Skocz do zawartości

Co do kolumn pylon pearl 20


rox

Recommended Posts

Moim zdaniem przejście z br2 na bx2 było sporym postępem. Bx2 to kolumny wyższej klasy. Są bardziej analityczne. Br2 lepiej współgrają z elektroniką niskiej jakości. Denon 710 moim zdaniem powinien zdecydowanie lepiej zagrać z bx2. Kiedy pojawiły się w sprzedaży kolumny Bx , wraz z nimi znalazły się w sprzedaży kolumny serii MR (tańsze) , podobne do Br.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Denona 710 już w domu:) Zasiadam teraz by poszukać jakieś kolumienki. Mam prośbę jakbyście jeszcze rzucili okiem na znany portal aukcyjny. Pokój 13m2. Fajnie jak by głośniki produkowały nie mało basu, ale raszta zakresu równie istotna. Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to 800zł, ale nie mam nic przeciwko żeby było to np. 500zł.
Zastanawiam się na tymi Monitorami audio Bx2 o których mi pisaliście. BR2 na razie odrzucam. Fajnie jak byłby przedni bas reflex. A co myślicie o :
http://tonsil.strefamarek.allegro.pl/tonsi...-gwarancji.html za duże będą?
CZy lepiej bx2 ewentualnie uzupełnić o sub?
No i jeszcze wątkowe jeszcze pylon pearl 20 chociaż mogą mi sprawić problem z ustawieniem, bo musiały by stać blisko ścian bocznych ok 10cm, a od tylnej ok 10-20.
Są też http://allegro.pl/kolumny-mission-mx-2-wie...5066446022.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedużych kolumn podstawkowych z dobrym basem można się jeszcze zastanowić nad Acoustic Energy Evo 1.
Przykładową parę masz np. tutaj
http://allegro.pl/acoustic-energy-evo-1-i5095165838.html
albo tutaj
http://allegro.pl/acoustic-energy-evo-1-i5095165795.html

Niestety otwór basrefleksu jest z tyłu, więc nie mogą stać przy samej ścianie.

Pozdrawiam
PS. Czemu nie uzupełnisz w swoim profilu gdzie mieszkasz? To pomaga przy szukaniu czegoś ciekawego -przy zapewnieniu możliwości sprawdzenia jak to zagra z Twoim zestawem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już szczęśliwym posiadaczem pierwszego zestawu. Przez miesiąc czasu biłem się myślami miałem swoje typu, czytałem wiele opinii i waszych rad. Budżet to 2000zł. Pierwotnie chciałem kupić zestaw z jakiejś mini wieży i do tego lepsze głośniki. Doradzaliście jednak używki złożone ze wzmacniacz i cd.
W końcu kupiłem zestaw Denona 710. Koszt 1300. Zestaw w stanie idealnym, jeszcze na gwarancji, bez najmniejszych śladów użycia, bez rys, jak ze sklepu. Mam przyjemny wygląd wolno starzejący się i wejście usb co było dla mnie ważne. Sprzedający dorzucił kabelki- mówił że jakieś dobre. Z ciekawości rzuciłem okiem do neta i okazało się że dostałem : 5mb SILVER ANNIVERSARY XT do głośników i przewody QED, czyli dobrej klasy kabelki warte ok 600zł. Miłe zaskoczenie.
Do tego monitor audio bx2 również w idealnym stanie. I tak oto tym sposobem złożyłem zestaw za 2000zł który jest technicznie i wizualnie w doskonałym stanie (wart ponad 5000 kupując w sklepie) Dzięki wielki za radę żeby rozglądać się za używkami przy tak niskim budżecie. Choć z początku myślałem że używka musi wyglądać jak dinozaur z minionej epoki tymczasem zestaw świetnie się prezentuje.
Kolejną zaletą używek jest to że wolo tracą na wartości a mini wieża po roku warta jest pewnie połowę swojej pierwotnej ceny.
A teraz najważniejsze czyli wrażenia z odsłuchów. Od trzech dni jestem bardzo zadowolonym człowiekiem któremu banan nie znika z twarzy:) Bx2 mają opinie trochę męczących i ze słabym basem. Tymczasem w moim pomieszczeniu jest wręcz przeciwnie. Wokal doskonały, góra szczegółowa ale nie wyeksponowana, dobra dynamika,a bas jest taki o jaki mi chodziło ciepły ale dokładny, kontrabas z muzyki Michała Lorenca powoduje aż ciarki, najniższe zakres potrafi ruszyć ściany, czuć bas jak rozchodzi się po budynku, mam porównanie z subem z topowego zestawu kina domowego Samsunga- efekt jest bardzo podobny czego w ogóle się nie spodziewałem po monitorach. Nawet przy cichutko sączącej się muzyce czuć dobre niskie wibracje, coś w rodzaju masażu muzyką, świetnie odpręża po całym dniu pracy.
Kolejnym miłym zaskoczeniem było podłączenie tv do wzmacniacza, (myślałem że będzie potrzebny dac) włączyłem adapter Euro -2 x chinch który miałem w szufladzie i działa. Sterowanie dźwiękiem na telewizorze i wzmacniaczu jest niezależne, można wyciszyć tv lub wyregulować tak aby się zgrały z kolumnami:) fajna sprawa.
Dziękuje Wam wszystkim bardzo za rady zwłaszcza Jackowi75 i MobiDickowi. Będę zaglądać na forum i namawiać szukających pierwszego zestawu że oddzielny wzmacniacz to świetne rozwiązanie. Kurde jakość dźwięku jest dla mnie rewelacyjna, zaskakuje czystość dźwięku żadnego szumu same instrumenty i wokal, miód dla uszu. Już rodzi się pytanie a jak by zagrały lepsze kolumny:) Na razie zostaję przy tych ale Jacku miałeś racje teraz ze wzmacniaczem mogę eksperymentować z różnymi kolumnami. Nie musze się zastanawiać czy mikro wieża da sobie radę, teraz mogę a nic nie muszę, jest swoboda. Dzięki jeszcze raz rady.
Pozdrawiam amator fotograf, wędkarz, lotnik a teraz i mały "meloman" zawodowo leśnik z Bieszczad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
napisałem to już w innym wątku, ale może tutaj też się przyda icon_wink.gif

