Skocz do zawartości

Jaki sens używać DAC-a


BlackJack

Recommended Posts

Audioquest DragonFly Black można obecnie kupić za 250 zł. Da on ciemniejsze brzmienie od M2. M2 da brzmienie bardziej detaliczne i trochę więcej możliwości. Podłączenie się do wyjścia liniowego i potraktowanie go jako wejścia może czasem dać możliwość użycia takiego DAC-a jako wzmacniacza słuchawkowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Sabaj DA3 link. Działa jako wzmacniacz słuchawkowy i DAC USB. Wyjście jack 3,5mm i zbalansowane 2,5mm można podłączyć bezpośrednio pod słuchawki lub do wejścia RCA wzmacniacza poprzez przejściówkę lub do gniazda 3,5mm jeśli takowe wzmak posiada. Obsługuje większość plików audio w tym DSD 512. W komputerze trzeba zainstalować sterowniki. Tu link dyskusja. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijam się tu na moment bo widzę że temat DAC wciąż ciekawy.

Co powiecie na temat RME ADi - 2 ?

Pytam bo szukam dobrego DAC do Node 2i, no i ten jest raczej godny uwagi. Czy ktoś posiada ten przetwornik?

Trochę się dziwię, że nie ma ani słowa na forum o tym DAC. 

W sieci wyczytałem bardzo pochlebne opinie o RME ADi - 2.  To zaawansowana i świetnie wyglądająca maszyna za przystępne pieniądze.

 Przepraszam ale nic po polsku na YT nie widzę. 

..................................................................................................................................................................................................................................................................

Szkoda, że nikt się nie wypowie na temat tego DACa. Widocznie w Polsce mało znany albo lubiany.  Nie wiem. Może tutaj nikt nie widzi mojego zapytania i trzeba by założyć nowy temat?

Na forach poza Polską jest porównywany z Chord Qutest.  Jeśli kogoś to interesuje  - benchmarki Qtest oraz RME ADI -2 dostępne na przykład na Audio Science Review.  Oceny brzmienia również.  Czytając tam skłaniam się w stronę RME.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym roku 2019!!!?

Czy miał ktoś okazję porównać brzmienie sieciowca Onkyo ns 6170 z Arcam Irdac II? To będzie podobny poziom i różnica sprowadzi się do indywidualnych preferencji, czy jednak różnica klas? Szukałem porównania w sieci, ale nie znalazłem.

Mój wzmacniacz to Onkyo A 9050, a źródło Yamaha cd n500. W brzmieniu brakuje mi wypełnienia średnicy i przestrzeni. Ten cd od Yamahy tak po prostu gra: wycofanym środkiem i płaską sceną. Za to bas w zestawie jest rewelacyjny i tu nie potrzebuje zmian, góry też nie brakuje.

Opcje mam dwie:

1. Sprzedać Yamahę CD N500 i kupić Onkyo ns6170.

2. Yamaha CD N500 zostaje i dokupuję Arcam irdac II. Jest sens?

Kwotowo to chyba podobnie wyjdzie. Arcama mogę odsłuchać u siebie w mieście, ale Onkyo NS 6170 niestety nie.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Soren Lorensen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

Dzwiekowo Arcam jest lepszy,

 

Przepraszam za selektywne cytowanie postu, ale właśnie o taką informację mi chodziło :) Dźwiękowo jest lepszy, a więc yamaha cdn500+ irdac zagra lepiej niż Onkyo ns 6170. Wszystko inne o czym pisałeś to oczywistość ?

Dzięki za cenną informację!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym, s myślałem że odpowiedź będzie bardziej prostsza, jak to w audio widzę że nic nie jest proste, jasne i oczywiste :-) czyli nie jest tak, że te szczegóły uwydatnione przez Dac są sztuczne? Tylko naprawdę uwydatniają niesłyszalne smaczki tak? Jeszcze jedno pytanie- jaki Dac niedrogi, który uwydatnia tą masę szczegółów? jakie modele? Bo bym sobie porównał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arturas napisał:

Yhym, s myślałem że odpowiedź będzie bardziej prostsza, jak to w audio widzę że nic nie jest proste, jasne i oczywiste ? czyli nie jest tak, że te szczegóły uwydatnione przez Dac są sztuczne? Tylko naprawdę uwydatniają niesłyszalne smaczki tak? Jeszcze jedno pytanie- jaki Dac niedrogi, który uwydatnia tą masę szczegółów? jakie modele? Bo bym sobie porównał

ca dac100 , na ripowanym flacu z winyla uwidocznia brzęczenie igły :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC to nie tylko sam układ scalony odpowiedzialny za konwersję D/A . To że jest dużo lub to ze jest więcej szczegółów nie znaczy że jest lepiej :) . No chyba że komuś tylko na tym zależy.

Pierwsza generacja FiiO Taishan była oparta o przetwornik Wolfson i nie należała do zbyt szczegółowo grających, mimo ze same układy były z tego znane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym czyli Wolfson nie jest szczegółowy, chociaż dają go do wielu wielu wzmacniaczy, to jakie jeszcze modele proponujesz takie do dwóch tysięcy, szczegółowe, z przestrzenią i detalami, podaj mi parę modeli, to sobie poczytam i coś wypożycze, bo Daca to łatwo wypożyczyć, bo jest mały, gorzej z kolumnami lub wzmacniaczami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 20:32, JohnDoe napisał:

Wbijam się tu na moment bo widzę że temat DAC wciąż ciekawy.

Co powiecie na temat RME ADi - 2 ?

Pytam bo szukam dobrego DAC do Node 2i, no i ten jest raczej godny uwagi. Czy ktoś posiada ten przetwornik?

Trochę się dziwię, że nie ma ani słowa na forum o tym DAC. 

W sieci wyczytałem bardzo pochlebne opinie o RME ADi - 2.  To zaawansowana i świetnie wyglądająca maszyna za przystępne pieniądze.

 Przepraszam ale nic po polsku na YT nie widzę. 

..................................................................................................................................................................................................................................................................

Szkoda, że nikt się nie wypowie na temat tego DACa. Widocznie w Polsce mało znany albo lubiany.  Nie wiem. Może tutaj nikt nie widzi mojego zapytania i trzeba by założyć nowy temat?

Na forach poza Polską jest porównywany z Chord Qutest.  Jeśli kogoś to interesuje  - benchmarki Qtest oraz RME ADI -2 dostępne na przykład na Audio Science Review.  Oceny brzmienia również.  Czytając tam skłaniam się w stronę RME.

Podasz jakieś linki?

 

5 godzin temu, Kubakk napisał:

Jest wiele drogich daców na AKM (który jest w onkyo amplitunerach) , zapewne w tych "lepszych" gra to na wyższym poziomie niż w amplitunerach.

Do 2 tysi to masz arcama irdacII , atoll dac100se , audiolab q-dac , ca dacmagic plus i jakieś chińskie których nie wypożyczysz ;) 

Dodałbym nostromo wolf2 - wersja rozszerzona :)

możliwość spokojnego wymieniania opampów - może być bezcenna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Podasz jakieś linki?

Tutaj tak na szybko :

https://hifiwigwam.com/forum/topic/131055-dac-off-part-2-qutest-vs-rme-adi-2-dac/

Poza tym jest coś na Audio Science Review oraz RME User Forum - tylko tam trzeba się przebić przez informacje które konkretnie chcemy.

Sam jeszce szukam info i czytam bo zaciekawił mnie ten RME Adi2  (jest jeszcze wersja Pro)  . 

Nie wiem jak w Polsce jest znany ten produkt, może ktoś powie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...