Skocz do zawartości

Co do kolumn pylon pearl 20


rox

Recommended Posts

Witajcie. Przekopałem masę forów w sprawie niedrogiego zestawu stereo. Mam pokój 18 m2 , 5,5mx3,3m,
chce zrobić niedrogi zestaw stereo na którym będę odtwarzać muzykę (pop, rock, trochę trans, czasem orkiestrowe granie, czyli wszystkiego po trochę).
Do zestawu chcę też podłączyć TV (najlepiej przez optyczne, albo wyjście jack z tv). Najbardziej zależy mi na tym by wieczorem posiedzieć z lampką wina i podelektować się muzyka, lubię dobry wokal, ale i też dynamiczny bas.
Chciałbym żeby sprzęt był nowy- choć to nie warunek konieczny. Budżet na zestaw to 1500 max 2000 zł. Dużo muzyki w formacie mp3 320, 256. Oraz zestaw płyt cd ulubionych wykonawców.
To mój pierwszy zestaw. Co do kolumn to jestem zdecydowany na pylon pearl 20 (rozsądna jakość i pasują do nie dużego pokoju- zastanawiałem się nad monitorami + subwofer , ale mam miejsce na podłogówki i chyba z tego skorzystam.
Nie mam odtwarzacza cd (teraz puszczam z kompa ale w przyszłości nie chce bo komp w innym pokoju poza tym kompa trzeba długo włanczać itd.
Pylonki chodzą po 1000zł , ale znalazłem zestaw tych kolumn z wieżą denon Denon RCD-M39 w zestawie kosztowały by 1550zł. Cena w moim przedziale no i mam dość doby otwarzacz cd, mp3, i możliwość podłączenie optycznym kablem z tv.
Co sądzicie o tym zestawie? Nie słucham głośno muzyki, wole dobre detale z proporcjonalnym basem, ale nisko schodzącym.
Każdy poleca mi oddzielny wzmacniacz cd, tuner i tu pojawia się problem bo tak :
1. używany wzmacniacz jest trudno podłączyć z tv (w sumie nie wiem jak to zrobić: kabel który włączę w gniazdo słuchawkowe do tv a do wzmacniacza 2x chinch? to zadziała? Bo jeśli nie to potrzebny DAC
2.Dac- to kolejne wydatki
3. używane wzmacniacze na allegro najczęściej nie moją pilota
4 Musze kupić cd to nie problem ale już z wejściem usb to pozostaje prawie wyłącznie nowy sprzęt za ok 400/500zł

A może amplituner z wejściem usb z którego będę mógł puszczać mp3? Proszę doradźcie coś są 3 warianty:
a) wzmacniacz który podłącze z tv + odtwarzacz cd z mp3
b) nowy amplituner do 1000zł z portem usb (a cd kupie później), lub tańszy +cd
c) denon RCD-M39. (to rozwiązanie mi najbardziej z przyczyn finansowych i praktycznych na razie odpowiada)
Co proponujecie pomóżcie coś dobrać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mikro Denon to fajne maleństwo, ale maleństwo, plusem jest owszem wejście cyfrowe, ale wierz mi programów tv nagłaśnia się mniej niż słucha muzyki.
Reasumując nie lubię polecać sklepów, zwłaszcza takich nieogarnietych w temacie jak ten icon_wink.gif ale jest okazja na zestaw duuużo lepszy niz ten m39, mianowicie wzmacniacz denon 520 i Cd 520 z "gratisowymi kolumnami pp20" http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/de...20-orzech.bhtml .
Apetyt rośnie w miare jedzenia, z tym m39 nic z czasem nie zwojujesz, a pma520 ma potencjał nawet na lepsze, czy większe kolumny.
Natomiast DAC dla sygnału optycznego z tv załatwisz za 130zł modelem Fiio D3, więc kwota jest do przeskoczenia.
Kupowanie amplitunera kina domowego dla wejścia usb, czy optyka, bo do 1tys tylko taki najtańszy kinowy, to nic dobrego dla dźwięku.
Jeśli usb nie jest tak ważne to niedrogim amplitunerem z wejściem optycznym jest Onkyo tx8020, może to jest trop.
Wydaje mi się że jeśli nie masz dużo kasy na odtwarzacz CD, lub amplituner stereo z wejściem usb to lepiej nagrac "pliki mp3" na płytę CDR za 1 zł i puszczać na odtwarzaczu bez wejścia usb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja nie byłbym sobą, gdybym nie zaproponował wzmacniacza używanego. Bo wiadomo, że taki wzmacniacz na szansę wykrzesać więcej z Twoich kolumn. Lepiej zagrać muzykę. Reszta podobnie jak pisał Jacek75.

