Skocz do zawartości

Jaki sens używać DAC-a


BlackJack

Recommended Posts

12 minut temu, BristolBristol napisał:

dobrze to rozumiem?

Niestety pogubiłem się w twoim poście.

Mówiąc najprościej jak to możliwe: są wejścia (input) i wyjścia (output). Przez wejścia sygnał idzie do DACa, a przez wyjścia z niego wychodzi. To co będzie podpięte pod wejście będzie źródłem dźwięku, a jeśli podepniesz różne źródła pod kilka wejść, to podawać będzie to wybrane na DACu i pokazujące się na wyświetlaczu.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BristolBristol napisał:

O co chodzi z tymi filtrami w tym dac Topping E30? Chodzi o zmiane brzmienia? 

Różnica jest minimalna na filtrach.

E30 brzmi dobrze. Mam go i mam D90. Nie jest to 4x różnica jak ceny, raczej może 10 - 20‰. Na pewno E30 jest wart swojej ceny. 

Ja zasilam E30 ładowarka z IPhone. 

Dobry i tani jest też SMSL 10 MK2. 

Jak chcesz puścić tv po hdmi zawsze możesz dźwięk wybrać dac po Usb. Będzie z założenia lepiej bo bezstratnie.

Czy usłyszysz przejście na optyk? jest szansa jak tv ma kiepską jakość na optyku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dzik napisał:

Niestety pogubiłem się w twoim poście.

Mówiąc najprościej jak to możliwe: są wejścia (input) i wyjścia (output). Przez wejścia sygnał idzie do DACa, a przez wyjścia z niego wychodzi. To co będzie podpięte pod wejście będzie źródłem dźwięku, a jeśli podepniesz różne źródła pod kilka wejść, to podawać będzie to wybrane na DACu i pokazujące się na wyświetlaczu.

Dziękuje, o to mi chodziło 🍻

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

Cóż - WOLF II to bardzo dobry przetwornik.

Co w nim dobrego i jaki masz na to dowód? Brakuje w nim podstawowych funkcjonalności i interfejsu SPDIF, a jakość konwersji jest wątpliwa z uwagi na brak rzetelnego testu tego przetwornika. Jakieś chałupnicze porównania o niczym nie świadczą, zwłaszcza że ja mam kompletnie odmienne zdanie.

Jak tyle rzeczy mi w sprzęcie wadzi, to nie bawię się w żadne serwisy, tylko się go pozbywam. Szkoda czasu, pieniędzy, nerwów.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

Cóż - WOLF II to bardzo dobry przetwornik. Jedyny kłopot jaki miałem to podzespół który został szybko wymieniony. Może trzeba było wysłać do serwisu ?

Dobry, ale...

Miałem 3 Toppingi i żadnego najmniejszego kłopotu. Wszystko działało, sterowniki super. Nigdy się nie przełączyły z pre w dac itp itd. Nie zawieszały. 

 Znajomy mówił że nostromo trzaskał bardzo głośno przy przewijaniu. To samo mi powiedziało kilka osób które sprzedawało wolfy - a dużo ich było na olx. Kiedyś polowałem na tego DACa 

E30 jak na ironię, też cichutko trzaśnie (D30 i D90 tego zupełnie nie mają) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem WOLFa II wersja rozszerzona

Podłączony przez konwerter usb/coax/TOSlink

Zasilanie nostromo

podłączony do MACa mini, 2 CDplayerów , + po drodze kilka innych sprzętów

Trzaski występowały tylko przy włączaniu słabszej klasy urządzeń (to jest fakt), natomiast nigdy nie wystąpiło to zjawisko w klasie urzadzeń "tylko do audio"

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiem E30 i powiem szczerze że na samym początku byłem zdziwiony, chciałem go nawet zwrócić. Koniec końców jednak zmieniłem zdanie i jestem bardzo zadowolony, nie wiem czego to była przyczyna. Może musiało się to wszystko "przegryźć"? Myślałem że może jest to wina zasilacza (podłączony jest do zwykłej ładowarki tel), sterownioków? Nie mam pojęcia. Grunt że jestem dobrze :) Teraz zastanawiam się nad droższym abonamentem do Tidal'a. 

Dziękuje wszystkim użytkownikom którzy pomogli i za wszystkie odpowiedzi do moich "początkujących" pytaniach w zrozumieniu podstaw.

🍻

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, BristolBristol napisał:

Jak tam jest z bazą utworów? Czy ta jakość jest odczuwalna dla normalnego słuchacza?

Nie znalazlem chyba nic co byłoby na Tidal a nie było na Deezer. Jest Rammstein który lubię czasem posłuchać. 

Deezer gra inaczej, dla mnie ten dźwięk jest dużo bardziej naturalny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 22.08.2021 o 20:56, marcinmarcin napisał:

To zastanów się nad Deezer, za rok 300zl, a jakość dużo lepsza 

Marcin, Tobie ten Deezer chyba płaci za  lobbowanie?

😁

A tak w ogóle to cześć 😁

Zgadzam się Deezer wypada troszkę lepiej, ale ten kawałek w sumie całą płyta bardziej mi podchodzi z Tidala.

https://tidal.com/track/3174860

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj włączyłam Dac, który dostałam od Bogusia i w tym samym momencie nastąpił problem z pewnym urządzeniem medycznym, którego używamy. Może to przypadkowa zbieżność, ale problem ustąpił po wyłączeniu zasilania DAC.

Ponieważ bezproblemowe działanie owego urządzenia jest dla mnie bardzo ważne nie chciałabym podjąć kolejnej próby w celach doświadczalnych.

Nie bardzo rozumiem jaki to miałoby mieć związek, ale urządzenie wykorzystuje fale radiowe.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...