Skocz do zawartości

Finearts V4 i Tannoy M1 - mało basu


lukaszpe

Recommended Posts

Możesz podłączyć to do wyjść A i B osobnymi kablami, tzn. Musisz wyjąc zworki z terminali kolumn i górne terminale podłączasz pod A, a dolne pod B. Na selektorze wtedy musisz wybrać A +B.
Możesz także podłączyć jedną parą kabli, czyli zworki na terminalach kolumn zostają i podłączasz kabel we wzmacniaczu pod A, lub pod B.

W razie pytań pisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

To są zupełnie inne kolumny i brzmią inaczej. Jednak wpisują się nieco w podobny styl. W Dali 450 jest zdecydowanie dużo basu i wysokich jest proporcjonalnie więcej ( mimo to mają dość ciemne brzmienie i niezbyt szczegółowe ). M1 mają dość nisko rozciągnięty bas ( jak na tak małe kolumny ) ,lecz jest go niezbyt dużo. Wysokie tony są lekko wycofane. M1 są przeznaczone do niewielkich pomieszczeń. Jedne i drugie oferują muzykalne i nie nazbyt analityczne brzmienie. Moim zdaniem poza tym że w dali jest więcej basu , M1 są lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego genialność (M1) polega właśnie na tym że dobrze rozłożono środki na wykonanie niedrogich kolumn. Powstały w ten sposób kolumny wykonane pod każdym względem przyzwoicie, wybaczające niedoskonałości elektroniki. Głośniki są przyzwoite i nie uważam ich za gorszej jakości niż w 450 ( nie są firmowane przez znanego producenta ), wykonaniu obudowy trudno jest coś zarzucić ( nie jest może zbyt ekskluzywna ). Największe oszczędności znaleziono w elementach zwrotnicy. Jednak ich jakość nie odbiega znacząco od tego co można było znaleźć w drogich kolumnach z przed dziesięciolecia wcześniej ( zanim je skonstruowano ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Dnia 28.01.2015 o 23:34, lukaszpe napisał:

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem zestawu GRUNDIG Finearts V4 + Tannoy M1 Shadow.

Mam to podłączone pod ONKYO DX-7111 i do słuchania muzyki się sprawdza, ale jak podłącze to pod TV albo konsole to brakuje mi trochę basu.

Chciałem zapytać czy powinienem pomyśleć o zmianie głośników na jakieś większe czy może zakup subwoofera i podłączenie go będzie lepszym rozwiązaniem ?

Ja mam V3 (juz drugi egz. - w poprzednim padl potencjometr glosnosci) i wg mnie basu jest w nim za duzo, mam skrecony o polowe. Uzywam go z Onkyo DX 7511 oraz podlogowkami FONUS CLASSIC. Jakbym dal pelen bas to by sie koronki poodklejaly na zebach.

Bardzo fajny wzmak. Poprzednio mialem Kenwood KA7010 - tez byl niczego sobie ale V3 ma wiecej przestrzeni jak na moje ucho i prezentuje bas bardziej aksamitnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...