No i czy to muszą być kolumny Pylon Audio? słuchałeś, podobało Ci się jak grają? Jeśli tak, to w podobnej cenie możesz kupić dużo lepiej grające kolumny. Chyba, ze już kupiłeś Pylony?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem kolumn, słyszałem je, ale otwarty jestem na inne propozycje. Jacek75 faktycznie ten zestaw ze sklepu jest w bardzo dobrej cenie. Jeszcze kilka dni pokombinuje i coś wybiorę. Dzięki za pomoc. Jakbyście przypadkiem natrafili na jakiś interesujący wzmacniacz to podeślijcie proszę link. Ew. do alternatywnych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie chodzi, że zestaw który znalazłem jest w bardzo dobrej cenie ( choć jest) ale nawet jakby był normalnie za 3, czy nawet 4tys. ma nadal lepszy stosunek jakośc cena niż oferta mikrowiezy M39 z kolumnmi ( choć są dużo gorsze od niej, bo to i tak taka middle class premium z miniwież).
Tu sporo rozbija się o to czy chcesz oddać wyższą jakość, ergonomię obsługi, możliwść rozwoju na rzecz wejść optical i usb.
Ten zestaw Denona520 jest oferowany też za ciut więcej z kolumnami pylon 25 i to też dobra propozycja w taki metrażc-lepsze niskie tony.
Jak chcesz m39 to tu sa z fajnymi kolumnami http://www.q21.pl/denon-rcd-m39-indiana-line-nota-550.html
Oczywiście można złożyć coś innego używanego, lecz wymaga to czasu i zazngażowania. Tak jak do zestwu do tego Denona 520 ale bez kolumn normalnie do kupienia za ok. 1600zł można kupić inne używane zdecydowanie lepsze kolumny, no ale też wyjdzie trochę drożej.
Musiałbyś jednak ze swojej strony posłuchać kolumn w jakimś salonie muzycznym, aby wiedzieć czego oczekujesz, co lubisz, by wiedzieć jakich kolumn szukać na rynku wtórnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy do tego wzmacniacza Denon PMA-520AE można podłączyć TV używając takiego koble?
http://obrazki.elektroda.pl/7145584500_1388435811.jpg
Denon ma z tyłu jedno wejście (2xchinch) podpisana jako "phono" natomiast do telewizora podączył bym w wyjście słuchawkowe. Czytałem że takie połączenie może być niebezpieczne dla kolumn.
Czyli lepiej dorzucić i kupić dac?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podłączyć tak jak napisałeś , tego typu kablem, ale.. nie pod wejście we wzmacniaczu typu "phono" ( uwaga to wejście na gramofon, inne napięcie, wbudowany przedwzmacniacz dla gramofonu ! ). Na dodatkowe sprzęty-źródła dźwieku masz odpowiednie wejścia we wzmacniaczu : AUX, Network, CD, Tuner, itd.
Wkładając minijacka w gniazdo słuchawkowe tv automatycznie wyłączasz głośniki tv- trochę lipa, bo nie wszystko trzeba nagłaśniać przez kolumny.
Wyjście optyczne, nawet z tanim dackiem da przyjemniejszy dźwięk i nie wyłącza głośników tv.

Cytat

Czytałem że takie połączenie może być niebezpieczne dla kolumn.


Bo to konkretne wejście jest złe, PHONO jest tylko dla gramofonu!!! , do silnika diesla wlana benzyna też byłaby niebepieczna icon_wink.gif
Jak się źle podpina, w głupie wejścia, zawsze można coś uszkodzić, albo nie będzie grało. Dlatego jest instrukcja.
Jak przepina się kolumny, pod włączonym wzmacniaczem, to łatwo uszkodzić wzmacniacz, kolumny.

EDIT: Takim samym typu kablem, choć proponuje grubszy ekranowany, można podpiąć pod wzmacniacz np. komputer, przenośną mp3 itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej juz na tym forum był poruszany temat zestawu za 1699 zł Denon DCD-520AE + PMA-520AE+ Pylon Audio Pearl 20 do tego mmożna użyć DACa takiego jak FiiO D03K Taishan.
CD odtwarza pliki mp3 z płyt.

