Skocz do zawartości

Genius 5.1 SW 5005 Home Theatre


Chu7dy

Recommended Posts

Witam! To mój pierwszy post na forum icon_wink.gif

Właśnie kupiłem głośniki Genius 5.1 SW 5005 Home Theatre. Podpiąłem je do odtwarzacza DVD WIWA (przez wyjście analogowe 5.1). Włączyłem Pro Logic, no fakt jest dźwięk w 5.1, ale wg mnie dość cichy. Dopiero jak Master Volume ustawie na co najmniej 3/4 mocy to gra w miarę głośno. Da się coś zrobić by poprawić głośność gry tych głośników? Może jakieś wzmacniacz, najlepiej do max 300zł (wiem wiem, że to bardzo mało, ale gdybym miał kase to bym sobie sprawił zestaw za 1,5 tys i by było po problemie.)

Na koniec mam jeszcze jedno pytanie. Czy może lepszym wyborem zamiast tych Geniusów, byłoby kupić kino domowe LG za 450zł:

Głównie zależy mi na oglądaniu filmów, przy w miarę dobrym dźwięku 5.1 (nie jestem audiofilem)

Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuj od tych komputerowych głośniczków jakiś porządnych efektów. Może niewłaściwie masz skonfigurowane wyjście analogowe w odtwarzaczu. Zamiast Prologic przełącz na DD5.1. Podłączenie ich do wzmacniacza niczego nie zmieni. Te głośniki mają wbudowane swoje wzmacniacze 5.1, a dodatkowego wzmacniacza 5.1 za 300zł nie kupisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właśnie kupiłem głośniki Genius 5.1 SW 5005 Home Theatre.


I właśnie popełniłeś błąd kupując te głośniki z myślą o kinie domowym, ich miejsce jest przy komputerze. Zestawy satelitkowe z subkiem są tylko namiastką tego, czego się od nich oczekuje w dźwięku kina domowego. Szkoda wydawać na to pieniędzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W związku z umową ze sprzedającym, odesłałem te głośniki Geniusa i kupiłem kino domowe LG HT362ST. Mam jednak z nim mały problem. Jak włączyć dekoder Dolby Prologic II podczas odtwarzania filmów DIVX? Niby odtwarzacz sam rozbija sygnał stereo na 5.1(BYPASS), ale działa to na takiej zasadzie, że wszystkie głośniki grają tak samo. Wiem, że dzięki Prologic II można uzyskać bardziej realny dźwięk do okólny. Ale jak? Podczas odtwarzania filmów DIVX, wszystkie opcje związane z dźwiękiem są wyłączone, a np. podczas oglądania TV, wszystkie są dostępne.
Z góry dzięki z pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Od jakiegoś bardzo długiego czasu posiadam głośniki (Genius 5.1 SW 5000 Home Theatre) i powiem że większość ludzi twierdzi że to szajs itp. Ale cóż tak to czasem bywa. Tego typu sprzęt nie musi ustępować czemuś co kosztuje 1,5 tyś. zł lub więcej no może więcej lub mniej. Natomiast w połączeniu np. w moim przypadku z DVD Pioneer DV-300 i dekoderem DDTS-100 Creative i dużo to nie kosztuje!!! A robi troszkę hałasu - w dobrym tego znaczeniu. [/b][/b]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mialem ganiusy i jak podpialem pod amplituner yamaha v457 to zdecydowanie przestrzennosc w filmach sie poprawila i moznabylo geniusy lepiej wyregulowac teraz jak podpiolem kodef51 +sw850 to gra no hmm lepiej glownie przez fronty ale szoku nie ma wiec mysle ze geniusy 5000 HT to rewelacyjny zestaw jak za taka kase i mozesz dokupic amplituner narazie a w przyszlosci dopiero kolumny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...