Skocz do zawartości

Yamaha as 301, 501


Andrewarm

Recommended Posts

AS 300 i as500 ma sporo testõw, a od modeli z tematu różni je właśnie wejście optyczne, za które płacisz dodatkowo ok. 400zł w modelach 301 , 501.
Wejścia cyfrowe mają też amplitunery stereo sieciowe jak rn301( nie polecam bo np model rs201 z którego się wywodzi szumi) ciekawa i sporo lepsza yamaha rn 500 bo to inna konstrukcja nawet wygląd inny od rn 301 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele A-S301, A-S501 i A-S701 oparte są na swoich protoplastach czyli A-S300, A-S500 i A-S700. Są wprowadzone pewne kosmetyczne zmiany we wzmacniaczach, natomiast podstawową różnicą jest całkiem przyzwoity przetwornik.
Napisz proszę więcej informacji, co oczekujesz po nowym wzmacniaczu, w jakiej konfiguracji będzie pracował (z jakimi kolumnami, jakim źródłem), w jak dużym pomieszczeniu odsłuchowym oraz Twoje preferencje brzmieniowe oraz gatunki zazwyczaj odsłuchiwanej muzyki.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.


Cytat

Yamaha as 301, 501
Z tego co wiem to są to nowe modele i dlatego brak jest testów. Wyposażono je w wbudowane DAC-i. Ale czy nie wprowadzono innych zmian nie był bym pewien. Wyższa cena to również kwestia nowości modelu. Dzięki temu starsze modele sprzedaje się taniej.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie około 28 m2 jednak z pół otwartą kuchnią +12 m2. Kolumny już posiadam Magnat Qantum 555. Słucham muzyki typu dance, pop plus kino domowe stereo. Potrzebowałbym dobrego wzmacniacza do tej muzyki jaki i odczuwalnego basu w kinie. Magnaty dobrze eksponują basy, stawiając je na pierwszym miejscu przed resztą pasma. Potrzebuje co najmniej 1 wejścia optycznego. Biorę pod uwagę te yamaszki, yamaha as500, pioneer a 30 + dac FiiO D07 http://allegro.pl/fiio-d07-konwerter-dac-p...4878055514.html , ewentualnie marantz pm 6005. Kolumny są 4, omowe, 160w jedank obawiam się czy Marantz pm 6005 je napędzi i czy wogóle nadaje się do tego typu muzyki. W gre również może wchodzić odtwarzacz sieciowy yamaha RN 500 jednak nie wiem jak dużego spadku jakości dźwięku mogę się spodziewać w porównaniu do typowego wzmacniacza zintegrowanego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz 6004, czy 6005 ( z DAC) to zacny wzmacniacz i ja gdybym miał wybierać między A30, as500 nie zastanawoałbym się . Ma owszem ciut mniej mocy, niż tamte, co nie znaczy że za mało. W przeciętnym pokoju więcej niż wystarczająco i poradzi sobie i z większymi kolumnami niż quantumy 555. Dla mnie "pm"gra muzyklaniej i bardziej angażująco, ma lepszą głębię niz yamaha czy pioneer, jednak w muzyce gdzie rządzi rytm, szybkość yamaha as500, pioneer A30 sprawdzi się równie dobrze, a może i lepiej . Choć chyba równie ważne od rodzaju słuchanej muzyki, jest ważne jak ją lubimy odbierać i słyszeć.
Przecież na yamasze as 500 można równie dobrze ekscytować się jazzem, jak i death metalem, czy disco, a bas w kolumnach marki X jest równie ważny w muzyce poważnej jak i rocku.
Skoro rozpatrujesz marantza 6005 ( model z dac) to zamiast yamahy as500, pomyśl o as501 z wbudowanym dac'kiem i tak jest tańsza o 6005.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu nowy jakby co i być może nie w tym temacie piszę,ale mam problem.Zamieniam wzmacniacz Technics na Yamaha AX-530,gdyż gdzieś tam wyczytałem,że są dobre do''pociągnięcia''kolumn ALTON.No i mam problem,bo podpinam kable,podobnie jak w Technics i nie mam głosu z tv i decka.Radio amplituner działa ale nie na wejściu TUNER tylko ACCESSORY RECEIVE.Jak podłącze tv przez chinche do PHONO to coś tam słychać,ale dopiero jak dam na full,a w opcji video/aux nie prawie nie słychać.Aha cd działa normalnie.Deck niestety też nie.Generalnie wszystko to na czym śmigał technics SU-F500M2 na nowym się nie sprawdza.Macie jakieś pomysły,bo jednak zielony jestem.
Wszystko już ok:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...