Jeśli chodzi o wejście Phono we wzmacniaczu. Ma ono nie tylko bardzo duże wzmocnienie ale i jest poddane korekcji powodującej że liniowy sygnał na wejściu byłby mocno przebasowany i wysokie tony były by mocno ograniczone. Korekcja taka odwraca proces jakiemu został poddany dźwięk na płytach winylowych przed ich zapisem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze czy różnica pomiędzy odtwarzaniem muzyki z Denon RCD-M39 a Denon DCD-520AE + PMA-520AE będzie odczuwalna? Czy to będzie duża różnica?
Czy Denon RCD-M39 jest w stanie wykorzystać potencjał kolumn Pearl 20. Czy do pokoju 18m2 gdzie wolnej przestrzeni jest ok 12 m2 warto inwestować w Pearl 25?
Czy to nie za duże jak na taki pokoik? Chodzi mi o to aby uzyskać ,jak to ktoś ładnie określił, "mięsisty bas". Rozważam jeszcze Denon RCD-M39 z dedykowanymi monitorami + subwoofer. Co według was najlepiej się sprawdzi.
Kiedyś miałem problem z doborem sprzętu z innej branży i pytałem na forum i kilku znających się na rzeczy ludzi doradzało mi naprzekur mojemu widzi mi się ale ich posłuchałem i z biegiem czasu zrozumiałem że mieli absolutną rację. Dlatego zdam się na waszą opinię.
Rozglądałem się z używkami które polecacie w innych wątkach, puki co marnie nie ma prawie nic na rynku wtórnym poza Wharfedale diamond 9.5 za 1000zł.
Znalazłem Używany wzm. Denon DCD-520AE za 500zł i próbuje jeszcze kombinować z używkami no ale nie ma na razie nic w ofercie poza kolumnami wymienionymi wyżej.
A czy duża jest różnica pomiędzy wspomnianym wzmacniaczem a amplitunerem za ok 1000zł(dużo ludzi chyba używa amplituner sądząc po forach) . Nie mam możliwości odsłuchu dlatego chcę się poradzić. Ale pewnie konieczna będzie podróż do miasta (150km) na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sporo większe możliwości tkwią w wzmacniaczu 520, nie chodzi tu tylko o samą moc w przełożeniu na głośność, choć też, ale możliwości lepszego zrożnicowania dźwieku, kontroli.
Kupując denona m39 ciężko będzie wyskoczyć poza malutkie podłogówki. Przy 520 nie masz takich ograniczeń .
To że wolnej przestrzeni masz mniej, a nie pełne 18m , wiadomo, przeciez nie masz pustego pokoju, jednak tych 6 metrów kw nie masz zabudowanych cegłami pod sam sufit, może stoi sofa, fotele itd. Znaczy że powietrze trzeba ruszyć, nie ma go zasadniczo mniej:)
Owszem w taki pokój można wstawić kolumny pokroju pylon 20 i spro osób stwierdzi że im "wystarczy" ale można też wstawić pylon 25, czy większe, pylon 25 nie sa jakieś wybitnie duże, racej średniaki. I tak jak poprzednio nie koniecznie chodzi w dużych kolumnach aby głośno grać. Wprost przeciwnie we większych kolumnach przy cichszym graniu, możesz uzyskać przyjemniejsze niższe tony.
Czy Denon m39 czy z pylonem 20 dadzą mięsisty bas, raczej chyba inny.
To moja subjektywna opinia, ale w sumie też takich oczekujesz, ja jako główny system audio mikro wieży bym nie kupił, nawet takiej całkem sympatycznej jak denon m39. Pomijając nawet najważniejsa kwestię dźwięku, o wiele wygodniej obsługuje się coś do czego nie jest konieczny za każdym razem pstrykanie w pilot. To nawet przyznał zadowolony ze swojej mini wieży harman kardon mass 100 kolega, dźwięk ujdzie, obsługa do kitu.
Kupując zestaw 520 z pylon 25 nawet jaby Ci się nie podobały sprzedaż je łatwo za 1200zł ( nowe są po 1500zł) i kupisz inne pokroju pylon 20, Mission m33i , ciut większych jak fajne Indiana line Nota 550, czy wspomniane mniej ciekawe Warfadale itd itp. i nie będziesz stratny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, pewnie masz racje. Jedno mnie tylko kurde wkurza tzw "klocki" w sumie wolał bym mieć wszystko upakowane w 1 lub 2 urządzeniach. Do zestawu 520 musze dorzucić jeszcze tuner fm bo często radio leci w tle np. przy pracy.
A co np. jeśli zamiast wzmacniacza denona wybrał bym aplituner DENON DRA-F109 gabaryty podobne a jeden segment odpada.

