Skocz do zawartości

Jaki sens używać DAC-a


BlackJack

Recommended Posts

1 minutę temu, Asia napisał:

Byłam przerażona, ale po jakichś czterech godzinach problemów mąż skojarzył korelację zjawisk.

To nie ryzykuj i nie podpinaj ponownie. 

 

Przed chwilą, audiowit napisał:

Zasilacze impulsowe wprowadzają zakłócenia do sieci energetycznej. Dlatego tak ważne jest dobieranie zarówno okablowania. To sfera audio nie do końca poznana.

Mogą potencjalnie wprowadzać, ale bez przesady i jaki ma to związek z przerwaniem połączenia radiowego? 

1 minutę temu, Asia napisał:

Ale czy to może zakłócać łączność radiową między urządzeniami?

ale urządzenia się, nie wyłączyły, nie resetowały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slaw0001 napisał:

@Asia

Boguś, cos nie wspominał o uszkodzeniu tego DACa?

Nie, chodziło wyłącznie o obudową, która jest pokryta gumowanym plastikiem. Kto miał z tym tworzywem do czynienia wie, że po jakimś czasie powierzchnia zaczyna się lepić.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Asia napisał:

Ale czy to może zakłócać łączność radiową między urządzeniami?

Ciężko w to uwierzyć, ale należałoby sprawdzić na jakiej częstotliwości to medyczne urządzenie pracuje.

Większość impulsówek siej "dźwiękowo" (znaczy słychać je) ale żeby zakłócić łącznosc radiową... 

2 minuty temu, Asia napisał:

Muszę sprawdzić zasilacz, ale czy podejmę ryzyko sprawdzenia? To dość tajemniczo brzmi, ale nie chciałabym się szczególnie rozpisywać bo to nie dotyczy tego forum.

możesz pożyczyć jakis zasilacz o tych samych parametrach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Wytłumaczy mi może ktoś bo nie rozumiem jednej sprawy. W sprzęcie przenośnym/słuchawkowym siedzę od kilkunastu lat ale ze stacjonarnym stawiam dopiero pierwsze kroki.

Przeczytałem, że telewizory mają zwykle słabe dac co jestem stanie zrozumieć ale.

1- Po co poleca się łączenie telewizora ze wzmacniaczem poprzez dac jak część wzmacniaczy posiada wejście optyczne więc też powinny mieć wbudowany DAC?

2- Dlaczego miałbym do połączenia kolumn aktywnych które posiadają wejścia HDMI ARC czy też optyka używać jeszcze przedwzmacniacza? Co w zasadzie daje ten przedwzmacniacz? Jak wczoraj o nich poczytałem to wyszło mi że to chyba rozbudowany DAC?

Te kolumny (np: Klipsch the Fives) mają też chyba wbudowanego DACa??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

A ktoś poleca takie połączenia? Kto, gdzie?

Jeden forumowicz w moim wątku. W innym wątku ktoś z branży proponował TV +dac + wzmacniacz zamiast po optyku z TV do wzmacniacza i dalej na kolumny. Argumentował słabym DAC w telewizorze.

Przeczytałem już ze trzy razy podobne wypowiedzi dlatego z ciekawości dopytuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...