tak grają Pearle 25 - nagrania z mojego odsłuchu porównawczego w pewnym salonie

kawałek instrumentalny, nagranie aparatem:
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=ik8aZQL5t1Q

kawałek z wokalistką, nagranie aparatem:
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=I8aBcwy5gpg

kawałek z wokalistką, nagranie telefonem:
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=kf8OmL3D0Xk

wiadomo, że to nie to, co na żywo i ze swoim sprzętem, ale daje chociaż jakiś pogląd...

może komuś się na coś przyda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wiadomo, że to nie to, co na żywo i ze swoim sprzętem, ale daje chociaż jakiś pogląd...
może komuś się na coś przyda.



Pogląd byłby, ale raczej minimaly gdyby chociaż w połowie filmu zaczeły grać inne kolumny, a tak nie ma dobrego puktu odniesienia.
Można przecież zrobić nagranie z dobrą piosenką, gdzie dobrze grają kolumny i wzmacniacz za 1tyszł i spaprać nagranie sprzętu za 20 tysięcy.
Sorry, zamiary były szczere, ale wyszło kiepsko i trąci reklamą, powtórzoną dodatkowo w różnych tematach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

niestety jacek75 ma zdecydowaną racje. takie filmiki nie oddają w żaden sposób potencjału systemu. na dodatek robiłeś to telefonem. jeszcze można byłoby to przyjąć gdybyś wykonał nagrania dobrą kamerą.



jakbym miał, to bym zrobił. nagrywałem tym, co mam. a reklama żadna - odsłuchiwałem 3 paczki od Pylona, żeby wybrać coś dla siebie w miejsce paczek, które właśnie sprzedaję. nagrywałem dla siebie, żeby potem w domu, jeszcze raz na spokojnie, sprawdzić jakie są różnice. bo różnice między nimi słychać nawet na nagraniach aparatem lub telefonem - te tutaj akurat są z aparatu.

jak ktoś chce porównanie do innych, to proszę bardzo.