Albo http://allegro.pl/wieza-yamaha-pianocraft-...5033977526.html +Indiana line Nota 550

Lubię prostotę, mieć 1 pilot i móc nim sterować całością zestawu, dla mnie to zaleta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak jest ciut za dużo niskich tonów, można je zmniejszyć pokrętłem, lub zatkać otwór BReflex, ale jak brakuje ciężko jest dosztukować.
Oczywiście, żeby nie było, nie namawiam absolutnie do wstawiania do 10m sypialenek, kolumn wielkości lodówkozamrażarki bo efekt będzie odwrotny od zamierzonego, a nawet tragiczny.
Jestem zdania że dobra technika, solidna budowa kolumny, da lepszej jakości niskie tony, jak i resztę pasma ze średniej wielkości głośników powiedzmy 14-17cm niż z jakiś wielkich paździerzowych skrzyń z byle jakimi 20-25 cm głośnikami niskotonowymi.

EDIT:
Denon 109 ( czyli amplituner dra 109 i drugi element DCD 109, był niedwno taki zestw na aukcji za ok. 1400zł ) jest rozwiazaniem, cenowo bliższym 520, tyle że radzę bez kolumn, bo te malutkie dokładane czasem do zestwu są dość cienkie. Co ważne i w tej cenie dość rzadkie dra 109 ma też wejście optyczne dla np. tv.
Ta yamaha raczej wygodniejsza w obsłudze niż m39, bo ma pokrętła. To dość ważne, dźwiek można skorygowac jednym ruchem, a nie grzebiąc w menu pilota, patrząc na wyświetlacz , czy dobrze trafiliśmy... dzwięk yamahy jest bardziej analityczny, sporo zalezy od kolumn. Cżesto polecane do nich są missiony, tu fajnym zamiennikiem dla pylon 20 byłyby np. mission m33i , lub nowsze mission mx3, wspomniana Nota 550.

Cytat

Lubię prostotę, mieć 1 pilot i móc nim sterować całością zestawu, dla mnie to zaleta.



Czy to pilot do wzmacniacza, czy do CD w modelach denona, marantza i czasemt innych firm, pilot jest tzw.systemowy, ten sam- obsługuje wszystko.
Ten od drugiego "klocka" można schować na zapas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner nawet pozornie równorzędny w nazwie gra inaczej od niby odpowiednika wzmacniacza. Jako przykład podam tu Denon pma 520 i amplituner dra500 i Yamaha as300, rs 300, rn301. Pozornie podobnie, ale pozory mylą, zasilcz często słabszy, uproszczona budowa, gorsze materiały w amplitunerach, jednak inne brzmienie, często bardziej szczupłe, jasne.
Wspomniany midi model denon dra 109 to nie ta grupa co wzmacniacz 520 , zobacz dra 109 ma zasilacz 48W, a pma520 180W, jednak inna liga.

Reasumując jak wolisz kompaktowe rozwiązania, sterowanie z pilota, i all in one wybierz M39, gra nieźle, ja ją słuchałem kiedyś z Jbl es30, było z pazurem i efektownie.
Natomiast jak wolisz bardziej klasycznie i chciałbyś może bawić się potem w jakieś zamiany, rozbudowy itd , kup modele serii 520 . Kupując zestaw dra 109 na jakości dużo nie zyskasz względem m39, ani też nie wydasz mniej, niż na jednak lepszy serii 520.

