 pro nie słyszałem różnicy. USB, coax, optyk, Bluetooth z najlepszym kodekiem, pilot, filtry do wyboru, ekran, solidnie zrobiony z aluminium. Polecam tego szkraba. Robi robotę. 

IMG_20191121_182524.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno bardzo szybko możemy to sprawdzić, masz USD czy przewalutowac? :D z fajnych rzeczy to na pewno Bluetooth. Z kodekiem LDAC brzmi bardzo dobrze, telefon od razu go wykrył a dac się wybudza po połączeniu. Chyba kupię inna nakładkę na malinę z wyjściem coax i będę testował dalej tylko już z tym d50s 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi tabelkami nie mam absolutnie problemu. Jedyne założenie przyświecające twórcy które nie jestem pewien czy jest właściwym jest takie że każdy z producentów wycenia swój sprzęt rzetelnie i uczciwie. W audio różnie z tym bywa 😏

Znamy historie z kawałkiem drutu kosztującym pierdyliard🙂

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...