Skocz do zawartości

Luxman - przyzwoity model


Chilli

Recommended Posts

Witam, tak mnie tchnęło by zmienić mój wzmacniacz na coś z Luxmana. Pokój malutki - ok. 15m. Muzyka której słucham to stare łagodne brzmienie typu Sting, Collins etc. Zastanawiam się na jakie modele/serie zwracać uwagę. Czy integra to ciekawe rozwiązanie? Cenowo, cóż do 1000 zł ale jak będzie coś fajnego za 200 to też pomyślę icon_smile.gif
Może ktoś coś podpowie icon_smile.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam szerokiego doświadczenia z tą marką, ale swojego R-1070 zawsze będę chwalił. To wysoki model, dziś pewnie byłby naprawdę drogi (strzelam w jakieś 10 000zł). Gra przyjemnie, plastycznie, na pewno nie jest typem "szlifierki". To takie stare, dobre, analogowe granie. Przy czym jego cechy to nie jest kwestia ugładzania całego przekazu, wszystko jest na swoim miejscu, po prostu taka jego natura.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te z "piąteczką" na przedzie są lepsze. Jeśli ponadto Luxman ogólnie wpisuję się w Twoją estetykę brzmieniową, to nic, tylko
szukać zadbanego egzemplarza. Ale nie kupuj pochopnie. Widziałem sporo "grzebanych" Luxmanów.
Najlepiej byłoby kupować osobiście, obejrzeć, posłuchać. Jeśli nie, poproś o "rozbierane" zdjęcia. Czyli fotki wnętrza.
I tu trzeba by się przyjrzeć tranzystorom. Czy np. są jednakowe. Nieraz ktoś coś wkłada, by tylko grało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chilli,w zeszłym roku sam polowałem na coś z Luxmanów. Z uwagi na ceny maksymalne rozpatrywane przeze mnie modele to L 4xx. Jednakże zapoznawszy się z rozbieranymi zdjęciami icon_biggrin.gif tych sprzętów ostatecznie zrezygnowałem. Nie zrozum mnie źle. Uwielbiam vintage: Luxmany z lat 80.,Sansui i Kenwoody z lat 70. (wyższe modele) to dla mnie szczyt marzeń. Kiedyś jednak już się naciąłem kupując grzebany wzmak vintage. Grzebany to dla mnie sto razy gorzej niż po prostu niesprawny. Serce pęka jak się widzi coś takiego. A zobacz na wnętrze tych Luxmanów. Mają swoje lata,no i ma się co tam psuć. Przy tak skomplikowanej budowie trzeba mieć pod ręką dobrego elektronika,takiego z sercem,a poza tym trzeba się przygotować,że tranzystory czy tym podobne trza będzie sprowadzać z za oceanu.
Dlatego ja bym brał jako główne kryterium nie cenę a źródło pochodzenie sprzętu - najlepiej żeby miał "audiofilską" metrykę.
Nawet jak coś padnie to naprawisz sobie go porządnie,tak jak na to zasługują te zacne sprzęty. No a jak będziesz chciał takiego sprzedać to daj znać, bo dalej myślę o Lux-sie icon_wink.gif Tymczasem zamiast Luxmana nabyłem MF e 10. Spójrz dla porównania na jego rozbierane focie - trzy czwarte to audiofilskie powietrze icon_smile.gif Fakt,te dwa duże kondensatory które stanowią połowę jego wyposażenia już wymieniłem,ale było to proste i niezbyt kosztowne icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chili, ale nawet kupując z zagramanicy poproś o rozbierane fotki. Na zimne dmuchaj. Ale marzenia trzeba spełniać. Bezwzględnie.

Miles, święte słowa. Bo jak pisałem szczególnie w Luxmanach jakoś tak ludziska lubią grzebać. Choć nie tylko.
Co do audiofilskiego powietrza, to w Densenie B-100 też go jest bardzo dużo. A jak gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym grzebaniem w Luxmanach może być tak,że mają one na tyle skomplikowaną budowę iż weryfikują kompetencje "fachowców";owi "fachowcy" grzebią pewnie wszędzie po równo,tyle że w trudniejszych konstrukcjach wychodzą ich braki i zostają ślady partaniny.
Teraz jak pojawił się temat Luxmanów widzę że jest on nadal żywy w moich marzeniach icon_confused.gif Do diaska,trza będzie się rozejrzeć,ale muszę odczekać,bo dopiero co pojawiły się w domu nowe kolumny. Fakt,zamiast się uspokoić po ich zakupie zacząłem od razu rozmyślać nad jakimś konkretnym wzmacniaczem z solidnym zasilaniem - zatem może jakiś wypasiony Luxman? Chilli jak coś zakupisz to oczywiście się pochwalisz,ma się rozumieć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie ten dział i takie tam... Ale chciałem powiedzieć, że jeśli interesuję was Chili i Mines też amplitunery, to piszcie do mnie na PW, ja się rozglądam za większymi zmianami w zestawie, więc w sumie może się dogadamy (jeśli chodzi o wnętrze to akurat mój jest idealny - stwierdzam to swoim okiem z 95% pewnością).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...