Kupując maluszka m39 ( czy 109) uważnie dobieraj kolumny, raczej bardziej 8 ohm niż 4, lepiej poradzić sie sklepu który sprzedaje takie zestwienia, wiec np. bezpieczniej kupić głośniki pylona 20, jakieś używane nieduże podłogówki missiony, Kef, Tannoye, niż jakiś wynalazek krugera. Nie problem włożyć taki klocuszek m39 i zabrać go do sklepu do testu kolumn.
(Pytajac czy znam firmę KM, tak mam w mieście dwa markety i są tam sklepiki z ich produktami, nawet ładnie nieraz wykonane, no ale co można powiedzieć o jakości marki przez pryzmat smartfonu, tabletu, których budowa w 95% odpowiada innym niedrogim wyrobom, czy miniwieży tej nowej firmy produkującej wszystko ? )
Tylko czekać jak firmy i marki produkujące nawigacje gps i tablety po 199zł zaczną produkować mini wieże itd kina domowe, zakład chiński "no name" wyprodukuje produkt bazowy, a zleceniodawca da swoją naklejkę z marką. Tylko jaki w tym sens, rynek i tak jest mocno nasycony wszelkimi markami i tymi badziwnymi i dobrym markowym sprzętem i tym niszowym prestiżowym dla bogatych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach i tych dawnych również często tak bywało że jeden producent produkował dla rożnych marek. Produkty bywają podobne , czasem wręcz identyczne. Bywa że dobry producent wykonuje swoje produkty dla rożnych marek wg. specyfikacji z zamówienia. Od dawna można zaobserwować wiele produktów które różnią się niemal wyłącznie logiem marki która go firmuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75 masz pełną skrzynkę dlatego kieruje pytanie w tym poście
Dopiero dzisiaj miałem czas żeby przeglądnąć aukcje w poszukiwaniu monitorków które proponowałeś.
Co do m39 i pylon pearl 20 to takie zestawie mnie zainteresowało bo jeden ze sklepów sprzedawał zestaw
http://allegro.pl/denon-rcd-m39-kolumny-po...4935157267.html
dlatego uznałem że to może być dobre połączenie. Prawie już je kupiłem na aukcji były za 1500zł, wysłałem maila z jakimś pytaniem do sklepu a w wiadomości zwrotnej otrzymałem wiadomość że cena zestawu jest właśnie edytowana i będzie wynosić 1799zł.
Dlatego stwierdziłem że za prawie 2000zł wejdę na forum i się poradzę- może uda się lepszy zestaw zbudować.
W sumie te pylon pearl 20 to są małe kolumny, słabe o mocy monitorów tyle że z większą kubaturą, i szerszym zakresem niskich tonów, i pozytywne opinie mają. Pozatym łatwiej podłogówki było by mi ustawić przy telewizorze(szerzej) który jest we wnęce i głos jest cienki dlatego chce zestaw podłączyć do tv. Te czynniki powodowały że nie brałem monitorków pod uwagę i bardziej zależało mi na podłogówkach (generalnie monitorki maja dolny zakres ok 60 HZ a podłogówki 45Hz. Wydawało mi się to atutem podłogówek biorąc pod uwagę to że mając wcześniej monitorki Kruger matza góra i środek był super czyste brzmienie , klarnet odbierałem jak by muzyk stał przede mną i grał super uczucie, ale dół był nieco słaby owszem bas dość dobry ale nie schodził nisko(głośnik 11cm) a najniższe tony były jakby słabiej słyszalne.
Poczytałem opinie o ww monitorach i bardzo dużo ludzi podkreśla w missionach m32i ich piękny nisko schodzący bas. Właściwie wszyscy to podkreślają. Czy takie monitorki potrafią zagrać tak samo dobrze jak podobnej ceny podłogówki? Np. te mission m32i w porównaniu z pylon pearl 20? Zestawik denon m39 będzie tak samo obciążony przy pylonach jak i missionach?
Jedynym minusem jest to że obecnie nikt nie sprzedaje m32i, są tylko m31i(te są mniejsze dość znacznie) Ile powinny kosztować używki mission m32i? Znalazłem jeszcze mission mx2 czy te nie będą za mocne do tego denona ?
http://allegro.pl/kolumny-mission-mx-2-wie...5031317386.html
Jako audiofilski król:) może znasz kogoś kto by chciał sprzedać. Pomyślałem że gdyby było mało basu mógłbym później dokupić jakiś używany subwoofer. Czy subwoofer może mieć problem żeby się zgrać z monitorkami np. być spóźnionym itp.?
Sorki że zawracam Ci tak głowę ale będę bardzo wdzięczny jak byś mi odpowiedził na pytania:
1 czy monitory mogą dorównać podłogówkom jeśli chodzi o niskie tony i scenę
2 czy może znasz kogoś kto ma do sprzedania m32i i ile powinny kosztować używki
3 czy te mx2(700zł) są podobnej jakości co m32i
4.Czy połączenie monitorków z sobem może impikować jakieś problemy.
5 Co ty osobiście byś wybrał do m39 monitory czy pearl 20.

