Skocz do zawartości

Jaki sens używać DAC-a


BlackJack

Recommended Posts

Witam

Pamietam jak jakies 20 lat temu, kiedy malo kto mial jeszcze nagrywarki CD i na jedna sie zrzucilem z kumplem za kase za zdana mature,

to inny znajomy porzyczyl ta nagrywarke (bodajze to bylo LG 4x speed), zeby sobie zarchiwizowac mp3 techniawy. Mial tego pare twardych dyskow i mase plyt.

A zeby mu sie to zmiescilo na CDekach ktore mial, to kompresowal te mp3 jeszcze raz do bodajze bitrate 64 kbps. Twierdzil ze w techno i tak nie slychac roznicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2020 o 11:52, DudasDudek napisał:

Ale wiem o co chodzi, też mam tą autosugestię, że plik FLAC zawsze gra lepiej niż MP3.

Może nazwa FLAC brzmi bardziej dostojnie jak MP3 🤔 

Ja też tak mam!!!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy weszły do użycia pliki .mp3 byłem tylko nieco starszy. Dość często krytykowano je od początku za wyraźnie gorsza jakość dźwięku niż płyt CD bez zwracania uwagi na to ze gdy bitrate jest wysokie wtedy i ich jakość staje się dobra. Od początku były dobrą alternatywa dla kaset magnetofonowych. Nawet te o niskiej jakości były porównywalne z nagraniami za kiepskich magnetofonach a te dobre prezentowały jakość dobrych nagrań tego typu na dobrym sprzęcie. Małe ilości pamieć na pierwszych przenośnych odtwarzaczach mp3 limitowały użycie na nich plików o niskim bitrate lub możliwe zapisanie bardzo małej ilości takich plików.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru browarkach to wszystko się podobało 😋 

Pierwsze płyty CD  codziennie czyściłem szmatką! 

Moim zdaniem MP3 320kbps czy FLAC nie ma znaczenia, cieszmy się muzyką poprostu!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2020 o 10:48, Dedal75 napisał:

Zgadzam się. 

Ale czy Dsd jest istotne czy nie to indywidualna sprawa, jedno jest pewne że CA nie odtworzy pewnych plików i to jest fakt, możliwe że ważny dla części użytkowników. Pzdr

Przytoczę pewna historie z przed kilku lat. 

Posiadalem bd lg napaliłem się na zachwalanego asusa bds700, super analogowe wyjścia skalowanie obrazu, sekcja stereo bajka 😁cuda wianki na kiju itd. 

Kupiłem i co nie czytał 2/3 moich zbiorów filmów z dysku a z tego korzystam w 75% i to były pliki od 10-25gb. 

Więc co mi z dzwieku który faktycznie jakiś kosmiczny nie był i innych bajerów jeśli nie spełniał moich oczekiwań w ważnych kwestiach. 😉

Dlatego trzeba sobie zadać pytanie na czym mi zależy i jak z tego chce korzystać oraz określić budżet iwtedy wybór już nie jest taki trudny. Pzdr

Przepraszam, a czy ten Asus jest może do sprzedania, bo w moim cały czas wysuwa się tacka, a reszta śmiga jak trzeba. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. 

Jaki wzmacniacz słuchawkowy z DAC'iem do kwoty 1500zł ? Będzie współpracował tylko z komputerem przez USB, na słuchawkach. Interesuje mnie przyzwoity dźwięk z mocnym wzmacniaczem słuchawkowym, tak aby poradził sobie ze słuchawkami o niskiej impedancji. 

Zainteresowałem się AUNE X1S, nie wiem czy to sensowna propozycja.

Dziękuję za info.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2020 o 19:26, RS75 napisał:

Witam. 

Jaki wzmacniacz słuchawkowy z DAC'iem do kwoty 1500zł ? Będzie współpracował tylko z komputerem przez USB, na słuchawkach. Interesuje mnie przyzwoity dźwięk z mocnym wzmacniaczem słuchawkowym, tak aby poradził sobie ze słuchawkami o niskiej impedancji. 

Zainteresowałem się AUNE X1S, nie wiem czy to sensowna propozycja.

Dziękuję za info.

 

Jakie słuchawki? Do cieplejszych melodyjnych w sumie spoko. Do jaśniejszych, mocno szczegółowych wybrałbym co innego. X1S jest dość analityczny i ostry. 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
8 minut temu, Fredd998 napisał:

Potrzebuje pomocy z ustawieniem laptopa pod Dac Smsl Sanskrit MK2. Pobrałem że strony producenta sterowniki i po podłączeniu tylko takie ustawienia się pojawiają. Czy przy wybór częstotliwości nie powinien być szerszy?

Widocznie tyle DAC obsługuje, Jak masz tryb Exclusive to Tidal sam zmieni na właściwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmach na YouTube widać jak użytkownicy wybierają wyższe częstotliwości aż do 32bit/768kHz. Jednak w panelu programu xmos oraz panelu audio windows'a pokazuje im pełną nazwę modelu dać czyli Sanskrit 10th. Pomyślałem sobie że może dostałem wersję Mk I ale nie w środku AK4493EQ. Może to problem z moim laptopem Win7 a może słabej jakości przewód USB?

IMG_20210106_173657.jpg

IMG_20210106_172942.jpg

IMG_20210106_172210.jpg

IMG_20210106_171751.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fredd998 napisał:

Sanskrit 10th

Myślałem że starszy dac. Zobacz co masz ustawiony w xmos usb w zakładce format. W Topping E30 też mam tą apkę Xmos tylko brandowaną przez Toppinga. Jak zainstalowałeś prawidłowe, to powinno być ok. A nie możesz tej listy w dół przesunąć? Dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...