pearl 25:
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=I8aBcwy5gpg

topaz 20:
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=z_LLX9iqr64

sapphire 25:
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=NWRdR0k7iNU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niby ok i fajnie ze chcesz wrzucic pogladowe filmy jak graja rozne modele Pylon-ow, tylko zauwaz, ze bardzo rzadko zdaza sie tak, ze ktos ma taki sam system ( elektonika, kable ) jak w salonie w ktorym robiles odsluchy. A niestety brzmienie Pylonow bedzie sie roznic w zestawieniu z roznymi komponentami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko niby ok i fajnie ze chcesz wrzucic pogladowe filmy jak graja rozne modele Pylon-ow, tylko zauwaz, ze bardzo rzadko zdaza sie tak, ze ktos ma taki sam system ( elektonika, kable ) jak w salonie w ktorym robiles odsluchy. A niestety brzmienie Pylonow bedzie sie roznic w zestawieniu z roznymi komponentami.



jakoś na innym forum, na którym udzielałem się wcześniej nikt nie miał problemów... raczej reakcje były: dzięki, dzięki, słychać różnice, można coś porównać... i tak zazwyczaj jest ze wszystkim... albo można spróbować wyciągnąć coś dla siebie, albo szukać problemów.

już żałuję, że coś mnie podkusiło, żeby jeszcze gdzieś się tym podzielić... może jednak komuś do czegoś się to przyda (chociażby, żeby stwierdzić, że z Pearli da się coś wycisnąć, a nie jak niektórzy twierdzą, że lepiej omijać bo tani polski szmelc).

a jak komuś nie pasuje, to może będzie lepiej jak to zachowa dla siebie, bo takie komentarze niewiele wnoszą do sprawy.

bo, że z aparatu nie będzie super jakości, albo że z inną elektroniką zagrają inaczej, to raczej oczywiste, prawda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiales a czym pisalismy i nie ma sie co obrazac.
Masz racje ze slychac roznice i jak ktos posiada taki sam system co w salonie to dla niego te filmy sa super. Gorzej z tymi co maja calkiem cos innego bo wtedy nic nie skorzystaja z filmow.m
Ale dzieki ze je wstawiles. Zawsze mozemy posluchac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź bardziej objektywny i nie obrażaj się, jeśli Ty możesz coś wrzucić, bo nawet nie opisać, to dlaczego ktoś inny ma swoją opinie zachować już dla siebie i nie ma prawa odpowiedzieć ?
Pojawiasz się na forum wklejasz wszędzie filmiki i jestes naburmuszony jak ktoś Ci nie przyklasną.
Moim zdaniem filmy na YT o dźwieku nic nie dają, nawet czasami wprowadzają w błąd. To chyba nie tylko moje zdanie.
Jak chcę się komuś pomóc i porównać kolumny to opisuje się je słowami, ich różnice i przymioty ( owszem więcej wysiłku).

Cytat

na innym forum, na którym udzielałem się wcześniej nikt nie miał problemów... raczej reakcje były: dzięki, dzięki, słychać różnice,


Kolego ja nie mam problemów, to Ty jesteś obrażony, nie wklejam jak Ty linków w starych temtach do swoich filmów na YT by oceniać jak grają kolumny poprzez komputerowe głośniki.
Skoro na forum audio-stereo ludzie tak Ci dziękują za linki i możliwość posłuchania kolumn za pomocą PCta i YT to faktycznie sporo się tam zmieniło. Czas zamknąć zatem salony audio i samochodowe, kolumn słuchać na na YT i najlepiej na smartfonie , a auto oceniać na podstawie GTA, czy Need for speed.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zamiar wrzucić jeszcze jeden kawałek w porównaniu, ale widzę, że nie ma sensu...

czemu wrzucałem - bo jak kiedykolwiek szukałem info o jakichś paczkach, to szukałem wszędzie, na różnych forach i nie interesowało mnie czy nowy post czy stary. jak coś wyskoczyło w wyszukiwarce, to czytałem. być może ktoś inny też by tak zrobił i tu trafił.

a czemu filmiki na YT? a Wy nie oglądaliście filmików z jakichś wystaw audio? albo z czyjegoś domu? bo ja tak. i pewnie wielu też tak robi. żeby chociaż coś usłyszeć...

ale z nikim kopać się nie będę.

bawcie się tu dobrze, bo widzę, że miło Wam ze sobą.

ja spadam

przyjemności.

p.s. jak ktoś dotąd toczyta i będzie chciał jakieś opisy paczek Pylona zachęcam do przeszukania strony 25 w "klubie Pylon audio" na innym forum. google pomoże znaleźć icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...