Ps dzięki za poświęcony czas w niedzielę będę w krk i pójdę do denona na odsłuchy (porównam m39 i 520 jeśli różnica będzie dla moich uszu istotna do wtedy 520) Pozdrawim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki mają bas kolumny wolnostojące a jaki standowe , nie jest tak bardzo oczywiste. Oczywiście że jest tendencja do teg że większe kolumny schodzą niżej z basem. Jest od tego sporo całkiem dużych odchyleń. Dużych rozmiarów kolumny estradowe o wysokiej skuteczności często mają dolne pasmo przenoszenia na poziome np. 70 Hz. Sam przebieg charakterystyki basu może mieć duży wpływ na odbieranie basu. Jeśli porównamy 2 kolumny jedna o zupełnie płaskiej charakterystyce , bez spadku do np 25 Hz i druga o podbitym rejonie 100 Hz o 6 dB i mająca spadek 6 dB przy 30 Hz. Prawie na pewno ta o mniej liniowej charakterystyce zostanie odebrana subiektywnie jako mająca niżej schodzący bas. Bywają bardzo duże kolumny podstawkowe z 30cm głośnikami niskotonowymi i maleńkie kolumny stojące na ziemi o małej objętości wewnątrz. Sporo też zależy od parametrów elektromechanicznych zamontowanych w nich głośników niskotonowych. Często to kwestia przyjętych przez daną firmę priorytetów. Porównaj dla przykładu: Acoustic Energy AE305 i Magnat QUANTUM 703 . Nie chodzi tu o to że jedne miały by być lepsze a drugie gorsze. Raczej o to że mniejsze kolumny w tym przypadku mają niżej schodzący bas , większe mają go jednak więcej, bo jest bardziej podbity.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wskazówek praktycznych przy odsłuchach staraj się nie oglądać sprzętu zamknij oczy (ani kolumn ani wzmacniacza) aby nie oceniać wzrokiem.
Spokojnie idź ze swoją ale różną muzyką zamknij oczy i staraj się ocenić co ci się przyjemniej słucha, uważaj na pułapki szczególnie w średnich i wysokich tonach, bo często jest tak że pierwsze wrażenie jest znakomite a po dłuższym słuchaniu bardzo męczy.
Za którymś razem zaczniesz dostrzegać szczegóły jak brzmią poszczególne instrumenty i jak się rozkładają w przestrzeni...ale zawsze nadrzędna zasadą jest to co miłe dla twojego ucha.

Z basem aby przekonać się co się dzieje jeśli masz kolegę z kinem domowym z subem i kalibracją z mikrofonem pochodź z mikrofonem po pokoju i zobacz jak natężenie dźwięku się zmienia w zależności od miejsca odsłuchu nie mówiąc o dobraniu dobrego ustawienia samego suba (różnica kilkunastu dB) dlatego unikaj jak ognia do słuchania muzyki rozwiązań kolumny plus sub.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rox fakt ja swoje poszukiwania niedrogich monitorów do sypialni ( ok.11m) zakończyłem na missionach m31i. Czy są najlepsze, pewnie że nie, zresztą kupuje się takie jakie nam pasują, ale fakt, grają przyjemnym wyższym basem jest go dużo nawet przy cichym odsłuchu, minusem są nieco wycofane wysokie tony( przynajmniej nie męczą) Dźwięk jest taki ciepły, masywny, ma klimacik, jak z dobrze wytłumionego studia nagrań, plastycznie brzmią wokale, i gitary. Ich bas w granicach hmm 50Hz-80Hz jest przyjemny, jest go sporo, ale nic tu nie wpada w wibracje, za sparwa bardzo solidnej skrzyni 3cm ścianka, podwójnemu magnesowi głośnika. W muzyce poważnej, czy jazzie pewnie już nie oddadzą smaczków, no ale takie są. A piszę o dźwieku w kontekście ich "piecyka" - miniwieży sony( bez loudnessa), zaś w pokoju wiekszym 21m też świetnie dają radę, pokazuje się ich świetna zaleta jaką jest ( jak to w monitorach) przestrzennośc dźwieku. Natomiast nowsze mx2 tego uroku i klimatu ma ciut mniej( również wizualnego) grają nieco dokładniej, aczkolwiej słuchałem ich na yamaszce. Ceny m31i są koło 400-600zł m32i 500-650zł, szczerze dla mnie są warte wiecej, no ale ceny to rynek weryfikuje i producenci, choć nie zawsze sprawiedliwie icon_wink.gif Są jeszcze starsze mniej urodziwe ( sory że to podkreślam, ale tyle uroku co m32i mają dla mnie jeszcze małe Castle knight 2) wersje m71 mają dużo góry pasma.
Może trafisz na stojącą wersję m32i, czyli m33i ? takie "monitory" nie bedą stanowiły problemu dla M39 i tak jest mocniejsza od mojej mini sony. Ryzyko kupna missionów m jest żadne, bo jak nie będą Ci pasować sprzedaż szybko za tyle samo.

Zgadzam sie z MobyDick wielkie tanie kolumny typu np. VK z 2x20cm głośnikami, mają nadprodukcję wyższego basu jakieś 70-120Hz, jest tego cała masa, przysłania reszte pasma, no ale raczej nikt przy nich nie delektuje się muzyką, czy nie odpoczywa , służą do innych celów.
Nawet mniejsza kolumna może dać niższy bas, o wiele wyższej jakości, ale musi być solidnie zbudowana, przeliczona obudowa, zwrotnica, otwory rezonasowe, szybki twarde membrany itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,
Chciałem się jeszcze poradzić. Zdążyłem się w ciągu tygodnia przeprowadzić. Mam teraz do dyspozycji mniejsze pokoje w tym salon ok 12m2 (2,5 x 5,5) więc prawie prostokątny. Przemyślałem wcześniej twoją radę co do wzmacniacza Denona 520 no ale w między czasie zdążyłem się przeprowadzić i skończyła się promocja w euro rtv agd:( (Polak mądry po szkodzie). Udało mi się znaleźć po sąsiedzku w zestaw Denon 710 wzmacniacz i odtwarzacz cd (z usb:) w cenie 1300zł w b dobrym stanie, jeszcze na gwarancji. Teraz mam dylemat czy taki wzmacniacz to nie jest za duży do takich pokoików? Co do głośników to mam namierzone Monitor Audio BR2 za 750 zł. Teraz właściwie jeśli chodzi o monitory to jestem skazany na te z przednim basreflexem bo muszą stać blisko ściany i w niedużej odległści od siebie (80cm) Podłogówki mógłbym rozstawić szerzej i ok 15cm od ściany Ale do pokoju 12 m2 to chyba monitory będą lepsze? A co do wzmacniacza to czy jego dobra jakość będzie do wykorzystania przy tak blisko rozstawionych kolumienkach, czy do tego maleńkiego pokoju już nie ma sensu inwestować i kupić m39? Czy dużo strace na ewentualnej odsprzedaży Denona 710?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz 710 jest taki sam rozmiarem jak 520, więc jak za duży icon_wink.gif ? Jeśli chodzi o jego większą moc względem 520, to mocy nigdy za wiele, nie musisz jej przecież wykorzystywać, wystarczy że 710 lepiej gra. A cenę za komplet masz bardzo dobrą.
Co do MA br2 to nie wypowiem się, jednak jeśli to przodek aktualnych bx2 może być nieźle. Cena 750zł za MA br2 wydaje się jednak dość spora, używane nowsze MA bx2 widziałem po800zł, prosze nie trzeba długo szukać http://allegro.pl/monitor-audio-bx2-i5086592471.html

Wydaje mi się że skoro kolumny musisz i tak kupić, to kup te, czy inne, natomiast nad zestwem się zastanów, czy wolisz "all in one m39" z radyjkiem, czy dwa klocki z normalnej wieży ( plusem 710 względem taniej 520 jest także usb i dobra obsługa katalogów z plikami-wspominałeś o nich)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o moc:) BR2 to poprzednicy bx2 według niektórych lepsze od bx2 ale to subiektywne odczucia. Generalnie to dobrze że Monitor audio pasuje do tego denona Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...